Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos bolognese kölyöknek...

Nagyszilvi kérdése:

9 hónapos bolognese kölyöknek elég, ha napi kétszer, reggel és délután eszik, illetve este is megkínálom, de akkor már nem vagy csak kicsit eszik? Beáztatott száraz tápot kap.

Figyelt kérdés

9 hónapos a Bolognese kutyusunk, akit úgy hoztunk haza egy hete, hogy napi 3szor kapott enni száraz tápot.

Sajnos hosszútávon nem megoldható a déli etetése a kutyusnak, így hétvégén próbáltam kikisérletezni, hogy a reggeli 7 órás, etetés után, mikor lesz éhes...

16-17 óra körül éhezett meg és így is etettem.

Estére 21 óra körül, harmadik etetésként, viszont már nem vagy csak nagyon keveset evett, de szépen végig aludta az éjszakát.

Mindenhol azt hallom, hogy még napi 3szor, reggel, délben, este kellen etetnem, de ha a kutyusnak jó a napi kettő evés, akkor az is járható út?

Nem lesz semmi baja, ha így eszik?

Gondolok arra, hogy összeszükül a kis gyomra, ha 9-10 óra eletelik két etetés között????

Szeretném, ha mindent jól csinálnánk a kutyus körül, nagyon fontos nekünk...viszont a déli etetést egyszerűen nem tudjuk megoldani.

7-16 óra között egyedül kell hagyjuk őt.

Jó idő esetén kint van a saját kertünkben, vagy, ha esik a garázsban.

Egyébként nagyon jól érzi magát nálunk, szépen felvette a család ritmusát, már önállóan a fészébe kuporodik,

mikor eljön a lefekvés időpontja - 3 gyerek mellett ez az időpont állandó:).



#etetés #bolognese kölyök
2012. máj. 7. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol hallod/olvasod, hogy egy 9 hónapos kutyának napi 3x kell ennie?

6 hónapos kora után már csak napi 2x!

2012. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elnézést 9 hetes!!!
2012. máj. 7. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Először a fő kérdésedre válaszolnék, aztán írok egy kis véleményt, amit vagy megfogadsz vagy nem az a te döntésed. :)


Szóval a kutyának 9 hónapos korában már bőven elég, ha két részletben kapja a kaját, nem lesz semmi baja tőle.


Vélemény: a kutyát nem kell dugig etetni, legyen mindig éhes. Egy kutyánál az a normális, ő nem ember, hogy rosszul legyen az éhségtől, az ő szervezetük nem teljesen úgy működik mint nálunk embereknél. Egyrészt sokkal könnyebb tanítani, ha a kutya éhes, mert akkor motiválja a kaja. Ne ess abba a hibába, hogy "jajj adok neki még egy kicsit hisz olyan éhes". Mivel egy kutya, ha egészséges, akkor MINDIG éhes. Ez még megmaradt nekik a farkasoktól, mivel kint a természetben van olyan hogy hetekig nem jutnak táplálékhoz. És amikor végre sikerül levadászniuk egy vadat, akkor addig esznek amíg van, hiába van tele a gyomruk. Szóval ha mindig akkor adnál neki amikor éhes, akkor egész nap etethetnéd, és két dolgot érnél el, a kutyád a kétszeresére dagad, amitől beteg lesz, rossz kedvű, és azt, hogy a fejedre nőne.

Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy az etetés nagyon fontos része a kutya gazdi kapcsolatnak, amit szintén a gazdinak kell irányítani (parancsszóra ehet csak, akkor eszik amikor TE akarsz adni neki, nem amikor ő akarja).

Ne legyen kint neki a kaja egésznap, itt arra gondolok, hogyha kirakod neki, és nem eszi meg mondjuk 5-10 percig, akkor tedd el a kaját, és az esti etetésnél add oda neki újra. Ne legyen opció, hogy most ő akkor eszik amikor úgy tartja kedve.


Tudom, hogy kéretlen volt a tanácsom, de ha jól szeretnéd csinálni ezt a kutyázósdit, akkor szerintem hasznos lehet amit leírtam. :)

2012. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hmmm, 9 hetes kutya, ráadásul bolognese, udvari tartásra, hát...le a kalappal!

Ez a fajta kutya SZOBAKUYA!

Ráadásul még szinte a csecsbimbó is a szájában, neki még ingergazdag környezet, embertársaság kellene napközben, nem fél napos egyedüllét!

Szegény kutyus!!!!

Ettől kapok idegbajt, ha úgy vesznek az emberke kutyát, hogy meg sem gondolják, milyen élete lesz szegénynek, ha hozzájuk kerül.

Nem elég, hogy kiszakították a megszokott környezetéből, még naphosszat egyedül is hagyják.

Ettől lesz később majd depis, kezelhetetlen, hiszen az alapvető szocializáció marad ki az életéből!

Valahogy oldd meg, hogy napközben felügyelet alatt legyen /szomszéd, rokon/, vagy még most keress neki megfelelő új gazdát, míg nem viseli meg annyira a váltás, ráadásul jobbra!

2012. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy egy kutyát csak akkor szereti a gazdája, ha egész nap dédelgeti.És azt sem, hogy bolognese csak munkanélküliek vagy nyugdíjasok tarthatnak.

Ha hiszed, ha nem, a kutya jól érzi magát nálunk, már tudja, mikor kelünk reggel és akkor igenis játszunk egy nagyot, és délután lefekvésig is jókat hempereg a gyerekekkel. szépen felvette a család ritmusát. a kert pedig egy 50 nmes kis kert, terasszal, kutyaházzal, ahol csak ő van...ebben a jó időben én úgy látom, megfigyeltem, vettem a fáradtságot, hogy jobb neki kint, mint bent. Jókat ugrándozik a szélben mozgó fűszálakkal, meg a labdájával...

Én így látom, ezt tapasztalom.

2012. máj. 7. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Viszont az a probléma, hogy 9 hetesen nincsen meg minden oltása így én biztos nem tartanám kint, mivel nagyon sok veszély fenyegeti. Még nem elég erős az immunrendszere.
2012. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 S.Money ***** válasza:
Szia! A bolognes olyan lesz, amilyenek Ti is vagytok. Nagyon jól alkalmazkodik! Ne hallgass a azokra akik más mondanak, ha kint akarod tartani, tedd azt! Télen kell majd bevinni, úgyhogy a pisi-kaka témában van azért mit tenned - szoktasd egy helyre a kertben s akkor automatikuasan fog szólni. Az immunrendszererősítéséről pedig tényleg nem árt ha gondoskodsz (pl. Immunovet a miénk imádja- s nem lehet túladagolni). A kajáról pedig annyit, hogy ne áztasd be neki s akkor otthagyhatod neki a 3. adagot délre (amíg elmentek hazulról), meg fogja szokni. A miénk a halasat szereti, de érdemes váltogatni. S ha tehetek egy megjegyzést, ne etesd túl, mert akkor a lábai túl gyorsan megnőnek s a csontjai nem lesznek elég erősek hozzá (a super prémium tápok ezért sem jók, valami közepes árút, minőségűt válassz. Amire még nagyon vigyázz, hogy el ne lopják, mert túl édes! A miénk már tényleg 9 hónapos, de még mindig szoktam neki otthagyni napközben kaját, hol megeszi hol nem. Bármit írnak erről nekem az a tapasztalatom (a kisbabák is ilyenek), hogy tudja a kutya, hogy mi kell neki s mennyi. Nagyon sok örömet okoz egy ilyen kis állat, de ne felejtsétek el megtanítani most elkezdve alap dolgokra, mert aztán egy pár hónap alatt nagyon elkényeztetett uralkodó eb lehet belőle!
2012. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szűcs Dzsenifer válasza:
Mi is kertben tartjuk a Bolognese-t télen fűtött garázsban van a háza. A lakásba nem jön be. Nagyn boldog 1 éves kutyus, sokat foglalkozunk vele,sokat sétáltatjuk a mezőn (napi több km-ert) Az állat orvos szerint is ez való neki. Most rászokott a tejre, EZ ADHATÓ NEKI? :)
2012. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!