Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vallanak olyan sokan az...

Miért vallanak olyan sokan az ivartalanítás ellen?

Figyelt kérdés

Gondolom már sokszor volt ez a kérdés, de szeretném hallani az álláspontokat és okokat.

Én személyszerint mindenképpen az ivartalanítás mellett állok, ha hobbikutyáról van szó.

Számomra ez egyértelmű, de sokak számára nem.

Miért?


2009. júl. 1. 11:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, minddel teljesen egyetértek...

Csak azon töröm a fejem, hogy vajon akik annyira ivartalanítás ellenesek hol vannak?


Ez is azt mutatja, h valszeg aki ivart. ellenes nem tud írni, ill. szavakba foglalni a gondolatait. :P Tehát tudatlan. :(


Nekünk csak az egyik macskánk van ivartalanítva, mert régen volt telkünk és vittük oda, a másik csak 2 éve van itt és a telkünk már rég nincs meg. Mondjuk én őt is ivartalanítani akarom, csak nem nagyon van pénze a családnak, szóval lesem az akciókat.

Az ivartalanított cicánk nem hízott meg, sőt! Már 15 éves és meg se látszik rajta. :)

Tényleg! Aki hasonló helyzetbe van mint én, annak sincs oka elkerülni a műtétet: Havonta vannak ilyen akciók az ország különböző részein. (Ingyenes ivartalanítás.) Bpi vagyok, eddig mindig melóztam mikor vhol volt. *arrgh*


Szerintem a kan kutyáknál fontosabb az ivartalanítás, mert hágy ugye a lovagok mennek a hölgyhöz, és a legjobban nevelt fiú is megbolondul, ha megérzi az illatot.

S ilyenkor a legtöbbször el is vesznek. :(


Hobbikutya=kísérőkutya. Nem kiállításra vagy tenyésztésre szánt, ja

2009. júl. 1. 18:22
 12/12 anonim ***** válasza:

Én két hete döntöttem el, hogy lesz kutyám. Egészségügyi okokból (cukorbeteg vagyok, kell a mozgáshoz a motiváció), lelkiekben is segíteni fog (bizonyos dolgok történtek mostanában, amik miatt kis híján összeroppantam) döntöttem így, de alapos megfontolás kellett, mert most lakásban lakom jórészt, a szüleim elváltak. A másik szülőmnél viszont van egy kutya, ami mondhatni az enyém, de szükségem van egy másikra itt, velem, habár őt is ugyanúgy fogom szeretni. És hogy ezt bebizonyítsam neki is és magamnak is, ezért kellett nagyon sokat gondolkodnom a kölyök nemén. Ugyanis el fogom vinni a picit hozzá is, hogy szocializálódjon egy kicsit mind a kettő. Ha lány volna a kölyök, félő, hogy a későbbiekben esetleg rástartolna a felnőtt kan, ha pedig fiú, akkor egy idő után összeugranának.

Én egészen eddig nem szerettem az ivartalanítást, különösen nem kan kutyák esetében, ahol csak a gazdán múlik, hogy milyen erősen fogja vissza a kutyáját. Nekünk mindig ivaros kanjaink voltak, és sosem szöktek el, pedig a környéken mindig szukákkal voltunk körbevéve, habár a macskáinkat (két nőstény és egy kandúr) ivartalaníttattuk, hogy ne legyen sok kiscica mindig.

De most már látom, hogy bizony az ivartalanítás valóban célszerű. Szuka kutyáknál az egészség szempontjából, na meg nem trutyiz össze mindent félévente a lakásban; a kan kutyáknál meg a dominancia kérdése miatt. Úgyhogy most már látom, hogy ivartalanítani kell, ha tetszik, ha nem.

Sokféle hozzáállást, érvet olvastam, és úgy döntöttem, hogy egyikkel sem foglalkozom: egyszerűen ivartalaníttatom még kis korában, lesz ami lesz. Figyelek majd rá, szeretni fogom, ha elhízik, többet mozgunk és kész. Ha kertes házam volna, akkor viszont nem tenném. Jó kerítés és jó nevelés kell, és máris nincs baj.

Szerintem.

2010. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!