Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja, vagy bármi?

Lehet baja, vagy bármi?

Figyelt kérdés
Kullancs volt a kutyában, kiszedtük de nem tudom hogy a feje benne maradt-e. Szóval egy dudor érződik még a nyakán. Viszonylag hamar észrevettük nem lehetett benne sokáig. Mi történhet vele ?? A nyakán volt a kullancs ha a dudor megmarad akkor baj van ???? Kérlek segíítsetek teljesen le vagyok törve.. :(
2012. jún. 2. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy nem nagy baj, ha benne marad a feje, mert a méreg nem a fejében van hanem a gyomrában. A kullancs, amikor belefúródik a kutyába, 24 óráig csak vért szív. Ha 24 órán belül vettétek ki, akkor semmi baj, mert nem köpte a kórokozót. A fej darab meg majd leszárad!
2012. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi hogy gyorsan válaszoltál. Nemlehetett benne olyan régen max tegnap mehetett bele vagy ma. De kiszedtük. Nagyon remélem hogy semmi baja nem lesz mert én abba belehalok.

Esetleg nemtudod mivel lehetne neki bekenni a dudort ??

2012. jún. 2. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Dudor előfordulhat, magától el fog múlni. A kutyust figyeld az elkövetkező 1-2 hétben, ha kedélyváltozást, étvágytalanságot tapasztalsz, vidd orvoshoz.
2012. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendbenvan. Köszi a válaszokat. :)

Figyelni fogom őt éjjel nappal :D

2012. jún. 2. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Betadinnal fertőtleníted és kész.
2012. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nálam is probléma. Igaz az én kutyámban már úgy 2 hete volt. De étvágytalanságnak, levertségnek nincs nyoma. Viszont a kezdeti kis rózsaszín dudor már nagyon csúnya. Olyan mint ha valami seb lenne ott, kutya harapás vagy ilyesmi, tehát már varas is neki. Nem tudok vele mit csinálni, ötletek? Még kis rózsaszín korában bekentem betadinnal, nem tudom mennyit használt. (Mi is hamar kivettük a kullancsot, még egészen kicsi volt)
2012. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem azóta már összeszedett még egyet. :$

Azt is kiszedtük de nekünk is dudor maradt a helyén. Hát remélem semmi komolyabb gond nem lesz. Amúgy a tünetek nálunk sem voltak/vannak. :)

Vettünk kullancs elleni nyakörvet eddig egész jól bevált.:)

2012. jún. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!