Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok nekem segíteni rottweil...

Tudtok nekem segíteni rottweiler ügyben?

Figyelt kérdés
A holnapi nap kapok egy 10 hónapos szuka rotit. Nem az első kutyám, korábban már volt tacskóm és pit bullterrier-em, de sok kutyával is találkoztam már, simogattam, mert szeretem őket. Hallottam hogy a rotikban alapból több agresszivitás van mint másfajta kutyákban. Az első kérdésem tehát az, hogy ez igaz? A másik pedig az, hogy ha úgy nevelem mint a két előző kutyámat, azaz hogy kutyaiskolába járatom, csibészeltetem, házörző és személyi védő feladatokat tanítok neki, de emellett sokat viszem sétálni és játszok vele, akkor agresszívvé válhat a családom tagjaival? Tudom hogy egy kutyánál minden nevelés kérdése, de azért egyikben sem bízom, rotikról pedig hallottam sok rossz dolgot. Szóval kicsit félek hogy hiába nevelem úgy mint előző két kutyust, egyszer csak megtámadja családom valamelyik tagját vagy engem, mert azt is hallottam róluk hogy hajlamosak az ilyen dolgokra.
2012. jún. 2. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyi negatív érzés van benned a fajta iránt, miért vállaltad be a kutyát?

Nem hallomásból kell egy fajtát megismerni, hanem beszélgetni olyanokkal, akiknek van.

Nem lesz jó vége így a kapcsolatotoknak. Mindig marad benned egy kis tartás a fajtával szemben és bármilyen viselkedési gondnál elő fog jönni benned a félelem fajtával szemben.

2012. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, igazad van. Azért vállaltam be mert nem tudják sehová sem tenni és nem szeretném hogy ha egy gyeptelepen kötne ki, főleg hogy szép kutya. Még a farka is vágott, így jobban tetszenek nekem a rotik. Egy embert ismerek akit megharapott a rotija, mert előtte egyik ismerőse felhúzta a kutya agyát. Viszont hát itt is ugye azt történt hogy ment be a gazda és őt támadta meg, pedig ő semmit nem ártott a kutyának.
2012. jún. 2. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudni, az a gazda milyen gazda volt. Jól nevelte-e a kutyáját? Egészséges idegrendszerű volt-e az a kutya? és még ezer oka lehetett az általad írt esetnek.

Vagy ismerj meg rotisokat, vagy ,ha ilyen lelkiismeretes vagy és megmented a kutyát, keress neki a rotimentők segítségével olyan gazdát, aki magáért as fajtájért fogja választani.

2012. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapból több bennük az agresszió,ezt lehet tagadni de nem érdemes!Nekem rotim van,tudom ,hogy kifejezetten rá kell menni a szocializációra ,le kell tiltani minden próbálkozását a keménykedésre,mert különben nekimegy a többi kutyának.Gazdájának nem szabad engednie hogy a kutya kis korában morogjon rá,még evés közben is hagyni kell magát .Ha bármi kis próbálkozás van ,hogy letámad harap morog legjobb földhöznyomni a nyakánál fogva és jól ráordítani,ebből tanul.Nem törik meg tőle,nem lesz félős,ez jellemző a fajtára hogy kissé "bunkó"és ezért hasonló módszerek jutnak át csak az ingerküszöbén ,az utyulimutyulizás nem használ.De ha egyszer megtanulta hol a helye,kenyérre lehet kenni,bújós hízelgő,de idegenekkel bizalmatlan,jó házőrző,erre általában nem is kell tanítani.
2012. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Képet raksz fel Róla? nagyon kíváncsi lennék milyen!


Képfeltöltés.hu itt lehet tenni róla képet előre is köszi :D

2012. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!