Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell főzni a velős...

Fütyicukor kérdése:

Meddig kell főzni a velős csontot? Megeheti e az egészet a kutya? Rottweiler.

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
ha marha velős csont akkor simán nyersen vagy forrázva is adhatod... a csont szerkezete a főzés hatására nagyon kemény lesz ami károsíthatja a fogakat illetve sokkal szilánkosabban is törik
2012. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Kifejezetten hülyeség megfőzni. Annyit érsz el vele, hogy kemény lesz és szilánkosan törik.
2012. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A velő csont kemény.Nyersen is. Nem igen tudják teljesen megenni.
2012. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
nyersen add, a kalcium megvaltoztatja a szerkezetét hő hatására és megkeményedik. az már roncsolhatja afogat
2012. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kutyának a legjobb csont a marha bordacsont, lapocka
2012. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a marhacsontot elég nehézkes beszerezni, disznót kap a kutya heti 1x, amit felfőzök emberi csontlevesnek. Semmi baja tőle, van amikor csak a cupákos és a porcos részt rágcsálja le, de volt már nem 1x, hogy az egészet megette. A fogai fehérek, nem fogköves, nem vettem észre túlzott kopás jeleit sem ráadásul szereti és lefoglalja.

Ha tudnék szerezni marhát biztos forrásból azt meg nyersen is odaadnám neki.

2012. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az enyém megeszi az egészet ugy rágja mint a ropit. azt mondták főzzem meg mert van benne az a kór ajuvszki vagy mi.disznó.
2012. jún. 1. 13:30
 8/10 A kérdező kommentje:
most adtam neki de kb 10 perc alatt megzabálta.!!
2012. jún. 1. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt sertést tényleg csak főzve szabad adni a kutyáknak. Másrészt a csonttal azért vigyázni kell. Bár nagyon szépen karban tartja a fogakat, ha túl sokat kap belőle, olyan szorulást kaphat, hogy csak az orvos tud segíteni. Szóval a csont legyen marha, nyersen és vigyázz, hogy ne egyen belőle túl sokat.
2012. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy kb. 5 percet főzőm, mert a hentesnél ahonnan hozom a marhacsontot, disznó is van, és tuti nem vigyáznak hogy ne érjenek egymáshoz. De amúgy belül teljesen nyers.
2012. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!