Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá az 1 éves...

Hogyan vegyem rá az 1 éves németjuhászomat hogy jelezzen ha jön valaki?

Figyelt kérdés
pl: a vizeseket,gázosokat is be engedi meg akárki be tud jönni(annyi kéne hogy a kapuba fogjon)

2012. jún. 3. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

ha nem képzed ki, akkor bárki bemehet.

Én bemegyek bárhova ahol ott örjöng a kutya, mert úgyse harap meg.

Tehát vagy adsz neki örző védő kiképzést, vag zárod a kaput (szerintem a második a jobb megoldás, aki be akar menni, az a kutyától bemegy úgyis)

2012. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz de én olyan tippekre vagyok kiváncsi hogy erre hogy vegyem rá! (az nem baj hogyha nem harap de ugasson)
2012. jún. 3. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
azt vagy tudja magától, vagy nem. Vannak kutyák akik nem jeleznek. Tanulhatná egy másiktól..
2012. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de valahogyan csak meglehet rá tanítani hogy jelezzen nem?hiszen a k9 rendőrség kutyáit is be kell tanítani az örzés védésre !akkor arra hogy jelezzen a kapuban csak nem nehezebb mint elfogni egy terroristát..
2012. jún. 3. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
a jelzés megtanítása nem egyszerű.Mondtam, hogy menjetek el örző-védőre ott megtanulja. De otthon egyedül elég nehéz
2012. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nekem 1 éves spánielem van, ő nem igazán örzővédő kutya, de pár hónapja rögtön elkezd veszettül ugatni ha idegen jön hozzánk, én azt hittem ösztönből csinálja ezt minden kutya. Igaz elég neki valakit 2x látni, akkor már nem jelez, de az idegeneket még a szobában is meghallja és már fut is ugatni. Annyi jó van benne, hogy ha rászólunk akkor abbahagyja. Lehet azért alakult ez ki nála mert bizalmatlanabb az idegenekkel és amíg nem tudja őket megszagolni addig nem barátkozik, míg a tiéd meg lehet hogy mindenkit bír rögtön. Kutyasuli, szakember tuti tud segíteni nektek.
2012. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!