Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kombinált oltás akkor is...

A kombinált oltás akkor is véd, ha nincsenek kölyökkori oltásai a kutyának?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Van egy kutyám, aki az utcán született, ott nevelkedett pár hónapos koráig még régen. Ekkor befogta egy ember, aki persze elvitte állatorvoshoz. És mivel volt már 7-8 hónapos, így a veszettségi oltását kapta meg mondván, hogy az kötelező évente beadni. Be is adatta neki, majd rá következő évre is. Aztán következő évben másik állatorvoshoz vitte a kutyát, aki meg kérdezte miért nincs kölyökkori oltás. Mondta, hogy nem kölyökkorától van nála a kutya és az állatorvos sem mondta, hogy szükséges. Az itteni orvos beadott neki egy kombinált oltást, amit megint évente kell neki adni. A kutya időközben hozzám került, mert az illető külföldre ment dolgozni. Én pedig nagyon megszerettem, nem akarom, hogy bármi vírust vagy mit elkapjon ami ellen véd ez az oltás. Ebben az évben is megkapta, nem rég. De vajon elég ennyi? Mert ha jól tudom, ez a kölyökkori oltások ismétlő oltása, összegző. Elég ha csak ennyit kap a kutya? Vajon ez is véd, vagy totálisan értelmetlen beadatni neki? Erős immunrendszerű kutyusról van szó. Kibírta 7-8 hónapos koráig, hogy semmi baja nem volt, még csak féreg sem volt benne akkor sem, meg máskor sem. Legalábbis nekem ezt mondták, de miért hazudna. Legutóbbi alkalommal sem volt benne azt biztosra tudom, mert én féreghajtóztam.
2012. jún. 3. 10:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A sok oltás is csak rontja az immunrendszerét, szerintem elég neki évente egy...

Sokak szerint az oltás nem is csak egy évig fejti ki a hatását, hanem több, és elég lenne két évente oltani.. Ezt nem é találtam ki. Más országban van ahol csak két évente oltanak. Volt is valami cikk, hogy túl vakcinázzuk a kutyáinkat.

2012. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!