Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés
Ha a napi séta során, mikor kijövünk a babakocsival a házból egy "család" a nagytestű kutyáját szabadon(póráz és szájkosár nélkül) sétáltatja.A hideg réz amikor elmegyünk melletük.Valaki valamit tud javasolni?Ha feljelentés lehetséges...Köszönöm szépen, bármilyen információt szivesen veszek :D, mert már annyira kivagyok.
2012. máj. 17. 13:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól tudom, az új törvény szerint nem lehet utcán póráz nélkül sétáltatni a kutyákat.

Menjetek más időpontban, ha tehetitek.

2012. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Szólj nekik, hogy fogják pórázra, mert törvény írja elő. Ha nem akarsz szomszédháborút, akkor nem jelented fel őket.

A kutya agresszív is? Vagy csak félsz tőle?

2012. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Polgármesteri hivatalba be kell menni, és szólni.
2012. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Szólhatsz a polgármesteri hivatalban, és az állatorvosnál is!
2012. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

elsőre talán a békés megoldás lenne jó, mert ha bemész a pmh-ba akkor tuti a harag egy életre.

Szépen kérd meg őket és ha nem, max akkor jöhet a jogszabállyal fenyegetőzés vagy végül a hivatalos út.

De hátha megértik, hogy félted a gyereket meg őket is, mert ha belekap a kutya, akkor még el is altathatják, azt meg ők sem akarhatják...

2012. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Képes lennél feljelenti valakit csak azért, mert a kutyát elengedik? Bántott a kutya titeket, nem fogad szót a gazdájának, vagy eleve az bánt, hogy elméletbe bármi történhet? Azért így nehéz tanácsot adni. Nálunk a házban(panel) rengeteg kutya van, egyik se hord szájkosarat és szabadon sétálnak. Mind jól nevelt kutyák, soha nem volt gond, sőt a fiam imádja simogatni őket. Ha hasonló cipőbe járnék, mint Te, akkor egyszerűen mád időpontba mennék sétálni.
2012. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Azt előre mondom,hogy valószínű hiába szólsz a p.mesteri hivatalban,semmit nem fognak csinálni.

Miért nem a gazdával beszélsz?

És miért zaklat fel ennyire egy szabadon haladó kutya? megmorog titeket vagy támadólag lép fel?

Ha nem, szerintem bolhából csinálsz elefántot, és sajnos a gyerekedre is átragasztod ezt az irracionális félelmet.


Ezt úgy mondom, hogy a családom évekig kutyázott, kennelünk volt, kiállításokra jártunk és harapott már meg kutya önhibámon kívül. És azóta sem félek a kutyáktól, igyekszem megtanítani a gyerekeimnek, mire figyeljenek oda, ha idegen állattal találkoznak. Nem "kivagyok" meg "hidegráz" meg "feljelentés" egy családi kutyától.

2012. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Feltételezem nem ez az egyetlen kutya a környéken. A többi kutyással mi a helyzet, meg a kóbor kutyákkal?
2012. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Most miért zavar, hogy nincs megkötve? Ha csak attól ráz ki a hideg, hogy elmegy mellettetek... Akkor igazából gond nincs, mert nem támad, nem morog, csak elmegy mellettetek. Hadd menjen.
2012. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

Bennem is az merült fel első kérdésként, hogy csinál is valamit a kutya, ami zavar, vagy csak maga a tudat, ami zavar, hogy szabadon van? Nekem is van ismerősöm, akinek kutyafóbiája van, egyenesen irtózik minden kutyától, ez teljesen érthető. Nekünk is van kutyánk, panelben lakunk, szájkosár és póráz nélkül szoktuk sétáltatni. Mondjuk próbáljuk olyan helyen, ahol kevesebben járnak, mivel a mi kutyusunk alapból nem megy senkihez, csak szimatol, sétálgat, ha sokan jönnek velünk szemben, akkor a férjem mindig rárakja a pórázt. Mikor a fiammal otthon voltunk, szinte egész nap lent voltunk és természetesen vittük magunkkal a kutyust is. Nem raktam rá pórázt, mivel tudtam, hogy ő nem szalad le, nem bánt mást, nem piszkít a közelünkbe. A legtöbb gyerek inkább jött oda hozzánk és hajkurászta a kutyát, minthogy nekünk kellett volna odébb menni. Persze volt olyan, hogy egy-egy szülő, vagy gyerek félt, de mindig figyeltem és ha ilyet láttam, akkor nem engedtem a közelemből a kutyát. Már a környékünkön tudom, hogy ki hogy viszonyul hozzánk, 1-2 emberen kívül mindenki ismeri a kutyust és ha nem vittük magunkkal, akkor inkább hiányolták.

Bocsi, jó nagy litániát kerítettem. :) A lényeg, hogy szeritem ha normálisan szólsz a kutya gazdájának, hogy te irtózol tőle és legalább addig fogja meg, míg elhaladtok, szerintem meg fogja fogni. Ha egyből fel akarod jelenteni, csak elmérgesedhet a helyzet. Magamból kiindulva, aki szólt nekem, hogy fél, én kértem elnézést, de ha egyből rikácsoltak (volt ilyen), annál inkább nem érdekelt, hogy mit csinál a kutyám, már csak úgy dacból sem... :)

2012. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!