Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese tulajdonosok,...

Bolognese tulajdonosok, tudnátok jellemezni a bolognese kutyust?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam egy 10 hetes bolognese kutyust...de nem igazán ismerem ezt a fajtát...Többet szeretnék róla megtudni...Azt már tudom hogy egy szeretetéhes kis szeretetgombóc:)és nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
2012. jún. 3. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem egyszerű fajta :)) Nekünk már 2 éves, nálunk 1 éve van ugyan. 1 évet előtte nővéremnél volt, de sajnos nagyon félre lett nevelve. Figyeljetek bizonyos dolgokra oda nagyon, míg kicsi, mert most már iszonyatosan nehéz!

Nagyjából leírnám akkor, hogy nekünk mi a tapasztalatunk :)


Nagyon bohókás, állandóan igényli a nyúzást (ez nála abban merül ki, hogy hanyatt vágja magát és van egy "morgó-gombja", amit ha "megnyomsz", nekiáll morogni, persze csak játékból, de állandóan nyúzni kell őt:D), nagyon simi-éhes, és imádja a közelséget. Rád hajtja a fejét, rád dől, fekszik, időnként áttrappol rajtad... :)) Valaki szerint a kutyák bohóca. De amúgy akkor tényleg az, mikor két lábon neki áll "integetni" meg akkor lehet vele kézenfogva sétálni. Ha játszani akar, a két lábad közé dugja a buksiját, össze kell picit szorítani és neki áll szenvedni, aztán pedig hanyatt vágja magát és mehet a dögönyözés... Borzasztó :))) Néha rugdos is, ha követeli a játékot, olyan, mint egy kis bika :))

Szóval ez a pozitívum, ami igazából egy nagyon aranyos és vicces kutyust takar, aki egyben szörnyen hiperaktív is :))


Amire oda kell figyelni... Hogy megmutassuk, ki a falkavezér. Ha még nem tetted meg, most olvassatok utána, mert nálunk ebből van a katasztrófa. Labdázás közben nem adja vissza a labdát és morog, ha van nála valami nem simogathatod, mert megint morog... Ilyenek. Ezen dolgozom, de utólag már nagyon nehéz így. Plusz a szeparációs gondok ugye... Nem fokozatosan lett arra szoktatva, hogy bizony egyedül is kell néha lennie a lakásban, ezért ha hosszabb távra eltűnünk (de ez lehet akár rövid is sajnos), mire hazaérünk, tuti bepisil vagy bekakil...

Igazából más negatívum nincs, erre ha megtanítod, semmi sem lesz :)


Még annyi, hogy ugye a kistermetű kutyákra mondják, hogy "idegbetegek"... Hát ez a bolognese nem az :) Nagy a szája amúgy :)) Ugat más kutya után, de ha megfordul és odajön hozzá, akkor felcsavarodik a pórázra vagy a másik kutyusunk mögé bújik, hogy védje meg :)) Kis dilis :) De soha nem bántana semmilyen kutyát, gyereket, embert... Szépen megy póráz nélkül is, mindig visszatekint, hogy megvan-e még a gazdi. Más kutyákkal is nyugodtan ismerkedjen, nehogy abból is gond legyen, hogy antiszoc lesz, mert sajnos az ilyen kiskutyákról ezért van egy általános rossz vélemény.


Hát nagyjából ennyi jutott eszembe. Ezek az én tapasztalataim, de más bolognese-zel találkozva is ezeket szűrtem le (már amennyit egy találkozásból le lehet) :)


Kis utánaolvasással minden jól mehet :) Remélem sok örömöt lelsz benne! :))

2012. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál!:)

A morgást azt én is észrevettem nála meg hogy néha odakap az ember lábához/kezéhez de annyira szeretem hogy nem tudok rá haragudni...De persze próbálok néha szigorú gazdi is lenni,ami néha nehéz...De ami pozitívan ért hogy 1hét alatt szobatiszta lett.

Észrevettem,hogy amikor kiengedem a kertbe eszi a földet,nagyon féltem nehogy elkapjon valami fertőzést persze amikor vittem oltásra akkor a dokit megkérdeztem erről és azt mondta hogy nem lesz tőle baja.

Remélem kinövi:)

Még egy kérdés ha már megvan minden oltása (12 hetesen)lehet már vinni sétáltatni vagy várjak még nehogy elkapjon valami fertőzést?

2012. jún. 3. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Viheted nyugodtan :)

Bocsánat, most vettem csak észre, hogy írtál. Még annyit hozzátennék, hogy inkább eleinte pórázon, mert sajnos hallottam olyat, hogy 10 hetesen összeevett valami növényt, amitől sajnos olyat beteg lett egy kis bolognese, hogy bele is halt... :( Ha ilyet láttok, szoktassátok le róla, "nem szabad", esetleg koppintás az orra. Meg fogja érteni, aztán már ha szabadon lesz sem fogja csinálni.

Tényleg szoktasd le a morgásról... Nekem már reggelről megint meggyűlt vele a bajom... Borzasztó nehéz így utólag. Még kutyakiképzővel is.


De látom nektek jól megy :)) Az a lényeg! Jó kutyizást :)

2012. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál:)
2012. jún. 12. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!