Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ragaszkodik hozzám...

Miért nem ragaszkodik hozzám úgy a kutyusom?

Figyelt kérdés
Elég kacifántos története van a kutyusnak még anno évvel ezelőtt találta a határba akkor találtam neki gazdát az egyik ismerősömnél. Nála évig lakott. Persze nem igazán volt ideje rá a munkája miatt szóval csak vergelte szét fele a házat. Majd úgy volt hogy külföldön kapott munkát így végül miénk lett a kutya lassan 9 hónapja van nálam a kutyus és rendszeresen foglalkozok vele kutyasuliba járunk stb. De ha a régi gazdija ott van egyszerűen kezelhetetlenné válik a kutya. És a jövőben én is szeretnék vele versenyre menni de ez nagy gond hogy az ismerősünk meg minden kutyás rendezvényre jön és kezelhetetlenné válik. Pedig teljesen normális okos kutya szót fogad nekem ha egyedül vagyunk vagy épp a többi családtagalt vagyok. Hogyan javíthatnám a kapcsolatunkat vagy hogyan tudnám "elfelejtetni" vele a régi gazdáját?
2012. jún. 3. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csinálj vele dominancia gyakorlatokat, tartasd be a kiváltságaidat. Emellett nagyon eredményes lenne egy kötődési tréning is.
2012. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem vagy elég határozott vele.Az,hogy kezelhetetlenné válik mit takar pontosan?nem hallgat rád?

a kutyáknál a "szeretet" (kötődés) és a tisztelet két külön dolog. Inkább nem tisztel téged,kötődni valószinüleg kötődik.

Én azt csinálnám a helyedben,hogy több engedelmességi feladatot,meg mindenféle dominanciás dolgot cisnálnék,hogy erősítsem a helyem és a kutya tiszteljen és engedelmeskedjen . Emelett persze a közös mókázás is nagyon fontos:)

2012. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát azt jelenti mondjuk jön kutyasuliba a gazdája kiszúrja elkezd nyüszíteni virnyogni ugyan úgy hallgat rám csak nagyon idegesítő hogy ha póráz nélkül van oda rohan hívom vissza jön megdicsérem és ismét vissza iszkol hozzá. Ezen a dominanciai gyakorlatokon mit értesz?
2012. jún. 3. 18:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt a harmadik válaszoló vagyok. Több technikát is leírtam, sajnos már fáradt vagyok újra írni őket, bocsánat.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3030209-mit-t..

2012. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jah ezt csináljuk. Ajtón én megyek elől és ez sétánál is így van kunyerálni se kunyizik labdázni nem labdás. Szerintem nálunk ilyen téren nincs baj.
2012. jún. 3. 18:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennél azért többet is írtam. :) Az enyém a hosszú válasz, a # 5/8-as. :)
2012. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Minek mászkál oda folyton a régi gazdája? most neked adta a kutyát, vagy sem? Azt irod nem is foglalkozott vele.
2012. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

uh tényleg el értettem azt hittem a 3. választ írtad. Kipróbáljuk ezeket is de a legtöbbet mi is csináljuk amit itt le írtál. Esetleg a kötődési tréninget valaki le tudná írni nekem részletesen? Vagy esetleg egy linket ahol ezt le írják.


A régi gazdája meg azért mászkál velünk mert ő is szereti a kutyákat csak ezt a munkája nem engedi hogy tartson. Sokat van külföldön. De ha teheti állandóan jön velünk akár milyen kutyás dologról van szó. És ez elég rendszeresen van.

2012. jún. 3. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg a tréningeket tartsd a volt gazda jelenlétében, és akkor fegyelmezd le a kutyát. tanulja meg, hogy veled dolgozik, és ha munka van, nincs elrohangálás.
2012. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

van egy elég jó módszer ennek elkeürléséhez.

A módszer lényegében annyi, hogy mikor már valaki oly mértékig dühös a kutyára, amiért nem tud vele mit kezdeni, hogy azt gondolja, vagy ő fog élni, vagy a kutya, de együtt egyszerre biztos nem, mikor már az új szerető családot keresi az ebnek, akkor kell ezt végre hajtani, mert csak akkor lesz olyan állapotban.

Ha az általam felsorolt kiváltságokat nézzük, ez a technika azért ennyire hatásos, mert két kiváltsághoz is tartozik egyedülállóan. Egyfelől a közös akció irányításához, másfelől az "ez az én dolgomhoz".

Az alap, szélsőséges példa az, hogy miután a kutya tönkre tette az új, méreg drága bőr foteleket, szétrágott több hihetetlenül értékes bakelit lemezt, súlyos anyagi károkat okozott a gazdának azzal, hogy lemészárolta a szomszéd csirkéit és mindezt akkor, mikor otthon volt egyedül, vagyis nem büntethető, és ezen felül a gazda még behívni sem tudja a kutyáját soha, nem képes letiltani semmiről, nem tudja egyáltalán kezelni, az emberünk már kellően mérges az ebre ahhoz, hogy azon gondolkozzon, mit fog mondani a családtagoknak, miért nincsen többé kutyája. Ekkor, mikor a közeli menhely számát tárcsázza már, ekkor kell nyugalmat erőltetnie magára, pórázra raknia a kutyát és elindulni sétálni. Persze a domináns egyed kiváltsága, hogy megkezdje a közös akciót, a kutya valahol mélyen, ösztönösen tudja is, hogy a főnök léphet ki előbb. Viszont most hagyni kell, hogy a kutya menjen ki a kapun először, majd a gazda az egész felgyülemlett dühét, minden kis apró szemtelenséget és óriási kárt felidézve, rázúdítja a kutyára, pont, mikor az átlépi a kaput.

Ezt már igen sokan megcsinálták, bizonyított, hogy egy csapásra hatalmas tekintélyt képes szerezni ezzel a gazdi és így a kutya azonnal beáll mögé, már kontrollálható lesz és szófogadó. Viszont hihetetlen könnyű elrontani is, és ha elrontják, azt a kutya megérzi, és csak még egy "lúzer helyzet" lesz a gazdának, még lejjebb sodródik a sorrendben. Ezért nem ajánlják senkinek, mert valószínűleg nem fog sikerülni hatásosan. Az eredményességéhez tényleges kétségbeesés, csalódás és düh kell. Ez a módszer tényleg akkor hatásos, mikor már belátod, hogy így nem tudod tovább magadnál tartani a kutyát és soha többé nem is akarnád látni.

Igaz, én nem jutottam el idáig, de jól ismertem már a kutyák kommunikációját, tudtam, hogyan vagyok képes a legnagyobb hatással lenni a kutyámra és kellően dühös voltam rá akkor. Éppen csak szét tudtam volna tépni őt. Ez elég is lett ahhoz, hogy hatásos legyen a módszer. Úgy 2 éves volt, mikor végrehajtottam ezt a technikát. A kiváltó ok, ami miatt csaknem meg akartam akkor ölni, az volt, hogy súlyosan megharapta az érkező apámat. Mentségére legyen szólva a kutyámnak, a saját területén történt, a területvédő ösztöne hihetetlenül erős és előtte ha kétszer látta az apám, de talán érthetően akkor elborult ettől a viselkedésétől agyam, hisz én is jelen voltam pont és próbáltam őt letiltani. Neki nem volt joga agresszívek lennie a jelenlétemben, akármilyen körülmény is van. Viszont azóta, nagy részt e technikának is köszönhetően, már nincs ilyen gondunk. Nem támad még idegenre sem, mikor vele vagyok és viszonylag könnyen le tudom állítani.

2012. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!