Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tujarágás! Hogyan szoktassam le?

Tujarágás! Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri nőstény Angol bulldogom, lassan 2 éves. Sajnos valamiért nincs jó viszonyban a tujákkal :S mindegyiket megrágja de van egy kifejezett kedvence és már mindennel próbálkoztam leszoktatni de egyszerűen nem megy. Alapjában véve jól nevelt kutya, az alapengedelmességre könnyen meglehetett tanítani a pozitív megerősítéses módszerrel.

A tujánál viszont más a helyzet...

próbáltuk már:

- a kuyatávoltartó sprayt (hasztalan, még szerette is az illatát)

- erőspaprikás vízzel befújtuk a tuját (meg se érezte)

- jutalomfalattal a "hagyd" parancs és persze a "nem szabad" (ez egészen addig volt hasznos amíg be nem tettük a lábunkat az ajtón)


A kutya egésznap kint van az udvaron, naponta többször sétáltatjuk és rengeteget vagyunk vele kint, mégis ha 1 percre egyedülmarad nekiesik a tujának, pedig tengernyi játéka van.


2012. jún. 3. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én Boxerem a fából készült dolgokat rágja,legyen az fészer,kutyaól vagy akármi ami fából van.Én csilli paprikával kenegettem egy darabig őket,de aztán odáig fajult a helyzet,hogy lenyalta előbb a csillit aztán ami darabkák lepotyogtak megette és folytatódott tovább a rágás.De mióta minden séta alkalmával egy nagy rakat 30 centis bottal érkezünk haza és azt adjuk neki,napjában kettől eldarál mint a hód és nem nyúl már semmihez.
2012. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én a játékokkal próbáltam lefoglalni, gondoltam hátha érdekesebb egy csipogós valami amibe jutalom falatok vannak elrejtve... De tévedtem egy tuja sokkal izgalmasabb :S
2012. jún. 3. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is próbálkoztam mindenféle játékkal,de csak a bot jött be..kivéve a fenyőgallyat azt nem szereti.

Próbáld ki a sima botokat,lehet leszokik a tuja rágásról,de lehet már sohasem..én tennék egy próbát.

2012. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mindenképpen ki fogom próbálni ! :) köszönöm
2012. jún. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!