Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a fél éves...

Hogy szoktassam le a fél éves kutyámat, hogy hajnal 5kor keltsen, mert neki ki kell menni?

Figyelt kérdés
Már volt, hogy nem keltem ki az ágyból csak akkor mikor tényleg csörgött az óra (6.20), de akkor az ajtó elé piszkított. Akkor meg azzal piszmogtam el, hogy feltöröljem, higiénikussá tegyem a terepet.... Kisebb korában kelt kétszer éjszaka, most van ez az 5 órai. Este meg bealszik 8-9 között, nem bírom kivinni 10kor, hogy még egy utolsót akkor pisiljen.... Kicsi még ahhoz, hogy 21h-6h-ig bírja tartani, vagy valamit nevelnem kéne rajta?

2012. máj. 31. 14:26
1 2
 1/14 Dottorre ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy jelzi neked, hogy mennie kell, ez már mindenképpen jó jel! Az én kutyám 9hónapos korában lett teljesen szobatiszta, addigra már nem kellett felkelnem hajnalban, addig minden egyes nap 5:00-5:30ig lenn voltam vele. Tudom, nem egyszerű, de előbb-utóbb majd jobban fogja bírni, türelem!
2012. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
fel kell kelteni és kivinni tízkor
2012. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mikor próbáltam párszor kivinni későn, akkor nem akart kimenni, majd betettem a fűbe, ő lefeküdt és aludt.... Annyira fáradt addigra, hogy semmi nem érdekli, alszik....
2012. máj. 31. 14:33
 4/14 anonim ***** válasza:

mikor felkelt 5-kor, és te leszidod, akkor ezzel megtanítod a kutyának, hogy többet ne keltsen. szóval a kutya nem fog egy idő után kelteni, hanem magától elvégzi a dolgát valami tiltott helyre.

este 10-kor keltsd fel te a kutyát, és vidd le. :)

2012. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem szidom le, hanem félálomba lebotorkálok és kiengedem, de már annyira elegem van ebből és arra voltam kiváncsi, hogy várjak még és idővel magától elalszik addig mint mi, vagy most kéne már valamit tenni?
2012. máj. 31. 14:36
 6/14 anonim ***** válasza:

Van egy normális kutyád, aki jelzi, ha ki kell mennie, és te leszidod....


Egyelőre légy türelemmel és vidd ki ilyenkor, dicsérd meg, hogy jelezte a szándékát. Ezt az időt próbáljátok meg nyújtani (este egyre később legyen az esti séta, vagy a bealvás előtt vidd le még egyszer, izgasd fel játékkal, és úgy vidd le a kutyát), és idővel ki fogja bírni a hosszú időt.


Nekem szerencsém volt, már 9 hetesen szobatiszta volt a kutyám, de vannak olyanok, akiknek rosszabbul megy a vizelet visszatartás. Légy türelemmel, a kutyusod még kisbaba. Hidd el, hosszútávon jól jársz ,ha türelmes vagy és kiviszed, ha jelez, ezt ne rontsd el, mert akkor évekig is szenvedhetsz, ha megtanítod neki, hogy bent menjen ki.

2012. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értettem, türelem 7ig alvó kutyát terem....

Köszi mindenkinek

2012. máj. 31. 14:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Pontosan! Légy türelmes, és próbáld meg levinni még 8 óra előtt is mielőtt lefeküdne, ha nagyon nem sikerül felébresztened, az sokat számíthat még!! :)
2012. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem szidnám le, Ilyen a kutyás élet!!!!! :) ha 5-kor van ébresztő, akkor 5-kor. nálam is akkor kelnek.
2012. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
és ez tök jó szerintem, hogy ilyen kis okos, és már jelez.
2012. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!