Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a Westie kutyusomnak...

Baj, ha a Westie kutyusomnak remeg a lába? Vagy ez természetes?

Figyelt kérdés
Van egy Westie kutyusom, 8 éves lány. Nagyon életvidám, kedves, stb. De egyfolytában remeg a lába, akkor is ha meleg van, nem fáradt, és már kiskora óta. Találkoztunk más Westiekkel is, és nekik is ez volt a problémájuk. Lehetséges, hogy az összes Westie fajtának remeg a lába? Vagy talán egy betegség?

2012. jún. 3. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább a túltenyésztés, és az ingerszegény életmód miatt van.

8 évesen nem könnyű változtatni ezen. Próbáld kerülni az izgalmakat, játsszál vele nyugis játékokat, esetleg próbálj neki új dolgokat tanítani, hogy ne csak dísznek legyen.

Igazából 8 hónapot se kellett volna megvárni, nem még 8 évet.

Akupunktúrás kezeléssel is próbálkozhatsz, csak nem tudom, hogy hol van ilyen, de létezik az biztos.

Ha van valami olyan, ami kiváltja belőle a remegést, ahhoz kéne valami szakembernek hozzászoktatni, és végig segíteni ezen a szakaszon, amíg remeg.

Azért szakembernek, mert ha 8 évig nem értél el vele sikert akkor ezután se fogsz, ez biztos.

Vannak alapszabályok, amiket az átlag gazda nem hogy nem tart be, hanem le se lehet őket nevelni a rossz viselkedésről, és így a kutya se tud leszokni a rossz viselkedésről.

2012. jún. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából abszolút nem egy rossz kutya, vagy dísz kutya. Imád az udvaron lenni, hemperegni.Ha sokáig nem lát(pl. utazás) akkor utána össze vissza szaladgál örömében. Nem tudom a lábremegése okát, mert mindig máskor jön elő. Ha játszunk vagy ha épp pihen akkor is előfordult már. Nekem teljesen egészségesnek tűnik, csak "zavar" a remegése. Annak nem lehet valami jelentősége, hogy sok Westie kutyának remeg a lába? Van még egy ilyen kutyafaj, de most nem jut eszembe a neve. Ők is kisméretű kutyák. Viszont amikor hozzám került, valamit a tenyésztői variáltak az anyakönyvével.
2012. jún. 4. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez butaság, a westieknek nem remeg a lába, maximum pár beltenyésztett, idegi problémás kutyának, úgy látszik te ilyenekkel futottál éppen össze. Ilyenkor fáj neki valahol vagy az izgatottság miatt remeg?
2012. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a népszerű fajták "csapdája" saját népszerűségük a vesztük. Sok a rossz "tenyész" vonal, ami genetikai hibákhoz vezet, az egyik leggyakoribb a gyenge idegrendszer.

Csivavából is sok remegős van, általában az ilyen túltenyésztett, agyon babusgatott kutyáknál van ez, a napi rendszerességű fegyelmezés, a szigorú napirend, és a feladatok hiánya sokat ront a helyzeten.

Többek között ezért is van több remegős kiskutya, mint nagy, mert azokhoz másképp viszonyulnak az emberek.

A legnagyobb probléma a kora, valószínűleg profi szakembernek is sok idejébe kerülne eredményt felmutatni.

Mindenesetre azt megpróbálhatod, hogy ha remeg, soha(!) ne simogasd, ne babusgasd, ne aggodalmaskodj, sőt, ne is beszélj hozzá.

Inkább végezz nyújtó gyakorlatokat, (mármint a kutyán) fektesd le, nyújtsd ki a lábait, mint ha nyújtózkodna, masszírozd át egy kicsit, amíg abba nem hagyja.

2012. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 3. válaszolónak, sokat segítettél, kipróbálom... mármint a kutyán :))
2012. jún. 4. 21:15
 6/6 anonim válasza:
Látom ez egy régebbi poszt, de hátha válaszol a kiíró. Az én Westie kutyusomon is ez a probléma jött ki. Most 10 éves. Sajnos az előző hozzászólók tanácsai nem sok segítséget adnak. (Gondolom se westie-jük, se remegő lábú kutyájuk sincs, így a tanácsokat sem tudom hova tenni.) Interneten láttam, hogy van egy a fajtára jellemző ilyen probléma: [link] Még nem tudom ez lehet-e a baj, de úgy egy fél éve kezdtük el adni neki a Milbemaxot, ennek a mellékhatása is lehet remegés. Jövő héten megyünk orvoshoz. Jó lenne tudni, mi lett a kutyusoddal. Orvoshoz vitted, vitamint kapott, meggyógyult?
2018. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!