Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám be biciklis...

Hogyan taníthatnám be biciklis kutya "sétáltatásra"?

Figyelt kérdés

a séta nagyrészt futás lenne neki. elképzelésem az hogy én biciklizek normális tempóba ő fut mellettem 1-2 méter max. rövid pórázon. hogyan tanítsam be erre? mennyit bír egy 2 éves puli normális tempóba? a nagyobb gond hogy megelőzi rendesen a bajt és nagy ívbe kerüli a kereket legyen az roller,bicikli,kocsi.. és ez nem fér össze azzal hogy mellettem fusson mert mindig húzza magát elfele.. linkek is jöhetnek ha van valami ami erről szól.. esetleg könyv.

még egy ötlet: hogyan tanítsam be arra hogy elől menjen előttem 1-2 métert és ne álljon meg mert rá hajtok..(persze vigyázok.. tudjátok hogy értem..) ez az úgy nevezett bikejöring.. hogy megy? erre hogy lehet be tanítani? melyik a jobb: amit elsőnek mondtam(mellettem) vagy bikejöring(előttem?


2012. jún. 5. 16:40
 1/3 anonim válasza:
Mi már megpróbáltuk de nem minősült jó ötletnek!!
2012. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én így tanítottam: rövid pórázt tettem rá és elindultunk kb. 10-12 km/órás sebességgel. Kezem végig a féken, hogy azonnal meg tudjunk állni, ha kell. Óvatosan, de határozottan mentünk előre. Ha kitért, megállt, előreszaladt, akkor a póráz megrántotta a nyakát. Mudim van, ezért akkorát nem tud rántani rajtam, hogy baj legyen belőle. Kb. fél óra alatt megtanulta annyira, hogy azóta semmi nem tudja kizökkenteni, ha bicikli mellett fut. Volt, hogy egy nagytestű kutya hangosan ugatva megtámadott biciklizés közben, ő addig rá sem nézett, amíg közvetlenül a sarkában nem volt a kutya. Ha jól megtanítod, ez az egyik legbiztonságosabb módja a sétáltatásnak. A lényeg, hogy nem szabad kompromisszumot kötni, ilyenkor a legkisebb fegyelmezetlenségnek is következménye kell, hogy legyen, mert különben veszélyes lehet!
2012. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És miután ilyen jól megtanulta pórázon szoktad biciklivel vinni vagy el engeded és akkor is ugyan olyan közel jön melletted?
2012. jún. 7. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!