Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szabályok vannak...

Milyen szabályok vannak faluba a kutya sétáltatásra?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvastam és egy nagy csomó dolgot írnak valaki ezt azt és már nem értem mik a szabályok....És lenne még egy kérdésem..az hogy a puli kutyámnak mikor adjak szárazat enni? mert ha adok azzal úgy jól lakik,hogy este 7 körül már nem eszi meg a vacsoráját...pedig jó kaját kap :)+ csak egy marékkal adtam neki tegnap is és ott áll a szalámija

2012. máj. 29. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, de javítsatok ki, ha rosszul, de mifelénk a felnőtt kutyák már csak egy nap egyszer, este kapnak kaját. Napközben, csak ha valami rendkívüli csemege adódik pl. elásni való csont a gazdiék ebédje után, stb. Ha napközben bármikor éhes lesz, majd előszedi.

Szerintem a puli is beéri napi egyszeri evéssel.

2012. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden településen más szabályok lehetnek/vannak. A helyi Önkormányzatnál tudsz erről pontos információt kérni (esetleg ha van honlapja, akkor ott fent kell legyen elvileg, de biztos nehéz megtalálni).


Gödöllőn csak és kizárólag pórázon szabad kutyát vezetni, sehol nem szabad elengedni, ha valaki "szerv" észreveszi, akkor 30-50.000,- Ft közötti helyszíni pénzbírsággal sújtanak, amit ha helyben nem tudsz kifizetni, az összeg többszörösével fog kijönni róla egy kövér csekk.. :(


Az etetésre annyit mondanék, hogy ha már idősebb 1,5 évesnél, akkor bőven elég naponta egyszer enni adni neki, és akkor a napi adagját keverd össze (a szárazat a szalámival). :) Ha pedig még napi kétszer eteted, akkor a szalámit add reggel (így legalább kisebb az esélye a nap közbeni rohangálás közben, hogy gyomor/bélcsavarodást kapjon), és meg fogja enni este a szárazat, mert éhes lesz.). :)

2012. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyetértek a 2-essel. Egyébként a sétáltatást a helyedben úgy oldanám meg: szájkosár, póráz, felülök a kerékpárra, és a kutyus had "dolgozzon" mellettem. Ha már látom rajta, hogy kezd elege lenni, akkor egy kis pihi, és valamivel lassabb tempóban haza. Ha kellőképpen "megdolgozod", utána már nyugton lesz. :)))

2012. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) csak ete kap enni...de délben vagy fél 4-kor szoktam neki adni egy marék kutya tápot...eddig mindig megette az esti ennivalót de már több hete nem eszi meg az estit ha kapott előtte :(itt nincsenek rendőrök csak ritkán...kicsi falu és a cigire való szabályok sincsenek betartva :)
2012. máj. 29. 10:56
 5/12 A kérdező kommentje:
de én úgy tudom,hogy nem szabad biciklin sétáltatni :/
2012. máj. 29. 10:57
 6/12 A kérdező kommentje:
volt itt egy kérdező ezen az oldalon és nagyon le lett szidva mert biciklivel akarta sétáltatni a kutyáját :)
2012. máj. 29. 11:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mit szidnának egy pulin. Amikor terelésnél (birka, marha) több km-t is lefut önszántából, akkor nem hiszem, hogy egy pulinál gondot okoz, 1-2 km a lassan, vagy közepes tempóban hajtott kerékpár mellett futnia. Még élvezni is fogja.

Egyébként pedig helyedben kivinném a falu szélére, a hatalmas szabad területre, ott elengedném szájkosár és póráz nélkül, és hadd fusson.

2012. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az a baj a biciklivel, hogy a kutya nem élvezi, hanem az, hogy megbüntet a rendőr és baleset veszélyes is.
2012. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban TILOS biciklin kutyát sétáltatni, mifelénk a rendőrök meg is büntetnek, ha "rajta kapnak" valakit... :(


A kutyákat ma Magyarországon gyakorlatilag közterületen LEHETETLEN legálisan megfelelően lemozgatni és ez nagyon szomorú, hogy itt tartunk... :(

2012. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Falun laksz? Ott szinte semmilyen rendelet nincs. A falu és város általános, hétköznapi bevett szabályai között ég és föld a különbség. Falun gyakorlatilag nem számítanak a rendeletek. Én egy kb. 1500 fős kis községben lakok, 15 percnyire a várostól és itt a kutyasétáltatásnak az az általánosan bevett módja, hogy nyitva hagyják a kaput és a kutya lemozgatja magát. Rajtunk kívül még két gazdát ismerek, aki tényleg szokta sétáltatni a kutyáját. Sokat is szenvedek ezzel, mikor napjában 5-6 önsétáltató ebbel futunk össze a kutyámmal. Elviekben tilos póráz és szájkosár nélkül kivinni a kutyát az utcára, de szerintem ezt rajtam kívül senki sem tudja. Összesen úgy 20 utca van nálunk, a falu körül szántóföld, így csak gyakorolni járunk be. Nem szoktam pórázt vinni magunkkal, fölösleges. Ha végig megyünk a településen a kutyám úgyis végig láb mellett jön teljesen fegyelmezetten, az emberek inkább csodálkoznak, hogy ilyen is lehet egy kutya. Óránként jó ha 3 autó és 10 biciklis jár az utcákban. (Ezért is megyünk heti min. 2 alkalommal a városba, hogy rendesen szocializálódjon a kutyám.) Nálunk évek óta először vannak rendőrök, most is csak azért, márt páran átszöktek a zöld határon.

Biciklivel is falun ha mész, csak arra kell figyelned, hogy ne betonon menj, mert tönkre teszi a kutya ízületeit.

2012. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!