Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljünk tökéletes...

Nasansu kérdése:

Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? - Cesar Millan, Melissa Jo Peltier

Figyelt kérdés
Ezzel a könyvel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire jók a benne foglalt nevelési elvek? Ezek mennyire elsajátíthatóak? Valakinek esetleg megvan a könyv pdf változatban - beleolvasás céljára? Ha jó akkor úgyis a kezemben kell tartanom! :) Tudom hogy hasonló kérdés volt már kint, viszont nagyon régiek, akkor szinte még nem is lehetett itthon kapni!

2012. jún. 5. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jó, 4 különböző újonnan vett kutyán mutat be mindent, részletesen leírja pl. ketrecbeszoktatást, napirendeket, tényleg nagyon jó, nekem megvan :)

Minden lépést ahogy a címben is van, leírja a tökéletes kutya felneveléséhez 4 kutyán, egy törpe snacin, egy labin, egy pitbullon és egy angol bulldogon :)

2012. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
nekem a Hogyan váljunk kutyánk szemében falkavezérré című könyve van meg és ez nagyon jó, sok jó dolgot leír :)
2012. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kiskutya vásárlás előtt állok, de előtte mindenképp szeretném tudni hogy hogyan viselkedjek vele helyesen már az első pillanattól fogva. Addig amíg ebben nem vagyok teljesen biztos, addig nem fajulok tettlegességre. :)


Nemrég hunyt el a goldim, Herceg (januárban). :( Nagyon váratlanul ért. Mint kiderült bélcsavarodást kapott, este még minden rendben volt, jó volt a kedve, reggelre elment! Vele az alatt a 3 év alatt, ami együtt töltöttünk a legtöbb problémám abból adódott hogy nem tudtam hogyan kezdjek bele a nevelésébe már az első pillanattól fogva. Ezt szeretném most elkerülni, és 100%-ban felkészülni az új helyzetre.


Köszönöm az eddigi válaszokat!


De akkor ezek szerinte ez a könyv beválhat.

2012. jún. 5. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én elolvastam Cesar Millan mindhárom könyvét, és ez jött be legkevésbé. Jó volt, érdekes volt, de inkább sztorizós, mint útmutatós. Ami meg konkrétum, az szerintem a másik két könyvében is benne van.

Amúgy amiről szól, az - számomra - logikus, jó és terjeszteni való, szóval csak ajánlani tudom, de azzal a megjegyzéssel, hogy a legtöbb ember szerintem jobban jár a másik két könyv valamelyikével. Legfőképp "A kutya mint családtag" címűt tudnám ajánlani, az első 100 oldal ott is a kölyökválasztásról és -nevelésről szól, de emellett végigvezet a kutya egész életén.

2012. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg leginkább azt mondom mind a hármat vedd meg:DDD

Amúgy tényleg, kb. az fog egy egész képet adni

2012. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

@akumi: Köszönöm, ez mindenképp megfontolandó! Főleg hogy engem is a konkrétumok érdekelnek. A sorozattal is az a bajom hogy nagyon butított. Nyilván. A kereskedelmi médiában ez a kelendő. Amúgy néztem videóit amiben csak előad, és én mélyen egyet tudok érteni Vele.


Szerintem az lesz hogy bemegyek egy könyvesboltba és beleszagolok mind a 3 könyvbe. És eldöntöm "személyesen". De az is lehet hogy a végén megveszem / megszerzem mind a hármat. :)


Köszönöm megint! :)

2012. jún. 5. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

ne bonyolítsd túl a kutyanevelést. és ne próbáld könyvből megtanulni, meg az ott leírtakat ráhúzni a te kutyádra, mert lehet, hogy ugyan az a fajta, de tök más habitusú.


Amit nem szeretnél azt tiltsd le, amivel együtt tudsz élni az engedd meg neki. Fő a fokozatosság, minél több mindent ismertess meg vele, de ne egyszerre.

2012. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

@ 7/7: Köszönöm a válaszod! :)


Ezt én már egyszer próbáltam, és egy megbízhatatlan és nehézkes módszernek tekintem, mivel nem ad teljes képet. Olyan mint az állandó tüneti kezelés az orvostudományban. Mindig csak kezelgeti az éppeni problémát, ahelyett hogy a probléma forrását ismernénk fel és szüntetnénk meg, illetve -ami szerintem még hatásosabb- ismerve a valószínű problémát megelőznénk azt.


Ha fogalmazhatok úgy: a saját "hollisztikus szemléltemet" szeretném a kutyanevelésről összeszedni, még a kiskutya vásárlása előtt, majd miután ezt kellőképpen megemésztettem átültetem a gyakorlatba.


Persze, azzal egyet értek, hogy ez készség szinten nem könyvekből fog megszilárdulni. Viszont ezekből a könyvekből olyan módszerekről kaphatok tájékoztatást amikre más már előttem rászánta az időt és kitalálta. Saját magamnak spórolok energiát és időt, ha nem állok neki újra feltalálni a spanyol viaszt. :)


Ebbe nekem csak annyi a buli hogy több időm marad a kutyára, mert nem kell a 2-őt előre, 1-et hátra módszert követnem. Nyilván így is lesznek gikszerek, mert valóban, az elsajátított készség még hiányzik belőlem, de a kockázati tényezőket szeretném minél inkább levinni. Szerintem az első fél-egy évre napirend és különböző cselekvési tervek lesznek összeállítva. :D :D :D

2012. jún. 7. 02:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én alkalmazom Cesar módszerét, és ha kell segítek is e-mailben. Én azt ajánlom, hogy a 3. könyvét vedd meg, főleg így kiskutya nevelés és vétel elött, aztán jöhet a többi! :) Ha gondod van a kiskutyával, vagy elbizonytalanodtál nyugodtan kérd el az e-mailom :) vagy akár üzenetben is segítek
2012. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!