Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek, hol van a határ?

Nektek, hol van a határ?

Figyelt kérdés

Ki mit tesz meg kedvence kényeztetéséért??

Vagy a sajátjáért!

Mert már kezdem azt hinni ,nincs is erre a sok szeretetre a kutyámnak szüksége , Én kompenzálok ezzel a sok plusszal valamit !?!

Yorki -ról van szó.



Kiváncsi lennék rátok is , hogy mennyit foglalkoztok kedvencetekkel , hogyan -mivel kényeztetitek.

A végén eldöntöm , hogy beteges e a szeretetem . :-))


2012. jún. 5. 19:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tacsi keverékem meg foxim van. Minden nap sétálunk, játszunk meg tanulunk. Este bent alszanak az előszobábann télen egész nap ott vannak, csak sétálni megyünk. Asszem, hogy nekik ezzel eléggé átlagos kutyaéletük van, semmi luxus.:)
2012. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg 3 kutyám van. Egy Tacskó-Foxterrier keverék, egy Puli és egy Shih-tzu. Családi kedvencek és egyben feladatuk is van. Nem nagymama ölebének tartjuk őket. Számumra a kutya a vadász és a juhász kutyáknál kezdődik egyszóval számomra a kutya a munkakutya. Ez persze nem azt jelenti, hogy az ölebeket nem szeretem. Szeretem őket ezért is van egy Shih-tzunk is. Mindegyik kutyától el vannak várva, hogy az alap dolgokat tudják. Ül, fekszik, marad, helyedre. Bár őnekik ezeknél jóval több van megtanítva.

A Puli feladata az, hogy ha jen valaki jelezzen, terelje a birkáinkat és vigyázzon rájuk. Vagyis segítsen a ház védelmében és a maga módján segítsen az állatok körül. A Keveréké, hogy írtsa a kártevőket a ház körül (amiit meg kell vallanom nagyon élvez. Órákig képes keresni egy egeret, amit általában el is kap). Járunk vele Agilityzni is. Verszenykere is szeretnénk benevezni. A kis shih-tzu pedig a gyerekek ha mondhatom így "játékbabája". Nagyon jól el tudnak vele játszani ugyan úgya mint a keverékkel is. A keverékünk csak egy kicsit nagyobb mint a Shih-tzu.

Mind a 3 kutyával járunk kirándulni, futni ahova elkísérnek minket. Igazi családtagok. Vannak szabályok amiket a legkisebbtől a legnagyobbik betartatunk velük elég szigorúan. Mindegyikre ugyan azok a szabályok vonatkoznak. Amit tilos az egyiknek az tilos a másiknak is amit szabad az egyiknek azt szabad a másiknak is. Mind a 3 kutyánk kinti-benti kutya. A Shih-tzunkból se tipikus ölebet neveltünk. Imád a kertben fel-le rohangálni.

Ugyan úgy van persze nálunk is "kutyaszeretgetés" közös játék, stb.... Szerintem nagyon jól élnek. Egyik kutyánk sincsen viselkedési problémája.

Nem egy ideglenesen befogadott kutyánk volt már. Az egyik 1 hónapja talál végleges gazdit. Szóval ha ad nekünk a menhely ideglenesen kutyát úgy hogy redszeresen látogadják és ide is adják akkkor csak jól tarthatjuk őlet mások szerint is! De tényleg nem panaszkodhatnak. Miden meg van nekik amit egy kutya csak el tud képz

2012. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
*amit egy kutya csak kívánhat!
2012. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hát, a környezetemben sokan hülyén néznek, amikor közlöm, hogy utazunk, visszük Joeyt az egyik bullmasztiff barátjához, ilyenkor kirándulunk egy rövidet, múltkor elvittük egy patakba is fürdeni. Mindezért 250 km-t autóztunk már nem először oda-vissza. Persze nem mellékes, hogy a másik bullmaci gazdija és párja is jó társaság :)


Emellett a hétköznapokon séták, tanulás, játék (más kutyákkal is, velünk is), kutyasuli (engedelmességi, ügyességi, örző-védő). Ahova csak tudjuk, visszük magunkkal, tényleg családtagként kezeljük őt. Bejöhet az ágyba is. Néha megmasszírozom 1-1 fárasztóbb nap után :)

2012. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit túlzásba viszek az a játékvásárlás. van már 70 db játéka. De ezen kívűl nem kényeztetem agyon szerintem,sokat játszunk,sétálunk,de ezek mellett ha kell keménykezűen fel is állok ha a helyzet úgy adja magát! Valaki szerint az is kényeztetés hogy az ágyamba alszik,de ez nekem természetes,szeretem a közelembe érezni! Én vagyok a falkavezér és ezt megtartom minden helyzetbe ennyi:) Amúgy jön velem ahova csak lehet,sőt neki az is plusz kényeztetés szerintem neki hogy munkanélküli vagyok egyenlőre és vele vagyok rengeteget:)

Yorkie meg terrier okosan a kényeztetéssel nehogy a fejedre nőjjön:) Tartsd be azért a határokat,sok gáz yorkiet látok amiket már anno írtam is,hogy a környéken pl van pár yorkie akik ha már meglátnak engem a kutyámmal a gazdi mögé bújik remegve,alig 2 kg a kutya,sőt az egyik maga alá pisilt mikor a kutyám közelített hozzá..Ezek ilyen szaporítós kutyák,mert mind ilyen mininek kiadott betonpattanás. Ahogy egyik válaszadónál láttam,ez tetszett ez a kifejezés nagyon:) Szóval én is kiváncsi vagyok te hogy állsz ezekhez a dolgokhoz?

2012. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

3 kuytánk van, ebből kettő az enyém: egy 3 évs törpe uszi, vele kijártuk az alaptanfolyamot, kost középre járunk a suliba, agilityzünk. Napi séta láb mellett, pénteken és hétvégén pedig póráz nélküli futkározás a réten és úszás. Bejöhet ha akar, de jól elvan kint a másik kettővel, ha jó idő van és akar, akkor kint alszuk, persze 'lefekvés' előtt, és felkelés után rögtön séta, napközben egy jó hosszú séta, bicajozás, játék, tanítás. Minden felszerelésbőo középkategóriás cucca van, kivéve az egészségügyi dolgokból, tápokból drágabbat kap. Évente egyszer megengedem magamnak, hogy vegyek neki egy egy ruhát, persze csak ami hasznos: esőkabát, ruhás hám, meleg kabát télre. De szerintem ezekkel nincs is gond, amíg kutyaként kezelem.

A másik egy óriás snaci kölyök, foglalkozást illetően ugyanazt kapja, felszerelésből is, de ő még oviba jár, és full kinti kutya :).

2012. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki is megszólna nálunk is vannak szabályok, sáta és tanítás, DE...

Előző héten megharagudtam a páromra, mert rossz passzban volt és véletlenül azt mondta, hogy ez csak egy kutya. A kutyus családtagnak számít, kapott saját biztonsági övet a kocsiba, ünnepeljük a szülinapját, a húsvétot, karácsonyt, mikulást és a gyereknapot. Kap játékot, télire ruhát és velünk alszik az ágyban úgy, hogy övé a fél párnám.

2012. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát nehéz dolgom van nekem is, de az ebeknek is. Munkakutyáim vannak, nincs utyuliputyuli nálunk. Parancsok vannak, a simogatást sem viszem túlzásba, mindent megkapnak, ami szükséges. Pl.: nem puszilom meg őket. Kint laknak, ez mindig is így volt, etetem őket, sose éheznek, mindig be vannak oltva, nem lehet panaszuk. Játékuk egy darab sincs, erős kutya az egyik, tönkreteszi amit lát. Egyébként két puli( ők terelnek naponta. Saját juhaimat.) Egy tosa inu, aki őrzi a juhok szálláshelyét, a hodályt.
2012. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Húúú,

Nem is tudom , merjem e megírni.

Inkább nem ,csak ízelítőt , mert jogosan vagy sem biztos lehurrognátok.

Van már egy nagy fiam (11) , szülni nem szeretnék , így minden babusgatást a kutyámon élek ki.( de ezt ő váltotta ki belőlem, az előző kutyámnál , aki sajnos már elhunyt nem volt jellemző)

Már csak a külcsín miatt is olyan babusgatni való

Szereti is igényli is, mert ha kb. 10 percig nem kap puszit , jön , dugja magát az arcomhoz , és csak akkor tágít , ha megbabusgatom.

Kölcsönös ez az imádat , engem nem is zavar , hogy ennyit adok , csak ha megyünk valahova , nagyon oda kell figyelnem hogy beszélek vele , nem adhatom azt a fajta szeretet , ami abban a pillanatban jön, mert összesúgnak az emberek.

ÉS ENGEM EZ ZAVAR! :-(


Ezen felül , velünk alszik, minden reggel ébredés után 10 perc szeretgetés , mindenféle finomságokat kap enni , ha nem ízlik kap mást mind addig amíg nem eszik.

A hűtőben és a fagyóban is van külön polc neki amin csak az ő kajái vannak bedobozolva.

Mellette kb 10 féle prémium tápja van ,

Ennek ellenére nagyon csinos , semmi felesleg nincs rajta.


És még csak a reggelinél tartunk , nem is folytatom , mert már magamat szégyellem , hogy milyen hülye p'cs' lettem , de úgy érzem , nem ártok senkinek sem vele ,


Inkább tényleg az a zavaró , ha kint az utcán lebabázom , vagy megpuszilom , akkor mindenki úgy néz , mintha nem láttak volna fehér embert .

Ezért vagyok kíváncsi , hogy maga a kutya fogalom , kinek , mit jelent .


Ui: Nekem azon kívül , hogy szobatiszta legyen,nincs is más elvárásom.( 100%az)

Alapban nagyon jó fiú , vagy kicsik az elvárásaim vele kapcsolatban.

A napi kb.400 puszit már 50%-kal csökkentem.

Javulás :-D

2012. jún. 5. 20:36
 10/22 A kérdező kommentje:

7/9


Ismerős:-)


Nálam sem lehet lekutyázni , mert az olyan degradáló.

Rengeteg téli kabátja , mellénye, budyja , sőt még pizsije is van.

Nyári trikók , stb.4 polcnyi ruha:-I

Mellette mi is ünnepeljük a karit , mikulást , húsvétot , stb, gyerek napra is kapott egy új játékot, hiszen ő is olyan mint 1 gyerek.

Örülök , hogy nem csak én vagyok ilyen , :-))

2012. jún. 5. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!