Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek, hol van a határ?

Nektek, hol van a határ?

Figyelt kérdés

Ki mit tesz meg kedvence kényeztetéséért??

Vagy a sajátjáért!

Mert már kezdem azt hinni ,nincs is erre a sok szeretetre a kutyámnak szüksége , Én kompenzálok ezzel a sok plusszal valamit !?!

Yorki -ról van szó.



Kiváncsi lennék rátok is , hogy mennyit foglalkoztok kedvencetekkel , hogyan -mivel kényeztetitek.

A végén eldöntöm , hogy beteges e a szeretetem . :-))


2012. jún. 5. 19:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

És fontos tudnotok , hogy sokszor Ő hozza a ruhát oda , mert számára elérhető magasságban van és amikor ráadom , annyira boldog , körülugrál , nyalogat , puszilgatja az arcom.

Szóval Ő formázott ilyenné , egymásra találtunk:-)

2012. jún. 5. 20:45
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hááát..

Nekem 1 kutyám van, vadászkutya.Naponta kb 2. órán keresztül játszom vele(fogócska, kötélhúzás, labdadobálás, birkózás...:D),aztán tanulunk, az olyan 1-1,5 óra (újravesszük az alap engedelmességi parancsokat, csiszolunk azokon, amik még nem mennek). Aztán jön egy 1,5-2 órás séta, fele pórázzal, fele anélkül, amikor hazaérünk megkapja a vacsit, aztán gumikefével átfésülgetem.Utána "simi-simi, jó éjszakát".:D

És másnap előről az egész.:D

2012. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Egyetértek mindannyiotok nevelésével , mindegyiket közel érzem magamhoz ,hiszen ez előtti kutyám nagyobb testü volt , szinte soha nem pusziltam meg , nem vettem neki ruhákat , csak egy esőkabátja volt , nem jöhetett fel az ágyba , ( el is foglalta volna) , még is nagyon boldog és kiegyensúlyozott kutya volt és mellette természetesen nagyon szerettem.

Szerintem kutyafüggő , hogy ki hogy mutatja ki a szeretetét .

Minden esetre , visszább fogok venni ebből a putyurgatásból , mert néha tényleg cikinek érzem, hogy úgy kezelem ahogy anno a fiamat.


Még egyszer köszike

2012. jún. 5. 20:55
 14/22 anonim ***** válasza:

Egyesek azt mondják, hogy túl szigorú vagyok a kutyáimmal, mások meg el vannak hűlve, hogy milyen "luxus dolgokat" csinálok velük. Egyik részük sem ért a kutyákhoz, azért mondanak ilyet.

Kérdező nem akarlak megbántani, a szereteteddel nincs semmi baj. A probléma ott van, hogy, azért mert szereted még nem biztos, hogy jól is csinálod. És a leírásod alapján van egy-két nagy hiba amit te szeretetnek írsz be. De a kutya nem attól lesz boldog, hogy mindent megadsz neki ami szerinted jó.

2012. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Csak azt kell megérteni, hogy ezzel majomszeretettel nem jót, hanem épp ellenkezőleg, rosszat teszünk a kutyánknak. Ilyen tartás mellett nehéz következetesnek lenni, nehéz falkavezérként viselkedni. Ha nem vagyunk megfelelő vezérei a kutyánknak, ez a feladat/felelősség rá hárul, úgy érzi, meg kell védenie minket, felelősséggel tartozik értünk, ami csak frusztrálja őt, mert tudja, hogy nem tudja megfelelően ellátni a vezérség miatt ránehezedő feladatokat. És ezzel a sok ütyüpütyüvel csak rontunk a helyzeten, bizonytalanná tesszük a kutyát. És az el nem látott feladatok csak egyre jobban nehezednek a kutyára. A kutya az kutya, belefér a babusgatás, de csak egészséges keretek között, mert nem bírom eléggé hangsúlyozni, hogy míg azt hisszük, eza jó kutyának, addig csak rosszat teszünk neki! Ezt nem csak neked, hanem általánosságban írtam. Ugye nem bírnád elviselni, ha miattad - a nem kutyaként való kezelés miatt - válna ideggyengévé, agresszíva a kutyád? Lehet, hogy ez jó így neked, de ne feledd: sohasem késő változtatni!


Egy példa/észhez terítés:

http://www.youtube.com/watch?v=-_RWM0zDg8Y

2012. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
És nem azért kell változtatni, mert ciki! Ki nem tojja le, hogy mit gondolnak rólad az emberek?! Azért kell, hogy boldogan élj együtt a kutyáddal, és ne legyen a kutyádnak más feladat, mint valóban csak élvezni az életét! (ugye ezt vezéri feladatok mellett lehetetlen, a fajta feladatait pedig ne vegyük ide, az más jellegű) ;)
2012. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Három hónapos vadász kutyánk van, átalakitottuk miatta az életünket. Kapott kint házat, bent fekhelyet, mikor itthon vagyunk bejöhet és a családdal lehet, télire, mivel rövidszőrü kuyaajtó kerül a kazánházra és oda is kap egy régi fotelt, ha fázik oda megy majd aludni. Szuperprémiut tápot kap, hetente kétszer jár hozzá tréner (nincs kutyaiskola a városban), többi napokon mi gyakorolunk vele. Kiolvastam miatta három könyvet a kutyatartásról, kutyapszihológiáról és alkalmazom. Naponta sétáltatjuk vagy visszük magunkkal a délutáni programunkra, ha lehet, járunk erdőbe vele. Hétvégén hosszabb séták, kirándulások, fáradhatatlan. De!!!! nem mehet a gyerekek szobájába (biztonsági okokból sem, széthagyott legó pl), nem ehet, amikor mi eszünk, nincs nasi az etetéseken kivül, soha nem harapdálhat, még játékból sem, ő megy ki-jön be utolsónak az ajtón.Vannak játékai és mi is játszunk vele, labdázunk, de ha azt mondom elég, akkor tudomásul kell vennie.
2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

4 éves roti-nj keverék kanom van, altatás elől hoztam el.

Regisztrált chip, rendszeres oltások, féreghajtás, kullancs-bolha elleni kezelés az alap.

2 évig prémium kaját kapott, aztán kb. fél évig középkategóriásat...jelenleg 80%-ban főzök neki.

Nagy kertes házban lakunk, kinti-benti eb. Naponta 2-szer sétálunk, összesen 3-4 órát általában: nagyrészt póráz nélkül Duna-parton...úszik, bringa mellett fut, kutyákkal bandázik, gyakorolunk engedelmességit, trükköket, ügyességi feladatokat, labdázunk, frisbeezünk, nyomkövetgetünk, stb...szinte mindenhova jön velem, rengeteg rendezvényre járunk amatőrködni, versenyeken, vizsgákon veszünk részt.

Télen szinte csak a séták idejére volt kint az udvaron, most nyáron a nyitott ajtó által ki-be járkál, de sokszor van, hogy kiküldöm, és akkor be sem jön, amíg nem hívom. Éjjel bent alszik, nappal, ha nem vagyok itthon, hosszú láncon van, mert más is lakik a telken, a kaput nem zárjuk, és nem szeretnék balesetet, hogy bármilyen idegen vendéget véletlenül megkapjon...hétvégén most a jó időben kirakom éjjelre a hosszú láncra, azt élvezi, fél éjszaka házat őriz :D A szomszédok simán alszanak mellette, nem zavarja Őket!

Millió és egy játéka, póráza-nyakörve van...ezeket inkább magamnak veszem, mivel Argos egy százéves teniszlabdával és egy vacak bottal is boldogan játszik :D


Következetesen, sokak szerint túlságosan szigorúan nevelem és nagyok az elvárásaim...van benne igazság...de amikor lazítottam, akkor a kutya viselkedésén ez látszott is!

Mondják, hogy túlhajtom, nem hagyom, hogy KUTYA lehessen...mára már sokkal jobban odafigyelek erre! De amikor látják, hogy mit tud, akkor csodálkoznak és ámulnak: "okos kutya"...közben az övék is lehetne ilyen "okos", ha foglalkoznának vele komolyabban. Mikor megkérdezik, hogy ebben mennyi energiám van, naponta mennyit foglalkozom vele, akkor a napi min. 3 órás foglalkozás hallatán elalélnak :D


Ne haragudj, de amit Te csinálsz a yorkiddal, az nekem nagyon visszatetsző :( akik mindenféle hacukába öltöztetik, éjjel-nappal puszilgatják, gügyögnek neki...a kutyának nem ez kell...hanem kiegyensúlyozott hierarchikus hely, következetes és határozott nevelés, sok tanítás, játék és mozgás...az, hogy KUTYAKÉNT ÉLHESSEN!

2012. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat , tanulságos volt , ki hogyan tekint , kezeli kedvencét és valóban , ha kutyaként tekintek rá , nem a szeretet hiányát tükrözi.

Tisztában vagyok azzal , hogy az e fajta szeretet amit én adok , nem biztos , hogy kutyámnak is jó , annak ellenére , hogy tényleg boldognak tűnik :-)

Már többször elhatároztam , hogy változtatok , mert.......

de egy -két napig bírtam , aztán bepótoltam a lemaradást:-)


Köszi mindenkinek

2012. jún. 8. 19:56
 20/22 A kérdező kommentje:

Coeliának


Köszi a kis videót , de biztos félreértettél valamit.

Nekünk nincsenek nevelési gondjaink !

Tökéletes magatartása van , sokan meg is jegyzik , hogy mennyire szófogadó és nyugodt kis kutya.(bezzeg az övék....)



Csak azt akartam megtudni a kérdésemmel , , hogy mások is ennyit putyurgatják a kutyájukat mint Én??


Ő ezzel nem él vissza ,nem uralja a lakást , vagy minket,azt nem is hagynánk ,

nagyon nyugodt , csendes , szófogadó , bújós velem stb. , a párommal meg tudja , hogy pont az ellenkezője.

vele lehet vadabbúl játszani , ugatni , rágcsálni , stb. :-)


A párom mindig húzza az agyát , cukkolja , és rengeteget játszanak felpörgött tempóban.

Ha megnyugodni szeretne mindig hozzám jön , ha pörgősebb napja van , a páromhoz megy :-)

Tudja kitől mit kap meg.


Csak több olyan napja van , amikor a nyugit választja , Én meg nagyon dajkálom és nem tudom hol a határ , nem e rontok ezzel később a kutya pszichéjén ,nem e fogja elfelejteni azt hogy Ő mégis csak egy kutya.......... stb.


De már tudom a választ köszi.

A kutyák öltöztetése , főleg egy 2 kg.-os kutya esetében 0 , -5 ,vagy hidegebb időben ELENGEDHETETLEN ,

2012. jún. 8. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!