Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl heves házőrző, a többi...

Túl heves házőrző, a többi kutya nem esik túlzásba, ő miért? Hogy tanítsam meg mikor kell ugatni és hol a határ h abbahagyja?

Figyelt kérdés

Juhászkutyáról van szó, de pl. a szomszédban is van egy nj és az utcában mindíg a mi kutyánk hallgat el utoljára, ő kezdi először. Ha a szomszédokhoz jön vki ő is ugat, mintha hozzánk jönne, be kell zárnunk vagy a szomszéd nem ért szót a saját anyjával. Ha hozzánk jön vendég a szomszéd kutyákat nem érdekli. Postás vagy hasonló jön, úgy bevadul hogy csak akkor lehet vele beszélni ha labdát adok a kutya szájába(ha bezárom onnan folytatja még hangosabban és csak addig hallgat amíg a szemébe nézek).

Sokszor olyasmi miatt ugat(na) órákon át az utca összes kutyája, amit csak a mienk vett észre s az ő hisztije miatt ugat a többi(pl. macska, sündisznó messze az utca túloldalán...)

Miért van így rákattanva a házörzésre, miért nem tudja hol a határ, hogy taníthatnám meg neki. Az utcabeli nj hasonló energiaszintű fajta, annak megy.

Hogy neveljem át?


2010. jún. 11. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ivartalanítás + kutyasuli....
2010. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Ha van rá lehetőséged gyorsan kutyasulizz de legalább is ivartalaníttasd, mert tipikusan az a kutya, aki elkezdi szúrni az emberek szemét (fülét), még mielőtt más elintézi...
2010. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a mi njuhászunk is ilyen. nyugi. éjjel is ugat, ha kell, ha nem. nálunk az működik, hogy erélyesen rászólunk, akkor abbahagyja.
2010. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kutyasuli, ugyan!!! Ivartalanítás sosem árt (ha nem tenyésztitek), de ez alapjában véve dominancia probléma, nincs sok köze a házőrzéshez. Te vagy a főnök, ezt kell vele megtaníttatnod. ha te fogasz valakit, akkor ő is fogadja, ne bírálja felül a döntésed. Te moindod meg, ki jön be. Ő jelezzen, de ha már nyitva a kapu/ajtó, akkor ne támadjon, meg ne lármázzon.

A dominanciával kapcsolatos gyakorlatokat a neten is megtalálod. nekem sikerült a kutyám leszoktatni a sok felesleges ugatásról, a felugrálásról is, mostmár csak jelez, ha van valami. Nekem. Én pedig döntök, mi legyen :)

2010. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Annyira unalmas h mindent falkavezérséggel akartok magyarázni. A kutya "iskolázott"

Ha rokonok jönnek hozzánk nincs baj, jelez és néz hátra h jövünk e már, beengedi őket. Csak postásnál, szórólaposoknál, kukásoknál, leolvasóknál van a nagyon durva hiszti.

Én szeretném ivartalaníttatni(szuka), de szüleim nevén van sajnos és vmiért nem akarják, meg a másik szukánkat se. 5 és 4 évesek,ha rajtam múlna már mindkettő ki lenne pakolva de ebben nagyon maradiak vmiért.

Következő kérdés akkor: tipp mivel lehetne megtörni az ivartalanítással szembeni ellenállást.

Sztem úgy vannak vele h kockázat, meg pénzkidobás(mert tudunk rájuk vigyázni mikor ivarzanak, sosincs gond, de van itthon tabletta ha mégis előfordulna), a lábadozás szukáknál hosszabb...ráadásul egyből 2 kutyán mindezt és egymástól el kéne különíteni amíg begyógyulnak a sebek mert nagyon durván szoktak egymással játszani, de akkor utána nehogy ne jöjjenek ki olyan jól egymással mint műtét előtt..

erre tippek?

2010. jún. 11. 11:57
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem h az utca nem mérges rá, mert amikor rákezd kimegyek és bezárom(postáson kívül akkor hallgat, az meg ugye csak 3-5 percig tart és akkor az utca összes kutyája ugat, mert ugye postás jön). Csak elég unalmas hogy naponta akár ötször is be kell zárni, ilyenkor fél óa mire lenyugszik vagy elmúlik amit ugatott. A leg nehezebb az éjszakai ugatások, nyáron gyakori mert nyest jár a szomszéd padlására csontokat ropogtatni...és a 4 tagú családból csak én kelek fel rá, nekem kell kimenni. Aztán nem tudják miért vagyok álmos(volt már hogy hajnali 2től 3ig vacakoltam odakint pizsiben, nem élvezem vmiért).

Szval arra vigyázok h ne zavarjon másokat, de én nem tudok tőle aludni.

és az is gond h csak én figyelek erre, a család többi tagjától akár 24 órában ugathatna, mintha nem hallanák. Volt h a kádból szálltam ki h rászóljak, a többiek a tv elől nem keltek fel ezt megtenni.

2010. jún. 11. 12:02
 7/14 anonim ***** válasza:

"Annyira unalmas h mindent falkavezérséggel akartok magyarázni. A kutya "iskolázott"

Ha rokonok jönnek hozzánk nincs baj, jelez és néz hátra h jövünk e már, beengedi őket. Csak postásnál, szórólaposoknál, kukásoknál, leolvasóknál van a nagyon durva hiszti."


Miért te tudsz jobbat? A kérdésedben benne van, hogy a rokonok nem zavarják? Bocs, hogy segíteni akarnak itt neked, nem tudom ki kérte?

2010. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
inkább olvass utána a témának a falkavezérségnek és az ivartalanításnak is....jobb lenne nektek is, meg a kutyának is
2010. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hát lehet, hogy "unalmas", hogy mindent a dominanciával magyarázunk, de a kutya esetében rengeteg áll vagy bukik ezen. Ez tény. Emellett én nem látok bele 100%-ig az esetbe, csak tanácsot adok, ha nem tetszik, akkor ne fogadd meg, isten ments, ugráld csak körül ezután is a kutyád, mint valami csecsemőt.


Belegondoltál már, hogy a negatív megerősítés miatt van mindez? Mikor valami rosszat csinél (ugat, hisztizik, stb), akkor azonnal órákat töltesz el mellette. Pozitív megerősítést alkalmazol? Játék, megoldandó, kihívást biztosító feladatok során? Nem ugrálsz körülötte egy kicsit sokat, mikor nem úgy viselkedik, ahogy kéne? Nem tudom, te tudod, én csak kérdezem. Gondolkodj el rajta. Beteges az, hogy éjjelente órákat töltesz mellette, hogy megnyugodjon, ezt a csecsemőkkel csinálják, egy felnőtt kutyának ilyesmire csak valamilyen zavar miatt lehet szüksége (vagy nincs is neki szüksége rá...) A kutyát nem úgy kell nevelni, hogy ha ugat és fellármáz mindenkit, akkor kint terelem másfél órát, meg csitítgatom. Ez tüneti kezelése a dolgoknak, ráadásul majdnem tuti, hogy a kitya nem is érti, hogy mit akarsz. Én továbbra is azt mondom, hogy otthoni neveléssel megoldható, én behívásasl, különböző vezényzsavak megtanításával vettem rá a jó viselkedésre még pár hónapos korában.

2010. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocs, ez a linkesítés nem az én művem.
2010. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!