Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk hamarosan elleni...

A kutyánk hamarosan elleni fog. Mire kell ilyenkor figyelni, hogyan készüljünk fel? Honnan fogjuk tudni, hogy eljött az ellés ideje? Mikor kell helyet készíteni neki?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 19:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
azt tudjátok mekkora volt a kan? Mert ha nagy (a szuka kicsi ahogy mondtad) akkor sanszos, hogy császár lesz belőle
2012. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk, mekkora volt a kan, de elképzelhető, hogy nagy... az ivartalanítás nem hiszem, hogy megoldható,elég szépen kigömbölyödött már. Egy ismerősünk volt itt, aki már csinált ilyet, azt mondta, még egy-két hete lehet... ez a mikrochipes dolog feltétlenül kell? Nem is hallottam még erről, hogy kötelező lenne...
2012. jún. 5. 20:30
 13/27 anonim ***** válasza:

A chip 2 éve kötelező.

irány az orvos! az utolsó hétig lehet ivartalanítani. hidd el neked is egyszerűbb,mint oltatni (az is 4-5 ezer) chippeltetni a kölyköket és aztán gazdát keresni nekik.az összes menhely tele van.

2012. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
De ezek már kifejlett embriók nem? Nem embertelen ilyenkor az ivartalanítás?
2012. jún. 5. 20:33
 15/27 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem tudsz a kutyákról nem is értem miért tartasz!

Oké,befogadtátok. De akkor is legalább utána olvashattál volna.

2012. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nem. nem éreznek semmit.A kutyák az utolsó héten rengeteget fejlődnek. Jobb mintha menhelyen végzik.
2012. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A családunk fogadta be. Anyukám eteti, viszi őket állatorvoshoz. Még sosem voltunk ilyen helyzetben. Nem menhelyről fogadtuk be, hanem az utcáról. És biztos nem fogunk egy kicsit sem menhelyre küldeni.
2012. jún. 5. 20:39
 18/27 anonim ***** válasza:

Én is csak azt mondhatom, hogy ivartalaníttass. Tényleg megcsinálják még az utolsó héten is. Nem embertelen dolog, vannak helyzetek, amikor erre szükség van. Nem tudhatod milyen gazdikhoz kerülnének, már ha egyáltalán sikerülne mindegyiknek gazdit találnod, nem tudod milyen sorsuk lenne utána.

A chip 2 éve kötelező. A kölykök etetése sem olcsó, erre rájön még az oltások, féreghajtások. Legalább 10eFt-ba kerül mindez/kölyök. Ha ennyit kérsz értük, 100%, hogy nem lesznek gazdisok. Az ivartalanítást még anyagilag is olcsóbban megúszod.

Próbáld ezt az oldalát nézni és ne azt nézd, hogy pár édes kiskölyök szuszog az anyában, ez a legfelelősségteljesebb döntés, amit meghozhatsz!

2012. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

a kutya nem úgy fejlődik mint egy ember... egy 7 hónaposan született baba simán életben maradhat embereknél ha megfelelően ellátják ha egy kutya csak néhány nappal hamarabb ellik akkor már esély sincs, hogy a kicsik megmaradjanak kb 56-57 ik naptól életképesek a kicsik...


Én ajánlom az ivartalanítást, sokkal jobban járnátok anyagilag és szukát se viseli meg annyira mint egy alom felnevelése...


Ha mégis az alommelett döntötök akkor a többiek már leírták amit kell ehhez még annyit, hogy mivel kicsi a kutya ezért fokozottan figyeljetek a szoptatás alatti kálcium adagolásra mert kistestű szukáknál a kálcium sokk miatti halálozás sokkal gyakoribb és a kicsiknél gyakoribb a császármetszés is szóval mindenképpen beszéljetek a dokival, hogy azonnal jöjjön ha hívjátok

2012. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Az anyagi oldal egy dolog. Szerintem a szüleink is úgy vannak vele, hogy ha már így alakult, akkor minden költséget állni fogunk, ez természetes. Ezeket az összegeket nem kérnénk vissza senkitől, nem eladni akarjuk őket, hanem elajándékozni, a lényeg, hogy jó gazdikhoz kerüljenek. Jó sok ismerősünk van, szerintem találnánk helyet... de az ivartalanításba nem hiszem, hogy belemennek a szüleim. De azért megkérdezem őket.
2012. jún. 5. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!