Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata "idősebb" (7 éves) szuka kutya ivartalanításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pár hónapja lett 7 éves a kutyám. Korábban azért nem ivartalanítottuk, mert szerettünk volna kölyköket, de ez végül nem jött össze, ehhez meg már nyilván túl idős. Az állatorvosunk elég fura, én nem teljesen bízom meg benne, de a család barátja, és édesapám ragaszkodik hozzá. Szóval tőletek kérdezném, hogy valakinek esetleg van-e tapasztalata erről. Féltem az altatástól:(
2012. febr. 24. 20:29
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%

8 évesen ivartalanították az egyik szukámat, egy kant meg 11 évesen.

Szerintem keress egy olyan orvost, akiben megbízol, ez nem olyan dolog, amit haveri alapon el lehet intézni.

Ahova én vittem, hogy gázzal altattak, annak minimális a kockázata és nagyon hamar magához tér utána a kutya. A kan, mikor hazahoztuk kiugrott a kocsiból és ment a többiekhez.

2012. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 6volt mikor ivartalanították szuka,vemhes is volt sajnos,őt injekcióval altatták el,én is féltem főleg mert mikor elaludt a szeme nyitva maradt és nem is lélegzett nagyon megijedtem h halálos dózist kapott,még a nővérke is megrémült egy pillanatra,de nem volt semmi baja 2nap alatt felépült,ma már a vágás se látszik,és a "tölcsért" se kellett ráadni,mert nem bántotta a sebét.am fél órás a műtét szóval rutinnak számít...a legtöbb állatorvos csak szurit ad és ivartalanít de azt napi szinten,szóval nekik már tényleg nem nagy ügy.
2012. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor az olcsó orvosnál a felhasznált anyagok minősége az ár alacsonyan tartásának az oka. Ma már vannak olyan szerek, amelyek kíméletesebbek és idősebb kutyánál is csökkentik az altatás kockázatát.
2012. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyámat 8 évesen ivartalanították, mivel méhgyulladása volt. Délelőtt műtötték, délután hazavittük, másnap már hozta a kedvenc labdáját, hogy játsszunk. :)

Mindenképp keress olyan orvost, akiben megbízol.

2012. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kan kutyámat ivartalanították 7 évesen, nem volt semmi gond, egy héten belül teljesen felépült.

Mindenképp érdemes ivartalanítani, nehogy kialakuljon nála egy gennyes méhgyulladás, amibe könnyen bele is pusztulhat illetve a műtét is sokkal több kockázattal jár egy legyengült kutya esetén. Viszont mindenképp olyan dokit válassz, akiben 100%-i megbízol.

2012. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem bemegyek majd az állatkórházba, és keresek egy tényleg megbízható orvost. Jobb későn, mint soha.. :)
2012. febr. 25. 13:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék elijeszteni senki később idetévedőt a műtéttől, de 4 napja vittük ivartalanítani a kutyám, és leállt a pici szíve az altatás alatt. Ezek után, ha nem indokolja semmilyen egészségügyi ok, én nem tudom nyugodt szívvel ajánlani senkinek az ivartalanítást:((
2012. márc. 23. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!