Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Whippet jó házörző is...

A Whippet jó házörző is egyben? Mennyire védi a ház udvarát amiben lakik? Mennyire jó jelzőkutyának (is)? Ha bejön valaki az udvarba "hivatalosan" akkor avval mit kezd? Ha "hívatlan" vendég tolakodna be pl éjjel akkor avval mit csinál?

Figyelt kérdés
Előre is hálám a tanácsokért!
2012. jún. 6. 10:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem még csak ugatni sem fog.
2012. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ugatós fajta, akit én ismerek csóvál az ajtó mögött, ha hallja, hogy jön valaki.
2012. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Bár már régebbi a kérdés, azért leírom, hátha még érdekes lehet.

Az én whippim (3 éves szuka) kifejezetten jó házőrző! Magam is meg voltam ezen lepődve, hiszen a whippetek valóban nem a házőrzésről híresek.

Ha az udvaron van és jön valaki, rohan oda és vadul ugat (bár magas hangon, így félelmetesnek nem nevezném :), persze nem mer csinálni semmit, csak kiabál, és ha elindulnak felé, akkor elfut, de akkor is mondja a magáét :) A bizonytalanabb vendégek sokszor meg is kérdezik, hogy harap-e.

Ha a lakásban van mikor valaki jön, akkor is kiválóan jelez, morog, futkos, ugat, és ha teheti felugrik az ablakba és onnan nézi, ki merészelt jönni :)

Biztos befolyásolja a viselkedését, hogy a foxinkkal nőtt fel, aki szintén jó jelzőkutya, de a whippet még rajta is túltesz.

2012. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És ez mitől jó házőrző? Házőrzőnek azt nevezik, ami elijeszti vagy megfogja a betörőt. A Te kutyád csupán jelez, de amúgy házőrző feladatra alkalmatlan.
2012. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Egy whippettől nyilván nem várja el senki, hogy leterítsen egy megtermett férfiembert. A kérdés nem arra irányult, hogy melyik a legjobb házőrző kutya, hanem hogy a whippet mennyire jelez és védi a területét. Abban pedig az én kutyám jeleskedik, ezért rá tudom mondani, hogy jó házőrző.
2012. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!