Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért követ mindenhova a kutyám?

Miért követ mindenhova a kutyám?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve velünk van, az alsó szomszédé volt, aki 5 hónapos korában kint tartotta esőben, szélben, napsütésben (uszkár ráadásul), és csak a véletlennek köszönhető, hogy nekünk adta. Azóta folyton, mindenhova követ, de ha csak wc-re megyek akkor is, képes lekászálódni az ágyról és lefeküdni a wc előtti kis szőnyegre és szemmel tartani. Boldog, szófogadó kutyus, nem vezér típus, aminek én örülök, mert nem okoz galibát más kutyákkal. Csak nem értem, hogy miért követ mindenhova. A páromat már nem követi, csak ha én nem vagyok otthon, ha anyósoméknál van, akkor csak az ottani németjuhász érdekli, meg a kaja.

Köszi előre is a válaszokat!



2012. jún. 8. 09:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
Kötődik hozzád.fél,hogy esetlegesen téged is elveszít (het )
2012. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Természetes ez. Kutyakötelességét teljesíti. Te vagy a falkavezér, és mindig a falkavezér mutatja az utat. Te mondod, hogy most éppen merre mentek neki pedig követnie kell téged. Ha nem vagy otthon akkor a párod a falkavezér. Anyósodnál pedig nem anyósodat tekinti falkavezérnek, hanem a németjuhászt. Egyértelmű. A falkavezérnél kuncsorog a kajáért. Annyira egyértelmű a viselkedésük.
2012. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kutyák viselkedését(is)az emberi viselkedési minták alapján akarjuk megérteni, pedig hiába háziasítottuk őket, attól még megmaradtak az ösztöneik.
2012. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én tudom jól, hogy a kutya az állat, az ember pedig ember, és egyáltalán nem humanizálom a kutyám szokásait. Csak érdekelt, hogy tényleg azért követ-e mert én vagyok a felette álló. Ezek szerint akkor még a páromnál is feljebb valónak érez. Amúgy nem a falkavezérnél szoktak kuncsorogni, hanem a gyengébbeknél, akiktől könnyen el lehet csenni egy-egy falatot. A falkavezér az úgy se ad, amíg be nem fejezte a táplálkozást. Én sem adok neki, csak amikor már végeztem, ellenben anyósom folyton fincsi falatokkal próbálja levenni a lábáról. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. jún. 8. 10:09
 5/16 anonim ***** válasza:
A gyengébbeknél nem kuncsorog, hanem elveszi. Hidd el, hogy ahol egy uszkár és egy német juhász van, ott az utóbbi az úr, főleg ha az ő területén vannak.
2012. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van egy csivavájuk is van, aki viszont sakkban tartja a németjuhászt... :)
2012. jún. 8. 12:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert kicsi. Náluk a kicsi azt jelenti, hogy az alfa pár utódja, tehát a hierarchiában feljebb van, mint bármelyik tagja a falkának. A falkatagok kötelesek etetni és megvédeni az utódokat és főleg engedelmeskedni. Ki van ez találva.
2012. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hmm... Szerintem tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy nem a sajátjuk, főleg azért mert kb nem is foglalkoznak vele, a kis csivava meg mindenért harap. Iszonyúan agresszív kis dög, ha kajáról, ha gazdáról, vagy simogatásról van szó. Protektív és territoriális, ezen kívül domináns. Ne mondja nekem senki, hogy egy németjuhász ne tudna könnyű szerrel elbánni egy ilyen kis idiótával. A németjuhászt egyszerűen terrorizálja a kicsi, és nem azért, mert a nagy azt hiszi, hogy a saját kölyke, hanem mert nem domináns, még úgy sem, hogy az enyémmel tartozik egy falkába, a csivava pedig külön álló falkát képez.

De köszönöm a választ! :)

2012. jún. 8. 18:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha a saját kölyke lenne,(náluk nincs olyan, hogy "azt hiszi..." az csak az embereknél van) akkor helyrerakná ne aggódj. Az ő értelmezésében a kicsi a főnök utódja, és mint olyan: tabu. Hiába erősebb, nagyobb, rangban alatta van. Majd megérted...
2012. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De akkor ki a főnök? Kinek az utódja a csivava? A gazdáé? Elég nehezen tudom elképzelni, hogy anyósomék falkavezérek, főleg mivel nem is értenek a kutyákhoz, csak szeretik őket. A németjuhász egyenesen lobogtatja maga után a két embert, ha viszik sétálni, nem hallgat rájuk házon kívül, elszökik tőlük, stb, csak nekem engedelmeskedik, mert én helyesen viszem ki sétálni, helyesen dícsérem, illetve büntetem, stb. A csivava meg póráz nélkül megy mindenhova, akkor megy haza, amikor neki jól esik, zabáltatják, lassan akkora mint egy disznó. Szóval szerintem még is csak azért terrorizál, mert el van kényesztetve, és domináns alkat, nem azért, mert tabu. De érdekes a teória. Erről hol olvastál?
2012. jún. 9. 05:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!