Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a kutyám szobatisztas...

Nem megy a kutyám szobatisztaságra nevelése Oltásai nincsenek még meg. Levinni nem lehet, panel lakásban lakunk. Mindenhová kakil, pisil csak a pelusra és a papírra nem. Próbálkozzak macskaalommal vagy tök felesleges? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ne parázz, még nagyon pici, ha nincsenek meg még az oltásai. Az én kutyám 3 hónapos és most kezd magától szobatiszta lenni, nem is tanítottam. Egyszerűen érzi, hogy ahol játszik, alszik, eszik, nem oda kéne üríteni.


Macskaalmot kikaparhatja, de meg lehet próbálni.


Pelusra nekem is csak néha ment rá, inkább máshova pisilt. Egy szobában legyen, felszeded a szőnyeget és akkor nem gáz, ha bepisil. De hagyd kint a pelust és ha látod, h épp ürít, gyorsan tedd rá!

2009. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emlékszem az én yorkiem is csak 1 éves korára lett szobatiszta. De még most is levan rakva vileda és ha nagyon kell neki arra megy rá. Szerintem te is próbáld ki ezt a viledás dolgot. Igaz mosni kell, de még mindig jobb, hogy a szőnyegre végzi el a dolgát.
2009. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én 2 hete kaptam egy kiskutyát, de már most szobatiszta, persze néha már nem bírja tartani az almáig és olyankor becsúszik a pisi-kaki valahová.

én úgy szokattam hozzá, hogy hová kell végeznie a dolgát, hogy ha rossz helyre pisilt, akkor vagy belenyomtam az orrát ( undinak hangzik meg minden, meg persze gonosznak is gondolhatsz, de ha csak úgy leszidod, úgyhogy nem tudja miért, akkor azt hiszi, azért szidod le, amit éppen akkor csinál) szóval belenyomtam és leszidtam és én almot használok, ami nagyon jó, mert felszívja a szagot és a pisit is magába szívja így nem csordogál sehová, szóval leszidtam és rögtön beraktam az alomba. és így ő összerakta valahogy, hogy ott kellene pisilni, és akkor megtörtént a csoda kb 2 nappal később magától odament, komolyan mondom a kutya ennyire még nem volt boldog, hogy megdicsértük, azóta folyton odajár és mindig látjuk rajta, hogy "na látod, most jó helyre pisiltem". a kakival volt egy kis baj, de aztán rájöttem, hogy csak egy helyre kakil, szóval oda oda raktam egy újságpapírt, mondjuk én már azóta lehordom, így a kakit megoldja lent, de szerintem, ha elég kitartóan csinálod, vagy sikerül meglátnod kb mikor kell pisilnie, ha kitapasztalod, hogy hova, mikor pisil szerintem sikerül rászoktatnod a helyére. sok sikert kívánok hozzá, és remélem segítettem. majd azért írd meg, hogy hogy megy néha.:)

2009. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is egy év volt a teljes szobatisztaság, szóval türelem. Alomra én nem szoktatnám. A kutyapelus jó, tegyél rá egy kis pisit és helyezd a bejárathoz közel, hogy majd könnyebben kerüljön irányba, ha le lehet már vinni. Nagyon dícsérd meg, ha a pelusra pisil.
2009. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget.Van némi előremozdulás.Időnként van mű a papíron is.De gyakorlatilag le van papírozva az egész előszoba. :-))
2009. aug. 12. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:

na de azért már az is jó.:)

jaj am én voltam az almos.xD

és sok sikert.:)

amúgy milyen fajta?

-p

2009. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!