Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megműtötték a berni pásztor...

Kilinkóné kérdése:

Megműtötték a berni pásztor kutyusom 3 összecsúszott csigolyáját. Műtét utáni 5 napban vagyunk. Ki tudja hogyan kell gyógytornával segíteni a gyógyulást?

Figyelt kérdés
Még mindig segíteni kell a felállásban és a járásban is, egyedül nem megy.Hátsó lábai erőtlenek és sokszor nem a talpát teszi le, hanem a lábfejét.Segíteni kellene az idegek, a gerincvelő beindulását és az izmok erősödését.
2012. jún. 8. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orvos, aki műtötte, nem mondta el, mikor, mit lehet csinálni vele?

Mert az ilyen fajta műtétnél vannak időrendi fokozatok a mozgásra.

2012. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fizióterápi (úszás, futópad, masszázs) több erre szakosodott klinika is van, kérdezzétek az orvost aki műtötte, hogy melyiket ajánlja
2012. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milgamma szedését nem javasolták? A múlt évben volt nálam egy kutya akit gerinc sérvvel kellett műteni. Műtét után kapott milgammát ami segíti az idegek rehabilitációját.az elején kíméletes mozgást javasoltak az ő ritmusa szerint. Azt nem tudom megmondani neked mennyi idővel, de kérd ki a doki véleményét hydroterápia ügyben. Az nagyon jót tesz nekik, mivel a legkíméletesebb mozgással erősödhet. Akkupunktúrás kezelés is hatásos. Konzultálj ezekről a dokival. Jobbulást kívánok.
2012. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A milgammát már műtét előtt is kellett szedni.A gyógytornáról úgy olvastam, de itt a közelben nincs ilyen, ezért gondoltam olyan gyakorlatokra, amit én is meg tudok vele csinálni. Most a 6. napon vagyunk, de ugyan olyan, mint műtét előtt.Talán nagy a súlya, 60 kg., ezért javul lassabban.
2012. jún. 9. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!