Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy el...

Mennyi az esélye, hogy el tudom adni a 7 éves ír szetteremet?

Figyelt kérdés

ha kell ingyen is de mi már nem tudjuk megoldani a tartását.. egyébként díjnyertes családból származik, nem túl okos, nagyon gyönyörű szép kutya, nagyon szeretnivaló .. de nem tudom mennyire tudna megszkoni ennyi év után egy új családot, de ha nem tudjuk eladni akkor el kell hogy altassuk :((

és én azt nem szeretném mert borzasztóan imádom :((



2012. jún. 8. 23:30
1 2
 1/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Először a tenyésztővel vedd fel a kapcsolatot! Ha ez nem megy, akkor a fajtamentőket keresd meg!
2012. jún. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Megkérdezhetem, hogy miért nem tudjátok megtartani?

Egyébként az altatás legyen a legutolsó gondolat. Ha tényleg nincs más megoldás, akkor hirdesd mindenhol! A pénzt felejtsd el, sőt! Nagyobb az esélye, hogy valaki örökbe fogadja, ha nem kérsz érte semmit és minden tárgyát adod vele. (Tálkák, nyakörv, póráz, játékok, fekhely stb)


Tudod... most nagyon nem szívesen írtam ezt, de ami szívből jött volna, azt lehet gyorsan moderálták volna. Nem ismerem a körülményeket, de egy jó gazdi tudja, hogy egy kutya nem egy tárgy, akit szabadon pakolhatunk ahova akarunk, illetve nem 1 vagy 2 évre vállaljuk, hanem amíg csak az élők sorai között lehet! Őszintén sajnálom szerencsétlent, ez hatalmas trauma lesz számára, ha belegondolok, hogy nekem kéne kiadnom valamelyik kutyámat a kezemből... hát nem! Inkább én haljak meg, mint hogy ekkora fájdalmat okozzak nekik! :(

2012. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
fajtamentés: [link]
2012. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát tudod, hozzáállás kérdése. Ha a kisöcsédről lenne szó, akkor is azon lennétek, hogy elajándékozzátok, mert plusz családtag, akit nem bírtok tovább tartani?
2012. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nekünk is borzasztó de mi ilyen társasházban lakunk és a kutyám mindenhogy képes átmenni a szomszédba , egyszerűen lehetetlen megoldani hogy ne menjen át.. mindenhogy próbáltuk.. és a szomszédnál pedig elől kimegy .. ma már mikor elöl át akarta ugrani a szomszéd kerítését, le is törte azt és teljesen megszűnt a szomszédi jóviszony.. már az se kizást hogy fel fognak jelenteni ..
2012. jún. 8. 23:39
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem sem szép ennyi idősen más családba adni, hisz tényleg egy élőlény, aki szeret Benneteket.

De! Én látom a kérdezőn, hogy szereti a kutyát, csak valami olyan életkörülmény történt, ami miatt ezt meg kell lépniük. (Ez akár még allergia is lehet..tényleg akármi).


Nem szeretem, amikor valaki az ember gyerekéhez hasonlítja a kutyát. A kutya nem ember és ha választanom, kell hogy a gyerekem éhezzen vagy a kutyám menjen egy családhoz aki tudja etetni. Akkor az utóbbi mellett döntenék.


Vagy ha mondjuk ilyen helyzetbe lennél Te a gyerekedet küldenéd árvaházba és a kutya maradna a családnál? Mert akkor egész érdekes a gondolkodásmód...


Ezt kéne megérteni és nem egyből vagdalózni és őrült állatvédő módjára beleszólni más dolgába. Ráadásul mindenféle elő tudás nélkül. Nem is tudja itt senki a kérdezőn kívül a hátteret!



Kérdező, vannak direkt gazdikereső oldalak, fel kell hívni a menhelyet, kitenni facebookra, illetve hívhatod a fajtamentőket is!

2012. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Mennyi az esélye hogy pénzt kapsz egy hét éves kutyáért?


Kb annyi mint egy hógolyónak a túlélésre amit behajítasz a Vezúvba.

2012. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:39

Lehet kapni láthatatlan kerítést, villanypásztort. Úgy érzem, nincs a kutyád megfelelően kimozgatva, leterhelve. Ivartalanítással hogyan álltok? Az ilyen gondokon még lehet segíteni, ha valóban akarjátok a kutyát.

2012. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én nem mondanám azt, hogy a gyerekem a fontosabb, vagy a kutyám, egészen egyszerűen úgy gondolom, hogy ha egyszer kutyát veszem, akkor azt felelős döntéssel teszem és felvállalom azt, hogy 10-15 évig lesz egy társam, akit etetnem kell, gondoznom, ha kell állatorvoshoz vinnem és súlyos pénzeket ráköltenem. Nem adom tovább bármi is történjék, pláne nem olyan indokkal, hogy átmegy a szomszédba.

Ehhez van egy sztorim, de nem mesélem inkább el most. Ha törik, ha szakad kerítenék a föld alól is annyi pénzt, hogy tudjak olyan kerítést csináltatni, ami bomba biztos, így nem kéne túladnom rajta. Nem is tudnék.

Ezért kérdeztem, hogy mi az ok... nem mindegy, hogy már dönteni kell-e, hogy a család eszik, vagy a kutya (bár én még itt is kölcsönkéregetnék inkább amíg csak tudok), avagy valami bugyuta indok miatt akarnak lemondani szegény állatról!


A kerítés megjavítása mellett nem ártana megtudni, hogy miért szökik folyamatosan a kutyátok! Kérhetnétek tanácsot ez ügyben egy szakembertől, hátha olyan dolog áll a háttérben, hogy letudnátok szoktatni róla, megjegyezné, hogy ez az ő területe, kész. Nem költöztetek véletlenül azóta amióta megvan?


(Bocsi, hogy ennyire eltértem a témától, de a témában a véleményemet leírtam már... fajtamentő, vagy hirdetni, poszterezni, hátha valakinek megesik rajta a szíve)

2012. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Le kéne mozgatni a kutyát. Tanítani. Nevelni. Szeretni. És bevinni a lakásba. Úgy biztos nem tudna szökni.

A szeretetet direkt írtam. Az nem szereti a kutyáját, aki inkább elaltatja, eladja, elajándékozza, minthogy megoldást keressen.

És ne mondd nekem azt, hogy egy 7 éves kutya nem tudja megszokni a lakást. Ő megtudja, max. Ti nem.

2012. jún. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!