Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért van az hogy vannak...

Mért van az hogy vannak kisebb méretű Rottweilerek?

Figyelt kérdés

Haveromnak van egy Szuka rottweilere 1év 2hónapos azt mondta és csak 57 centi.


Nem tudom mért vannak ilyen kicsi rottweilerek haverom se érti hogy mért ilyen kicsi,már egyszer vissza is vitte a tenyésztőhöz hogy nézze meg hogy mért ilyen kicsi a tenyésztő avval rázta le hogy még szélesedik egy kicsit,és olyan lesz mint ha még magasodna is.


Hát nem tudom és ő mondta tegyem fel ide a kérdést mert ő nem tud regelni.

Értelmes válaszokat várok köszönöm.



2012. jún. 10. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

56 centi a szukák standard szerinti alsó határa, ez azon felül van.

A kutyák sem egyformák, de ez a standardon belül van, nem reklamálhat.

2012. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Virry ***** válasza:

Azért is lehet kissebb, mivel szuka. Vagy talán a genetikája más mint a többié. A családfája nem biztos hogy tiszta vérvonalú. Ez nem feltétlenül a tenyésztő hibája, lehet hogy már "ük-ük szülei" is ilyenek voltak, vagy éppen egy másik fajtával keveredtek. Kihangsúlyozom:nem a tenyesztő hibája.

Remélem segitettem.

2012. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen köszönjük,de nem tudom és arról hogy még vastagodni fog és olyan lesz mintha magasabb is lenne?


Én ezt hülyeségnek tartom,szerintetek?

2012. jún. 10. 11:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazándiból a rottweiler pár éve olyan népszerű volt, hogy boldog-boldogtalan "termelni" kezdte (tudatosan írtam a szót és nem a tenyésztést!), nem figyeltek sem a túlzott beltenyészetre, sem a megfelelő egyedek pároztatására, e mennyiség volt a lényeg.:(

10-15 éve tényleg határozottan több volt a nagytestű (akár a standard fölötti méretű) rotti. Természetesen a szukák akkor is kisebbek voltak, de szukából is több jól megtermettett lehetett látni.

2012. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem hülyeség. A "kamasz" kutyák már elérték a végleges magasságukat se még nyúlánk, soványak. Ha egymás mellé raksz 2 kutyát a felnőtt, erősről azt hinnéd, hogy magasabb, mint a kamasz. Pedig egyformák, csak a vékonyka kisebbnek néz ki.
2012. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fog még szélesedni :) Nekem bullmasztiffom van, 11 hónapos múlt. Magas, de vékony. Az állatorvos szerint ez pont jó, nem is ajánlotta, hogy erősítsük a kutyát, hogy már most szélesedjen. 1 éves kora után kezdhetünk dolgozni rajta, hogy ne terhelődjenek az izületei. Mozgassa az ismerősöd a kutyát, vigye úszni, stb., hogy izmosodjon. Egyáltalán nem baj, hogy még nem olyan széles :) A magassága pedig pont jó.
2012. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az sem mellékes mivel volt etetve,ha xar olcsó és gazdaságos kajákkal,sajna nem volt miből megnőni.
2012. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyafajtában vannak kisebb és óriás termetűek is.Nagy a szórás.Elvileg a standard is tól-ig határt ad meg éppen ezért.
2012. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem hülyeség amit a tenyésztő mondott.Szélesedni fog és úgy fog kinézni mintha magasabb lenne.1éves kora után szélesedik előtte csak nyúlik.Enyém 2 éves és most kezd igazán emberes lenni. Nem hibás a tenyésztő szuka rotiban az jó.Meg egyébként is az akkor látszik milyen nagy amikor egy másik kutyát odaraksz mellé..
2012. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!