Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Junior Handler?

Junior Handler?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már kb. 4-5 éve vonz engem a kutyakiállítások világa. Sajnos a családban én vagyok az egyedüli személy, akit érdekelnek a kutyakiállítások...1 hónapja ellátogattunk egy kiállításra. Akkor láttam, hogy van olyan, hogy Fiatal Felvezetők versenye.

Igazából én 14 évesen ebben a korban még beleférek. Olvastam, hogy itt a felvezetőt nézki, meg ilyenek...

A kérdésem az lenne, hogy ez az egész hogyan ,,működik"?

Mert ez a BIS része, de erre hogy kell nevezni? Egyeltalán csak be kell szerezni egy tk-s kutyát, akivel odamész és vagy nyersz vagy nem??

Ide hogy lehet tagnak lenni?


Ha valakinek van tapasztalata, akkor nagyon örülnék, ha elmagyarázná ezt nekem, akár itt, akár e-mailben is..

Segítségeteket előre is köszönöm! :)


2012. jún. 10. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is 14 vagyok, és én is rendszeresen jhzok:)

Igazából a helyszínen tudsz nevezni, 2000 ft. a nevezési díj, igazából világkiáll.-ra kell majd előre neveznem mert ott nem lehet helyszínen:s

És nem kell tagnak lenned, egyzerűen kérhetsz kutyát akárkitől.

Itt van bővebb info:

[link]

2012. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De jobban jársz ha van ismerősöd aki ad kutyát, én is egy tenyésztő társasággal járok és ők szoktak segíteni.
2012. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de akkor itt kutyát kell kérni??
2012. jún. 10. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó ha közelebbi ismeretségben vagy egy tenyésztővel. Mivel még eddig nem csináltad ringdresszúrát kellene tanulnod. Általában könnyen kezelhető fajtákat szoktak felvezetni junior handlerek. Kell egy kis idő míg összeszoksz a kutyával, nem lehet csak úgy odaállítani valakihez, hogy légyszi add oda a kutyádat had vezessem fel. Szóval első lépésként azt javasolnám, hogy egy tenyésztőt aki hajlandó akár az első lépéseidet segíteni. Annyira ne ess hanyatt a kiállítás világától, mert nem mindig a legjobb győz, hanem akinek jó kapcsolatai vannak. Megy a bunda keményen!

Saját szememmel láttam, hogy egyik fajtánál olyan kutya kapott masnit, akinek olyan tehénállása volt, mint a 21 és úgy állt mint a ZIL hegynek, lábai meg trapéz alakot írtak le.

2012. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jobb ha előbb írsz emailt pár tenyésztőnek, hogy megy-e az általad kinézett kiállításra és odaadná-e esetleg a kutyáját. De úgy is csinálhatod, hogy a kiállításon odamész egy szimpatikus gazdihoz és ott kéred el a kutyát. Régebben én is jh-ztam, mára már eléggé kiábrándultam abból az egészből, de tapasztalatnak nagyon jó volt, sajnos tényleg nem mindenhol a legjobb győz, hanem akinek a szülei is tenyésztők vagy épp a bíró azt a fajtát szereti, ami a gyerek kezében van.

Írj privátot szívesen segítek neked, ismerek pár tenyésztőt, aki szívesen odaadja a kutyáját, illetve ha esetleg ott vagyok az adott kiállításon és a kutyám hajlandó veled menni, akkor őt is szívesen kölcsönadom.

2012. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!