Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya? Intő jelek? Még...

Első kutya? Intő jelek? Még menthető?

Figyelt kérdés
Első kutyám egy vizsla, de nagyon elrontottam a nevelését. Néha szófogadó néha nem . Van amikor leszidom és akkor retteg tőlem, erre nem sikerült rájönnöm miért van így. A szidás után pár percig jól viselkedik aztán mintha misem történt volna ugyanúgy rosz. Van amikor én irányítok, de sokszor ő. Olyan mintha tisztázatlan lenne a falka sorrend
2012. jún. 10. 16:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A kutya most 1,5 éves amúgy kan. És még egy kérdés: Arra akartam tanítani, hogy csak parancsra egyen, úgy csináltam hogy mikor evett volna rászóltam hogy nem, de úgy megijedt hogy inkább elment. Ez miért van?
2012. jún. 10. 16:25
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért egyen parancsra?
2012. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam hogy így erősíthetem a falak béli pozíciómat.
2012. jún. 10. 16:33
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Az mi?
2012. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vidd kutyasuliba, mert ha eddig nem ment egyedül, ezután sem boldogulsz majd vele.
2012. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem kutyasulira, mer nagyon messze van :(
2012. jún. 10. 16:54
 7/17 anonim ***** válasza:
10%

Engem is frusztrálna ha apám elrugdalna a reggelizőasztaltól és csak füttyszóra ülhetnék oda.

Mikor kiteszed az ételt eszik, mit akarsz rendszabályozni ezen? Ez egy vizsla, olyan mint egy őzike, mit vársz tőle?

Ugasssa meg a betöröt, egyen nyugodtan mikor adsz neki, ne piszkitson a lakásba, jöjjön oda mikor hivod és slussz.


De mondjuk tudod mit? Emeld magasabb szintre ezt a falkavezérséget, ne engedd csak füttyszóra a szukák közelébe, szaglászni is csak parancsra szaglászhat, akkor lennél aztán profi falkavezér.

2012. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért probléma az, ha csak engedélyre ehet. Nálunk is így van. És ez semmilyen mentális problémát nem okoz a kutyáimnál...

A Kérdezőnek annyit, hogy tényleg a legjobb egy kutyasuli lenne. Írtad, hogy messze van, de szerintem valahogy meg kéne oldani. Én úgy érzem az írásodból, hogy a kutya nem tudja, hogy mit vársz tőle, nem érti, hogy mit akarsz. És ha nem csinálja, amit Te szeretnél (pedig nem tudja mit vársz el tőle), akkor szidást kap.

Szerintem először tanítgasd, értse meg a feladatot, utána már el lehet tőle várni, hogy meg is csinálja. A szidással pedig óvatosan. Szerintem már most sem bízik meg benned a kutya, a szidással - amit nem tudja miért kap - csak rontasz a helyzeten.

2012. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja még valami. Kajálásnál szerintem ne a 'nem' parancsszót használd. Rakd le a tálját, de a kezeddel (ne durván) tartsd távol a kutyát és közben mondd neki 'kedvesen', hogy 'várj', 'maradj', vagy valamit. Aztán add ki az 'ehetsz', vagy 'tied' parancsot és vedd el a kezed. Fokozatosan próbáld meg elvenni a kezed a kutya elől, előbb-utóbb sikerülni fog. :)
2012. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Redforme te nagyon sötét vagy...
2012. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!