Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya? Intő jelek? Még...

Első kutya? Intő jelek? Még menthető?

Figyelt kérdés
Első kutyám egy vizsla, de nagyon elrontottam a nevelését. Néha szófogadó néha nem . Van amikor leszidom és akkor retteg tőlem, erre nem sikerült rájönnöm miért van így. A szidás után pár percig jól viselkedik aztán mintha misem történt volna ugyanúgy rosz. Van amikor én irányítok, de sokszor ő. Olyan mintha tisztázatlan lenne a falka sorrend
2012. jún. 10. 16:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
Te meg az aki szétveri a kutyáját a nyílt utcán csak mert fel merte emelni a fejét.. neked ez kell ahhoz hogy falkavezér légy.
2012. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Majd én segítek:)

Először is etetésnél ne használd azt a parancsot, hogy "nem" A kutyát ültesd le, és mond neki, hogy várj. De ne parancsolj, hanem olyan hangon mond, hogy felkeltsd a figyelmét. mintha azt mondanád neki, hogy "figyelj csak rám" - olyan emelkedő hangon, remélem érted:) Lassan ereszd elé a tányért, ha bele akar enni, akkor szó nélkül emeld föl. Megint mondd, hogy vár, és megint próbáld elé tenni. Ha letetted a földre, akkor várj még pár másodpercig, és utána vidám hangon mond, hogy ehet.

A lényeg, hogy kellemes élményként maradjon meg benne ez a gyakorlat, ne féljen, és ne kelljen idegeskednie.


Megszídni miért szoktad, miket csinál?

2012. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
az én kutyám is csak parancsra eszik, menhelyről hoztuk és amikor rászóltunk mindig elbújt a helyére. Aztán ezt mi úgy tanítottuk meg neki, hogy a feje elé tartottuk a kezünket és mondtuk h várj (de ne túl erőteljesen, ne úgy mintha szidnád) és amikor már ehetett elvettük a kezünket és vidáman mondtuk hogy ehetsz. Beletelt egy kis időben de most már a kézmozdulat nem is kell hozzá elegek a parancs szavak
2012. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Szidni elég ritkán szoktam, de ilyen helyzetekben pl.: lopkod (ilyet is szokott), szétrág valamit. Naponta 3x 1 órát vagyok lent vele, de nem tudom lefárasztani pedig sokat játszok vele
2012. jún. 11. 00:13
 15/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem miért lenne rosz hogy csak parancsra eszik, mert ezt összeköti azzal,hogy csak az én parancsomra eszik így nem eszik fel mindent az utcán, ami errefele nem is gond csomószor raknak ki mérget az utcára
2012. jún. 11. 03:43
 16/17 A kérdező kommentje:
Őszintén be kell hogy valljam többször megvertem már (és elég komolyan). A kutya nem bízik bennem (amit nem is csodálok) és én se benne. A kutya igazi elkényeztetője anyukám, de ő nincs itthon (e ő még lejjeb van a falkába mint én). A verések a türelmetlenségem miatt voltak, de ne tudjátok meg milyen ez a kutya. Nem képes figyelni az emberre, bármi érdekesebb mint én, még a falevél is. Egyszerűen nem tudok elérni vele semmit.
2012. jún. 11. 04:54
 17/17 anonim ***** válasza:
A verés nagyon nem kellett volna. Ha nekem vizslám lenne, én tuti, hogy minden nap elvinném futtatni bringával. Legalább 1 órát tekernék vele, a vizsláknak óriási mozgásigényük van, és ha rosszalkodik, az minden bizonnyal amiatt van, hogy nincs lefárasztva. És ha lefáradt, akkor kezdődhet a tanítás.
2012. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!