Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt Bison Bolognese...

Vannak itt Bison Bolognese kiskutya tulajok?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne, és nem akarom 6 külön kérdésként indítani!

1. A kutyus szemkörnyéke sárgás a csipától, hiába van tisztítva. Hogy lehetne újra szép fehérré tenni?

2. Sokat fingik a kutyus, és iszonyat büdöset! Próbáljuk más kajával etetni, de rendszeren előjön ez.

3.Mivel lehetne házilag nyírni a kutyus szőrét? A kutyakozmetikus 4.000 ft.-ért nagyon csúnyára nyírta.

Van egy moser hajnyíróm és egy régebbi hagyományos/, de az elvileg nem alkalmas rá.

4. Nem tudjuk rászoktatni, hogy hozza vissza a fadarabot, játékot, bármit! Hogy kell?

5.A heréjén van egy fekete nagy anyajegy, ami néha néha kipirosodik! Be volt kenve gyulladáscsökkentővel, kamillával, de havonta 1-3 alkalommal visszajön, és fájdalmas a kutyusnak szemmel láthatólag.

6.Mik a tiltott kaják számára?

/előző tulaj mondta, hogy csoki, kukorica van egyéb is/

7.Rendszeren a barátnőm lábát próbálja "megcuccolni".

Hogy szoktassuk le?


Tudom, hogy sok a kérdés, de ha már egyre is tudsz válaszolni kérlek tedd meg.

Amúgy a kutya: 8 hónapos, fiú, fehér szőrű, minden oltással rendelkezik, de nem törzskönyvezett. Kertes házban van tartva, szobában alszik.



2012. jún. 10. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

nem kell ehhez bolognese tulajnak lenni,hogy megválaszoljam a kérdéseket :)


havanese-m és egy bichon frisem van :)


1.lehet kapni szemkörnyék tisztítót ,de nekünk tápváltás is segített,a frise-m fehér és neki a szeménél is barnás és a szájánál is barnás színű volt, amióta jobb tápra váltottunk a barnaság megszűnt és szép fehér a kutya :)

2.táp váltás megoldhatja a problémát,de ha lehet jó minőségűre válts

3.kutyanyíró géppel lehet vágni,de jobban jársz a kozmetikussal, keres egy másikat aki szépen nyírja, egyszer nekünk is kozmetikust kellett váltani ,mert drágán és szarul nyírta meg,amióta váltottunk bár 4800 ft fizetünk nyírás,fürdetés stb, de nagyon szép :)

4.egyáltalán nem megy a bot után?? vagy érte megy a szájába veszi és úgy nem viszi oda??

erre én sem tudom a választ,mert a havanese kutyusomnak se tudtam megtanítani hogy vissza hozzon bármit,érte megy meg minden de tőlünk 1-2 m-re lerakja..

5.állatorvos

6.csoki,kukorica, zsíros és fűszeres ételek..

7.dominancia jele,lökjétek el és küldjétek ki a szobából,esetleg a falka sorrendnek nézz utána..


remélem tudtam segíteni :)

2012. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tudtál sokat. 4.-es kérdésre visszatérva: elszalad a botig, szájába veszi, majd vagy elszalad vele, vagy közel jön, de kb. 3 méterre leteszi. Jutalom falattal sem sikerült eddig, mert ahogy kiszúrja a kaját, ledobja a csontot és jönne a kajáért.

Kedves válaszoló mi a táp pontos megnevezése, és mennyi az ára?

2012. jún. 10. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok:

nálunk is ezt csinálja a havanese :) mi se tudtuk jutifalattal rábírni hogy hozza ide..


hát nem tudom mennyit szánsz a tápra..Milyen tápot kapott eddig??

nekünk a frise-nél az Acana és Brit care vált be ,az Acana drágább, mi kimérve vettük így nem volt annyira drága,a neten vannak árak nézd meg,mi kimérve 1500 ft-ért vettük kg-ját..Most Brit care-t kap ,mert kimérve is drágábban jövünk ki az Acanánál hiába olcsóbb is vmennyivel így..

ha váltasz fokozatosan válts ,mert egy hasmenést meg spórolsz vele(keverd a régit az újjal)

nekünk kb 1-2 hónap után teljesen "lekopott" a barnás szín a szeménél és a pofájánál is..nekünk ezek váltak be,nem tudom a te kutyud hogy reagál rá ,de próbálgatni kell,de a pukik ellen bármilyen jó minőségű táp jó :)


a havaneseünk Pro Plan-t kap neki se barnás szájánál és a szeménél..

2012. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

erről az oldalról ingyen is tudsz rendelni mind3 fajta táp van itt..


Acana : [link]


Brit care: [link]


Pro Plan : [link]

2012. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 S.Money ***** válasza:
Szia! A szem barnasága sajna genetikus is lehet, de ha szép szőrű egészséges kutyát szeretnél (hátha szeme is szép lesz!) fontos, hogy mivel eteted. Nem feltétlenül a legdrágább a legjobb! Sőt, az a legjobb ha váltogatod (bár ezt nem szokták javasolni, mert táp forgalmazóknak ez nem jó), vagy kevered. Csirkéseket ne vegyél, mert ezek allergizálnak a legjobban, s a kicsi kutyákra ez sajnos jellemző. A Lazacosakat a mi kutyánk szereti s talán az a legegészségesebb is (mint az embernél). Mi adunk neki jutalomfalatként immunerősítőt, imádja s a szeme se barna azóta. (pl. Immunovet vagy az utódja Gold Naturalis). Egy éves de kutyakozmetikus még nem látta (Csak kérdezik, hogy hogy lehet ilyen szép a szőre!), inkább ezekre költöm a kozmetikusra szánt összeget!
2012. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Mindenkinek ment a pozitív szavazat érte.

A volt gazdija által adott tápot adtuk neki eddig, valamint a freshnaps-ban vettünk neki 880/áron direkt kiskutyáknak való jutalomfalat szerű, csont alakú kaját.

Megnézzük az általad javasoltakat. Köszi

2012. jún. 11. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!