Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz ez az újfundlandikról?

Igaz ez az újfundlandikról?

Figyelt kérdés
Épp néztem a 101 nagykutyát az Animal Planeten, és ott hangzott el, hogy ezt az óriásira is megnövő kutyát kifejezetten jól lehet lakásban tartani, és mozgást alig igényel (nem azt mondták, hogy nem igényel, csak nem sokat). Ha én látnám, hogy egy ilyen nagytestű kutyát lakásban tartanak, biztos eszembe jutna, hogy nem kínzás-e ez neki.. Tényleg olyan lusta és nyugis kutyus, mint ahogy leírták a filmben?

2012. jún. 11. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2012. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ó, igen. Elsősorban azoknak a válasza érdekelne, akik tartottak már ilyen kutyust.
2012. jún. 11. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én sosem tartottam ilyen kutyát, de jól ismerek olyat, aki igen. Gyakran sétálunk együtt, hidd el hogy egy lusta fajtáról van szó. Úszni imád, de egyébként még futni se nagyon láttam. Séta során is leginkább csak fekszik és nézelődik. Az a kutya lakásba való, egyedül, kizárva a kertbe nem is nagyon bírná. Hihetetlenül gazda centrikus fajta.


Nincs sok fajta, amelyiknél azt lehetne mondani, hogy a lakásban tartás kínzás nekik, ha kellően lefárasztják őket szellemileg és fizikailag is. Talán a pásztor kutyák egyedül azok, amiket valóban nem lehet lakásban tartani természetükből kifolyólag. De egy kutyának egyébként is az a természetes, hogy a gazdájával legyen a nap legnagyobb részében. A kutya egy hihetetlenül kommunikatív, hatalmas szocializációs készséggel megáldott faj, aminek lételeme a társaság. Falkaállat, az évezredek során arra szelektálódott ki, hogy a magányos egyed elpusztul, védtelen, gyenge. Csak akkor eredményes, csak akkor lehet biztonságban és így csak akkor érezheti jól magát, ha társaságban van. És mivel normális esetben az ember tölti be a vezető szerepet, a kutya számára az ember, a gazdája jelenti a társaságot. Egyszóval ezt a "kutyát lakásban tartani állatkínzás" felfogást el kéne felejteni és fel kéne nőni végre a valósághoz.

2012. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 101 nagykutya nem szokott tévedni!

Amúgy persze napi három séta, egy kis úszás (azt imádja!), és minden oké, a házban meg csak pihenni fog.

2012. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem vagyok a kutyát ki a lakásból mozgalom híve. De eddig csak németjuhászom volt, és, ha ő csak annyit mozgott volna, amennyit egy jó adag délutáni sétával+játékkal és egy reggeli kiskörrel kapott volna, amúgy végig a házban lett volna..Neki kellett, hogy a kertben rohangáljon, gyönyörűen ki volt taposva az ellenőrző köreinek az útvonala, amit állandóan bejárt a ház körül, és kellett neki, hogy délutánonként felforgassuk a parkokat a környéken:) Meg a nagytestű kutyákról én tényleg azt hittem, hogy "szűk" nekik a benti tér. A bejárás a házba normális volt nálunk, szabad volt az útja, de többet volt kint, mint bent. Ha kisebb kutyám lett volna, akkor eleve úgy rendezzük be neki a dolgokat, hogy bent is maradhasson, én ezt nem ellenzem. És oké, teljesen más fajta, de mivel semmi tapasztalatom nincs az újfundlandikról, így meglepett, hogy egy még nagyobb kutyus ilyen kényelmes lehet:) Lehet, hogy megtaláltam az új álomkutyám.

Köszi a válaszokat!

2012. jún. 11. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A testméretnek az ég világon semmi köze sincs a mozgás igényhez.
2012. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, akkor sok sikert hozzá! :) Csak tenyésztőtől vegyél mindenképp, szűrt szülők kölykét, mert rengeteg örökletes betegségre hajlamosak, többek között ízületi gondokra, szívproblémákra, stb. Nem láttam ezt az adást, de úgy tudom, ott is szoktak pár szót ejteni az adott fajták egészségéről.
2012. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért van egy nagy hátránya a lakásban nem csak az újfoundlandinak, hanem minden nagytestű nagybundájúnak. Esős időben, tavasszal, ősszel, télen igen nagy mocskot tud produkálni odabent, márpedig sétálni ugye vinni kell. Nekem mondjuk leonbergim van, de az újfoundlandinak talán még ennél is nagyobb a szőre, mindenesetre egy-egy sáros séta vagy homokos úszás után reggelre szinte homokozó van a kutya alatt, miután megszáradt. A mi kutyánk csak a konyhába jöhet be, de elképzelheted, hogy mi van amikor vizesen megrázza magát! A falról, ahol aludni szokott pedig ne is beszéljünk! Mindenképp javaslom, hogy vegyél egy csapatót is a kutyához, hogy séta után szárazra tudd fújni és legalább a nagyja kosz kint maradjon! Ja, és az újfoundlandi még nyáladzik is, nem is kicsit, azt is szét csöpögteti odabent!
2012. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nap közben kimondottan nyugodt kutya. Éjszaka viszont őrzi a területet, az öblös, mély ugatást pedig bármi gyanús jelre hangoztatja, ha úgy érzi, figyelmeztetnie kell az imádott gazdit. Tényleg óriási kutya, hosszú szőrrel. Az enyém kertben van, de még így is rengeteg kutyaszőr jut be a lakásba. Minden nap fésülni kell, különösen vedléskor, és olyankor jó sok szőr kerül a lakásba. Nagyon nyálas. És szeret rágcsálni. Ezen felül imád a kanapéra felmászni (télen mikor még kölyök volt, bent tartottuk a lakásban 2-3 hónapot, maga volt a pokol), és a fajtajelleg miatt ez a kutya jobban érzi magát a szabadban. Februárban már alig lehetett a teraszról bevonszolni, mert a 22 fokos lakásban a meleg miatt kényelmetlenül érezte magát, ellenben a -10 fokos terasz maga volt a megváltás. Egyébként 2 nap alatt szobatisztaságra nevelhető. Kölyökként kisebb gyerekekkel szemben nem bánik tudatosan az erejével, könnyen sírás a vége.
2012. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mozog sokat, viszont úszni szeret és kell neki, hogy egészséges legyen.
2019. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!