Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kutya vagy...

Berni pásztor kutya vagy arany retriever?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
berni :) de jó is lenne, ha nekem is lenne :( álomkutyám :)
2012. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, most én e felé hajlok. :D Rem egy nap lesz neked, sőt biztos lesz, mert ha az ember nagyon vágyik valami ilyesmire, arra sokat gondol, és amire sokat gondol, az megjelenik az életében, akár akarja akár nem. Ha nagyon akarsz egyet, nem úszod meg, lesz egy. :D
2012. jún. 11. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Berni :)) Nekem nincs sajnos, de régóta az egyik kedvencem.
2012. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy golden.
2012. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem az számít, hogy kinek mi a kedvence, hanem hogy a kérdező milyen típusú kutyát szeretne. Nekem goldenjeim vannak a páromnak bernije. Mi a cél?

A goldenek nyugisak és imádnak kirándulni, a berni lustább és nagy melegben meg sem mozdul. A goldeneket könnyű kezelni, a bernit sem nehéz, de több makacs, önfejű kutyust láttam már belőlük, mint goldenből. A bernik talán kicsit önállóbban, nem lógnak annyira az emberen mint a goldenek, bár a pároméké folyton bököd, hogy simogassam. És persze az sem mindegy, hogy küllemre NEKED melyik tetszik jobban.

Szóval mi vele a cél?:)

2012. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bernim van szóval őt ajánlom! Imádnivaló mackó, nagyon bújós, sokat kell foglalkozni vele. Nagy hőségben viszont szenvednek, garázsban van szinte egész nap az enyém.
2012. jún. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Berni:))
2012. jún. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
arany retriver alatt golden retrivert értesz ?:D mert ha igen akkor azt! szép, okosabb, tanulékonyabb hűségesebb..
2012. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


16 évig volt golden retrieverem (anya és lánya), nagyon szuper kutyának találom. Mikor meghalt a kisebb, kis szünet után újra szereztem kutyát. A mostani berni pásztor - skót juhász keverék :-)


Szerintem a berninek nagyon melege van nyáron, elvégre nem ilyen éghajlatra "lett kitalálva", úgyhogy ha amellett döntesz, gondoskodni kell külön róla a nagy nyári meleg elviselésére.

2012. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

berni pásztor-golden retriver hibrid ???

( a sok berni tenyésztö tudja,milyen sok a beteg kölyök, és persze ez jellemző a goldenekre is, sőt sajnos a goldenek között örökletesek az idegrendszeri problémák is!!)

persze ez nem azt jelenti ,hogy minden kölyök beteg, de szerintem 40 % körül van fajtiszta és beteg kölykök száma!

miért ?: mert rettenetesen drágák a vizsgálatok, és nem lehet beépíteni a kölykök árába !

mindenképpen a hibrid lesz a jövő, mert olyan sok a szelektálni való kutya ,és oly kicsi a kereslet !

illetve : mennyibe is kerül egy kölyök ???

van 30 000.-ért,és kapható 130 000.-ért is??? miért?? hogyan ???ja ,,mert a szülöknek minden vizsgálata megvan ?? és persze ez sem biztosíték ??

egy törzskönyv 5 500.-ft / kutya , de mennyis a vizsgálatok össz . költsége?? mennyibe is kerül egy jó tenyészpár??

sokba!

2012. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!