Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF VS Tápok? Melyiket...

BARF VS Tápok? Melyiket alkalmazod?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, te hogyan eteted a kutyád, mik a tapasztalataid?

Arra gondoltam, hogy kipróbálom a BARF étrendet a kutyámnál a táp mellett, de nem tudom, hogy a táp és a BARF keverése jó dolog-e, van-e értelme, vagy választanom kell, hogy táp, vagy BARF?

Jelenleg a kutyám Taste of the Wild-ot eszik, ami mellé egyébként is egy héten kb. 2-3x kap valami csontot, vagy húsos csontot (pl. farhát).

Vagy szerinted maradjak a tápnál és mellé pluszban adjak néha csontot?



2012. jún. 12. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tápozok. Egyébként a kutyára szabott speciális étrend készítése házilag nekem nagyon szimpatikus, de nyersen soha nem adnék neki semmilyen húst, hacsak nem az én kertemben kapirgáló csirkékről lenne szó, amikről mindent tudok. Boltit kizárt, azt csak főve.
2012. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én hőkezelt nyers hússal etetek + gabonaféle megfőzve + zöldség (főleg répa) félig megfőzve.
2012. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

vagy az egyik, vagy a másik, de ne váltogasd, mert a kutya gyomra nem tolerálja a hirtelen étrendváltozásokat.

én amúgy barfos vagyok, meg a kutyáim is :)

2012. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A mostani csontokat én is főve adom oda neki.


Pont az általad aggódott dolgok miatt félek én is ettől az étrendtől, nem merem nyersen odaadni neki, ki tudja, hogy ahonnan jön az állat, milyen körülmények között volt tartva, és milyen betegségek lappanganak benne...


Amióta láttam a Food Inc. című dokumentumfilmet, egyenesen rettegek... :(

2012. jún. 12. 09:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Hol veszed a hőkezelt nyers húst és milyen áron?
2012. jún. 12. 09:19
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem váltogatom, jelenleg a fent említett tápot eszik a kutyám, és néha kap csontot ropogtatnivaló gyanánt. :)


Egyébként nem váltogatnám, inkább keverném a kettőt, váltogatni nem látom értelmét. Viszont a kicsit ez is, kicsit az is, nem tudom, értelmes-e.. :D


Amúgy a gabonafélét tápban sem adok a kutyának, szerintem nem jó neki.

2012. jún. 12. 09:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én máshogyan tekintek a BARF-ra. A táp egy fajta kényelmet ad a városi ember számára, hiszen csak kiméred és mást nem kell a kutyának adni. Míg egy falusi embernek, akinél az udvaron szaladgál csirke,liba,pulyka és ne adj isten még van sertés, vagy kecske,juh nyája akkor neki a megtakarítás a BARF, mert nem kell külön pénzt kiadni a kutya etetésére.
2012. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, és köszönöm a válaszod! Ebből a szemszögből sose gondolkodtam még el ezen a dolgon! :)
2012. jún. 12. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

A hőkezelt húst? Azt sehol. A nyers húst veszem piacon és én hőkezelem. :-)

A gabona jó a kutyának. A legjobb a roppantott zab, csak kell hozzá terménydaráló. A zabot pedig megveszed bárhol. Én mondjuk inkább rízst adok, mert egyszerűbb. Néha búza vagy kukoricadara.

2012. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10:30 hát sajnos szerintem ebben az országban ha valaki falun lakik akkor nem BARF-ozik a kutyájával hanem elé dob egy-két csontot meg száraz kenyeret...
2012. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!