Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF VS Tápok? Melyiket...

BARF VS Tápok? Melyiket alkalmazod?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, te hogyan eteted a kutyád, mik a tapasztalataid?

Arra gondoltam, hogy kipróbálom a BARF étrendet a kutyámnál a táp mellett, de nem tudom, hogy a táp és a BARF keverése jó dolog-e, van-e értelme, vagy választanom kell, hogy táp, vagy BARF?

Jelenleg a kutyám Taste of the Wild-ot eszik, ami mellé egyébként is egy héten kb. 2-3x kap valami csontot, vagy húsos csontot (pl. farhát).

Vagy szerinted maradjak a tápnál és mellé pluszban adjak néha csontot?



2012. jún. 12. 09:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én BARF étrenddel etetek nyers húst... a húst simán embernek valót veszek vagy pl vad nyesedéket és hasonlókat ebből 1 kg kb 200 forint a hőkezelés 1 hét fagyasztás majd felolvasztom és aznap etetem


A barfba nem lehet csak úgy belevágni, alaposan olvass után a németeknél és svédeknél nagy hagyománya van ha nem beszéled a nyelvet a fordító programok tűrhetőek és a lényeg érthető

[link]

[link]

ez egy magyar BARF os fórum (szerintem olvad végig az elejétől, nagyon sok tenyésztő etet a barf alapján):

[link]


Én néha adok tápot ha nincs időm vagy elfelejtem kiolvasztani a húst

2012. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én, 14 éve tenyésztek kutyát. Nem igazán volt akkor még ilyen táp választék. Nem kellett a gyakorin vitázni a tápok minőségéről. Nem ismertem, nem hallottam a BARF rendszerről, csak alkalmaztam. Ha valaki komolyan szereti kutyáját, esetleg utána néz, hogyan is néz ki, hogyan is működik a kutya szervezete. Ha ezen túl van, rögtön tudja mivel, és hogyan etesse!A fogazat, gyomor felépítés, működés, mindent el kellene, hogy döntsön.mér 10 évvel ezelőtt is NYERS hússal, (főt)rizzsel,forrázott gabonafélével, nyers tojás,zöldség, Csirke, marha belsőség, (bél)! Föntebb írta valaki, a csirke, disznó esetét. Igen, a háziállatok végterméke, rettenetesen sok, és nagyon könnyen felvehető vitamint tartalmaz a kutya számára! Nem istentelenség, ha a kutya, jóízűen habzsolja. Csontot főzni? A legnagyobb könnyelműség. Nem szabad! (csak a sertést!de ezt ne is kapjon). A főzéssel, pont az enyvet főzzük ki, amit hasznosíthatna kutyánk!Még valami! Meg kell nézni, hogy a főt hús után mennyit kakil, és a nyers után mennyit, és rögtön bebizonyosodik, melyik változatot tudja jobban emészteni! Persze, az a kutya, amelyik még nem evett nyers ételt, nem biztos, hogy azonnal neki fog esni!
2012. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!