Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kb. mindenhol beszólnak,...

Ha kb. mindenhol beszólnak, hogy "ne hozzad már ide a kutyád b. meg! " hova vigyem sétálni?

Figyelt kérdés

Annyi utca van itt, és kb mindenhol van 1-2 ember, aki délelőtt!) is otthon van a kertben, és ha ugatnak a kutyái, kutyák ki8ordít, hogy "b.meg nem megmondtam, hogy ne gyere erre, nem látod, hogy ez csöndes környék, és te felvered!?"


Most ilyenkor mi van?

Már mondta 1-2 ember, hogy legközelebb rám engedi a kutyáit, és megtanulom, hogy ha nem értek a "szép szóból"


Tényleg megcsinálják?



2012. jún. 12. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan sétálj arra.

Én a saját utcámból ha elindulok sétálni a kutyámmal, végig kell mennem vele a saját utcámon oda és visszafele is, lévén, hogy az utca közepén lakom.

A saját utcámban előfordult már, hogy nekem is beszóltak, holott a kutyám laza pórázzal közlekedett mellettem senkit sem zavarva, ráadásul az uttest közepén mentem, hogy a kerti ktuyáknak minél kisebb ingert jelentsünk.


Mikor így beszólnak, akkor csak annyit mondok "Elnézést kedves szomszéd, hogy felelős állattartó vagyok és sétáltatom a kutyámat!" Egyszer meg is fenyegettek hasonló módon, és vele meg közöltem, hogy ha még egyszer megfenyeget, feljelentést teszek (elvégre a neve a postaládán, a címe meg adott), vagy megmondom neki, hogy rendben, akkor most rendőrt hívok és beszéljük meg a problémáját hármasban.


Általában visszavesznek és elgondolkodnak magukon.


A közterületen jogod van bárhol bármikor sétálni, kutyával is, nem fenyegetőzhetnek.

2012. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1 az utca vagy ut ahol sétáltatsz az KÖZTERÜLET szoval ott viszed a kutyádat ahol akarod!

2: Nem hiszem hogy rádengedik ugyanis ha megtámad vkit a kutyája őt is jol megbüntetik a biroságon plusz a drága kis kedvencét is le kell lövetni vagy el kell altatni! Ugyhogy rajtad mulik de szabad országban élünk arra mész a kutyádal amerre akarsz a többiek meg le vannak "Sz*rva"

2012. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utcán jogod van sétáltatni a kutyádat, kivéve olyan helyeket ahol valóban tilos (Pl: játszótér,stb). Viszont ahhoz nincs jogod, hogy odaszarasd a kutyát más háza elé. Ha nem inged ne vedd magadra! De attól én is nagyon kiborulok amikor adaviszi szarni a kutyáját valaki a kerítésem előtti kis füves részre aztán nekem kell összeszedni ha nem akarok este a sötétben belelépni.
2012. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat hogy rádengedi a kutyákat, én már jártam így igaz elkergettem a kutyámmal a másik kettőt. Nem tudom fiú vagy-e vagy lány (lányra tippelnék mert nekik hamarabb beszólnak), de nincs valaki aki elmenne veled kutyát sétáltatni ? Én nagyon szívesen elbeszélgetnék egy ilyen emberrel aki állandóan beszólogat hogy miért fáj neki ha valaki kutyát sétáltat, de velem nem nagyon szokott ilyesmi előfordulni.
2012. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

sétálj együtt egy másik kutyással, lehetőleg egy jó naggyal :D


én a francia bulldogomat mindig egy argentin doggal együtt sétáltatom, vagy egy bullterrierrel, akik közel laknak, eddig egyszer sem szóltak be :)

2012. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ennyi erővel a postásokat is elzavarhatnák, legalábbis felénk minden kutya őrjöng, ha jön szerencsétlen fickó.:D Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, bárhol sétáltathatod a kutyádat ahol nem tiltja tábla, vagy rendelet.
2012. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos tényleg megcsinálják, és ha lány vagy akkor előbb rád szólnak. Velem is ez van. Érdekes módon amikor két idős emberrel meg a német juhászukkal sétálok akkor csak magukban mernek puffogni pedig az én kicsi kutyáim százszor veszélyesebbek mint az a barátságos, idős német juhász. Amikor egy rotis ismerőseel megyek egyenesen kikerülnek... Szánalmasak az ilyen emberek. Én helyedben továbbra is arra mennék, de nagyon figyelj, hogy betartják-e
2012. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hogy "b.meg nem megmondtam, hogy ne gyere erre, nem látod, hogy ez csöndes környék, és te felvered!?" "


A mi településünkön minden házban van kutya, helyenként 3 is. Ahol nincs, az csodaszámba megy. Nem tudod sétáltatni, hogy ne ugassanak. Ha van kit felverni, akkor nem csendes környék. Kérdezd meg tőle, hogy ő hová viszi sétálnia kutyáját. ha megmondja, tedd, amit ő. Ha sehova, akkor neked van igazad.

2012. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!