Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves koráig szabad...

Hány éves koráig szabad átnevezni a kutyát?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam a neten, hogy egy idős kutyát már nem szabad átnevezni. Pontosan mennyi idős kutya képes megtanulni új nevét? Illetve érdekelne miért ne nevezze át valaki az idős kutyáját?
2012. jún. 12. 10:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%

Bármikor képes megtanulni az új nevét egy kutya. Persze elsőre néhány napig biztosan nem hallgat rá, de rá fog jönni, hogy az az ő neve, ha megtanulta, szóval csak türelem kell hozzá.


Az viszont keményebb dió lesz, hogy az otthoni kutyádat így hívod. Ha teheted, a menhelyieket kérd meg, hogy az általad adott leendő nevén kezdjék el őt ott szólítani, hogy elkezdjen átszokni a kutya, mert otthon mindkét kutya megkavarodhat ettől, hogy ugyanúgy hívják őket.

Esetleg még kérdezd meg a menhelyen, hogyan becézik a kutyát, és ha mondjuk te nem becézed a Buksidat, a menhelyit meg mondjuk Bubu-nak szokták hívni (vagy fordítva), akkor maradhat is a neve, de az egyiket lerövidíted Bubu-nak, és akkor ő lesz Bubu, a másik pedig Buksi, és megoldódott a probléma. :)


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2012. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

nem értem ezt a problémakört...


az én kutyámnak rengeteg beceneve van, és mindegyikre hallgat... sőt, ha kitalálok egy újat, és két-három napig úgy hívom, akkor máris "átszokott" rá és tudja, hogy a "Münyike" az is ő, nem csak a "Tyutyuka". egy értelmes, a gazdával közeli viszonyt ápoló kutyának nem jelent gondot új nevet megtanulni.

ha pedig ráadásul felnőtt kutyát veszel magadhoz, akkor még könnyebb megtanulnia a nevét, hisz az új környezetben, az új gazdinál egyébként is "újra kell bootolni", megtanulni a szokásokat, így azt is, hogy ezen túl nem "Buksi", hanem "Morzsi".

2012. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Bármikor, ne aggódj. Hamar megtanulja, hogy Te vagy az az ember, aki szereti őt, ezért bármire hajlandó lesz, hidd el.
2012. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi kutya tutira nem tudja a nevét, annyit egyszerűen nem tudnak vele foglalkozni egy menhelyen. Ismerős lesz neki a szó, és ennyi. Hacsak nem gazda adta le és egész életében buksi volt, de ki van zárva, hogy ebből hosszú távon problémák legyenek. Mint mondtam, a kutyáknak nem kötődik a nevük az énképükhöz, ők szagról azonosítják egymást elsősorban, nem hangokról. Nyugi, hívd ahogy akarod, tegyél úgy, mintha nem tudnád, hogy valaha is Buksi volt.
2012. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Huh, akkor nem vagyok egyedül a "furcsaságommal", köszi #12-es, hogy leírtad! Én is ezerféleképpen becézem a kutyámat, de mindegyikre figyel, mert a hangsúly fontosabb. Szerintem, ha azt mondanám: "Gereblye, gyere ide", akkor is idejönne. Mivel már elmúlt 10 éves, mostanság "Öregem"-nek hívom, arra is hallgat, bár hivatalosan még mindig "Füles".

Szerintem nincs korhatár, meddig lehet átnevezni, főleg, ha csak egyszerű, mezei házőrzőről beszélünk.

2012. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!