Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy férges a...

Honnan tudom hogy férges a kutyám?

Figyelt kérdés
azon kívül, hogy megnézem a székletét?
2012. jún. 12. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Többféle férgesség van. Van szívférgesség, tüdő férgesség, ezekre le lehet tesztelni a kutyát, de nem olcsó, hogy úgy mondjam. Pont azért kell rendszeresen féregteleníteni a kutyát, mert nem lehet látni, hogy férges e. Mondjuk ugye a székletében lehet látni, ha már nagyon elszaporodtak benne és elkezdi üríteni a kifejlett példányokat is.
2012. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Abból is látni, ha sokat foglalkozik a hátsó fertájával. Esetleg húzza a szőnyegen, sokat nyalja, néha a szőre is kiritkul a végbélnyílás körül. De ezek nem csak férgességre utaló jelek, hanem általában végbéllel kapcsolatos dolgokra (pl. bűzmirigy gondok).
2012. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
azt vettem észre hogy néha (pl. hetente 4x-5x) oda fordul és mintha keresne valamit (viccesen hangzik tudom). Nincs farka, mert igy született, de néha olyan benyomást kelt, mintha a farkát kergetné. Ezért gondoltam hogy férges.
2012. jún. 12. 16:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
negyedévente kell féreghajtót adni, ha nem adtál az elmúlt 3 hónapban,akkor adj neki.
2012. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a bűzmirigyével van gond, ilyenkor szoktak meglepve forgolódni és nézegetni a feneküket, de nem azért mert "csiklandoz", hanem mert büdös szaga van a bűzmirigy váladéknak, ami ha gyulladt, akkor ugyanúgy ürülhet magától "váratlanul", mint ahogy be is "tokosodhat". Másképp, ha a bűzmirigy gyulladt, általában azért gyulladt, mert nem tud ürülni székelésnél, de olyan is van, hogy a gyulladt bűzmirigy "magától ereszt" néha. Na ezen szoktak meglepődni és ilyenkor forgolódnak, nézegetik a feneküket, próbálják szaglászni és esetleg letisztítani.
2012. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Eszik, de nem hízik. Vegyél neki féreghajtó tablettákat, az sosem árt! Én is veszek havonta (mert még kis kölyök), de ha felnőtt, elég 3 havonta.
2012. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha féregteleníted rendszeresen, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem férges. Szerintem ez a legegyszerűbb és legkorrektebb módja az élősködők lerendezésének :)
2012. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak:

pont igy viselkedik ahogy leirtad, akkor vigyem dokihoz, hogy kinyomja neki? vagy mit tegyek?

2012. jún. 13. 07:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, vidd el egy állatorvoshoz és ugyanezt mondd el neki, mint nekünk, a doki tudni fogja, hogy mi a helyes kezelés. Úgy tudom, hogy ha a bűzmirigy kinyomása nem használ (újra és újra begyullad), akkor ki lehet műteni a bűzmirigyet.


Egyébként egy normális állapotú széklet üríti a bűzmirigyet, vagyis lehetséges, hogy azért nem ürül a kutyusnak rendesen, mert nem megfelelő a táplálkozása, így a széklete sem megfelelő és így a széklet nem nyomja ki a bűzmirigyet.


Mit eszik a kutyus? Lehet, hogy változtatni kellene az étrendjén.

2012. jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
konzerv kaját eszik némi szárazzal keverve, de eddig nem volt gond. Lehet tényleg változtatni kellene? néha kap csontot, meg levest, tésztával, amolyan házi kosztot :)
2012. jún. 13. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!