Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bekattant a másfél éves...

Bekattant a másfél éves németjuhászom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meghalt egy néni a szomszédunkban, ezért a temetés alatt (4napig) nem engedtem ki, sőt sajnos még sétálni sem vittem el. Közben a másik kutyám megkölykedzett és az anyja mind egy vadállat védte a kölykeit, és nem engedte be az istállóba sem. Ez pont akkor történt amikor 4 napig nem voltak kiengedve az udvarra, és amikor kiengedtem a másik nem akarta visszaengedni védte a kölykeit.

És akkor bekattant. Odáig fajult hogy engem is néha megismer néha nem. Ha odatartom a kezem, mindha megakarnám simogatni nézi és morog rá, és látom rajta, ha hozzáérnék megharapna. Ezért nem merek hozzáérni sem. Próbáltam azt hogy ha elvégzi a feladatot amit a korábbiakban tanult, és nem morog rám akkor kap jutalomfalatot. Na ez még valamennyire hatott rá, de úgyis ha a kezem odatartom morog rá. Vagy ha szépen beszélek vele, akkor még csóválja a farkát ellenben nem jön oda hozzám. Viszont ha morog és rákiáltok hogy nem akkor mégjobban bekattan és teljesen borul el az agya.. Ugyanigy nemcsak rámvan bekattanva hanem mindenkire aki a közelébe kerül.. Nagy kutya ezért nemigazán tudom lenyomni a földre ha bekattant.

Az utóbbi időben még azt vettem észre hogy ha megszidtam akkor kezdte kergetni a farkát és csúnyán morgott rá.

Mit tegyek vele?


2012. jún. 12. 17:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Vidd állatorvoshoz, ha az azt mondja, hogy nincs idegrendszeri problémája, akkor pedig menj el vele egy gazdi iskolába!


Hogy mik vannak! Kölykedzés, halál, bezárás... Mi köze van a halott szomszédnak a kutyához?!

2012. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát igen tudom, nem kellett volna bezárni, viszont folyamatosan járkáltak mig a temetés volt és ilyenkor ugat. Ezért nem engedtem ki az az idő alatt. Viszont hogyan lehet elvinni bárhová is, ha hozzá se tudok érni.. voltam állatorvosnál, azt mondta másképp nincs baja, csak mivel sokat volt bezárva bekattant.. Ráadásul nemsokára kell vinnem oltásra addig valahogy helyre kellene szedjem a dolgokat.. Hanem le se tudom vinni.
2012. jún. 12. 17:35
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Az "oké", h bezárod, na de a szomszéd miatt még sétálni se viszed? Ecsém, téged a fejedre ejtettek?
2012. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

neked ember nem való kutya!

Istállóba szült a kutyád?? Másikat meg mind valami lovat bezárod?

Tanítva vannak azok a kutyák,neveled őket vagy elvannak mint a befőtt?

Kölykökre most felkötheted a gatyádat annyit költhetsz,plusz egy tréner se ártana..

Jól elszúrtad az egészet,annyi szent,miért nem tartasz macskákat inkább?

2012. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hát igen én is bánom már.. Dehát mostmár nincs ezen mit tenni sajnos. Megszokta, hogy nincsen bezárva, játszom vele akkor pár napig elhanyagoltam, persze rendszeresen enni kapott, vizet s mindent amit szoktam adni nem hanyagoltam el. Sőt még azóta is játszottam vele viszont akkor már egyre többet kergette a farkát. A reggel meg már nemlehetett közel menni hozzá.
2012. jún. 12. 17:59
 6/27 A kérdező kommentje:

kvittagirl:

Igaz, hogy nem foglalkoztam velük annyit amennyit kellene, viszont azért ezen a pár napon kivül nemvoltak elhanyagolva.

Kaját olyan nemvolt hogy nem kaptak és vizet, tanitottam is őket minden nap kintvoltak, ha nem is vittem sétálni mindig az udvarra kiengedtem. Kivéve az a pár nap amig volt a temetés.

2012. jún. 12. 18:06
 7/27 anonim ***** válasza:
Szegény kutya:/ Ilyet még nem hallottam lehet hogy vmi idegrendszeri baja van... Bár szerintem is bekattant. Sok kitartást hozzá , biztos szükséged lesz rá..
2012. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
akkor is istállóba elleted a kutyádat,ezt nem tudod kimagyarázni?
2012. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Szerintem valami más oka is lehet ennek a viselkedésnek, 4 nap alatt ekkora változásnak nem lett volna szabad történnie a kutyában, mert a 4 nap azért nem olyan hosszú idő. Nem történt még valami? Nem bánthatta esetleg valaki? Nem ijesztette meg valami, valaki? Nem volt vihar, villámlás nálatok, amíg be volt zárva a kutya? Valószínű gyenge idegrendszerű, szakember segítségére van szükség! Olyan kiképzőére, aki ért az ilyen kutyákhoz, nemcsak a csibészeléshez!
2012. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnos ezt nemtudom.. Igaz, villámlás az volt, amig bevoltak zárva, de máskor is volt ilyen, és nemvolt ilyen probléma. Most a délután szinte egész délután beszélgettem ott neki, annyira eljutottunk hogy ha durván szólok rá lesüti a fejét ha szépen akkor hálás mind máskor. ellenben most nem mer közeljönni.. Nem támad rám nem morog de nem mer közeljönni.

Ja igen az istállóba ellett a másik kutya viszont nem értem miért baj ez. Van neki saját helye, ahol ő alszik takaritva van minden. És van pokróc is. Szeretem őket de azért én nem szeretem a házba bevinni. Főleg hogy vidéken lakunk, van istálló minden. És egyéb nincs benne, csak a két kutya, mostmár 5 a kicsikkel. A kicsiket meg elviszik van már gazdi rá, csak még korai. Most a legfontosabb, hogy a németjuhász jöjjön már helyre.

2012. jún. 12. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!