Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem a 10 hetes...

Komondor fan kérdése:

Hogy neveljem a 10 hetes komondor kiskutyám?!

Figyelt kérdés
Mikor enni a dok neki és el akkarom venni tőle morog mit csináljak ilyenkor? pórázhoz h tudnám szoktatni mert lefekszik és harabdálja a pórázt! És h ha játszok vele és belejön megharap akkor én a hátán a bört megfogom és arréb lököm de még joban jön nekem és félek h nagykorába eldurvul a helyzet ezért kérlek segitsetek!!!

2012. jún. 12. 19:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az elején mondtam h a komondor előt 2 puli keverékem volt és nem olyan rosz a helyzet ahogy reagáltok vagy én irtam túl félelmetesen vagy ti reagáljátok túl!
2012. jún. 12. 22:40
 12/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy valakinek volt valamilyen kutyája, nem jelenti automatikusan azt, hogy másik fajta is való neki. Meg attól, hogy valaki csinál valamit, nem lesz benne automatikusan jobb.

Az meg biztos, hogy most még nem drasztikus a helyzet, de nagyon gyorsan az lesz. Ha nem bírsz el vele tíz hetes korában, mit fogsz csinálni, amikor majd egy éves kora körül elkezd kamaszodni és előről kezdeni az akaratoskodást? Ezek sokkal komolyabb problémák, mint amilyennek látod, és minél korábban kezeled, annál jobb lesz mindkettőtöknek. De ehhez képezned kell magad, ezek nem olyan dolgok, hogy mondunk egy technikát, és az majd megoldja minden gondodat. Az, hogy a kutya akaratos, te pedig nem tudod kezelni, ezer apróságban meg fog mutatkozni, és neked mindegyikben tudnod kell a kutya fölé kerekedni, ahhoz pedig nem elég az a tudás, amit itt írásban megoszthatunk veled.

2012. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetes kuvaszom van. Én úgy szoktattam, hogy csak engedélyre ehet. Lerakom a tálat és akkor nyúlhat csak hozzá, ha azt mondom "Tied". Csak kétszer-háromszor kellett ellökdösni a táltól és keményen rászólni, nagyon gyorsan felfogta a feladatot. Jan Fennel azt írja a könyvében, hogy elvenni előle az ételt nem jó ötlet, ezzel csak a bizalmat ásod alá. Persze úgy kell nevelni, hogy szükség esetén el tudd venni tőle, de nem kell minden alkalommal eljátszani. Próbáld meg a gesztusevés gyakorlatot, vagyis a kutya táljában összekészíted az ételt, fogsz egy darab kekszet vagy akármit, aztán a kutya számára jól láthatóan megeszed a kekszet a tál fölött és csak utána adod neki oda az ételt. A falkavezér eszik először, ez jön le neki ebből. Az én kiskuvaszom is harapdál, de már kevésbé. Én is a nyakbőrrángatással kezdtem, de az nem használt. Aztán áttértem arra, hogy ha belém harap akkor éles hangon felvisítok és arrébb megyek. (Erre a hangra mindig meglepődik és abbahagyja). Kicsit ignorálom ezután, aztán mikor magamhoz hívom már nem harapdál. Persze ezt minden nap előadjuk, de majdcsak leszokik róla végleg. 1 óra tényleg borzasztóan kevés, valahogy próbálj több időt szakítani rá. Sok sikert!
2012. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod legaláb segíteni akkarsz nem kioktatni!:-)
2012. jún. 13. 10:10
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocs,az én válaszom nem fog tetszeni de ez már régóta kiakaródzik jönni..

Nem tudom elképzelni a szituációt,hogy megmorog a saját kölyökkutyád,mégcsak erőfölényben sincs,és nem is félelmetes és lövésed sincs mit kezdj vele?Az én kutyám egyszer próbált ilyet,de ösztönből olyan sallert levágtam neki,hogy soha többet nme próbálkozott. És az enyém mégcsak nem is egy kemény,domináns kutya volt mint a komondor.

Jó lenne ha elvinnéd suliba,minden egyes ilyen szemtelenségnél ahol nem reagálsz semmit csak lejjebb csúszol a ranglétrán. Ezért van pofája "mégjobban neked menni".

A kutyasuliban megtanítják mit kell ilyen helyzetekben csinálni. Persze nem muszáj elvinni,de ha te ennyire málészájú vagy ( már bocsánat ,nem sértés ez ,de az ember legyen tisztában a saját képességeivel) akkor igen,felnőtt korában szörnyű lesz a helyzet.

2012. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!