Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe tellik mire a 2...

Mennyi időbe tellik mire a 2 hónapos kiskutyám megszokja az utcai sétáltatást?

Figyelt kérdés
Már egy párszór kivittem sétáltatni, de már a kapun alig akart kijönni...az utcán megtorpan. Nem akar semerre sem menni csak haza...ha mégis elindulunk akkor meg nézelödik összevissza hol ugatnak a kutyák meg látszik rajta hogy fél...normális reakció ez? Mikor fogja megszokni?

2012. jún. 13. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Az a helyzet, hogy ha jó a póráz kezelés, akkor kb 20 perc alatt szokja meg.
2012. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kicsit érzékeny. Fokozatosan csináld. Először csak álldogálj a kapuban vele.Amikor már érdeklődést mutat, akkor mehetsz a szomszédig--
2012. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 noesamuel ***** válasza:

abszolút normális. van amelyik vagány és randalírozik egyből, és van amelyiknek több idő kell, akár hónapok is.

sokat segít, ha séta közben van vele egy másik kutya is, akit ismer.

illetve a kihúzhatós póráz is segíthet, mert pár méter útán fél, hogy otthagyod, és elindul.

2012. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2 hónapos tacskómat úgy szoktattam sétára először,hogy póráz nélkül,ölben elvittem a kutyasétáltatóra (ha az nincs nálatok,akkor kisebb rét,füves terület,park),ott letettem a fűbe,hagytam,fedezze fel a világot,,aztán megunta,elfáradt,és nyüszögve kéretőzött vissza az ölembe,akkor megindultam,és félelmében,hogy otthagyom,jött utánam.Igaz,sokszor meg kellett állnom,mert makacsul feladta,de egy hét után,napi 3-4-5 kis séta után hozzászokott.Ez után jött a póráz,amit szintén egy hét után megszokott.Ha nagyon ellenáll,akkor ne erőltesd,mert az olyan kutyák lesznek "kamasz" korukra agresszívek.Néha engedj neki,de azért át se vegye a vezetést.Türelem,türelem és határozottság!Sok sikert.
2012. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!