Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás segíthet...

Az ivartalanítás segíthet ebben, vagy csak nevelési probléma?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kutyám, aki 7 hónaposan kezdett tüzelni. Addig sikerült elérnem, hogy engedelmes legyen, mindig visszajött, szépen jött mellettem pórázon, volt ugyan, hogy nem elsőre, de azért mindent megcsinált. Viszont a tüzelése óta, mintha kicserélték volna. Nem jön vissza, ha hívom, nem engedelmeskedik, semmit sem csinál meg elsőre.:S Tervezem, hogy hamarosan ivartalaníttatom (nem emiatt, hanem egyébként is terveztük). Lehetséges, hogy ezzel kicsit javul majd a helyzet? Vagy csak elronthattam valamit a nevelésében?
2012. jún. 13. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz :) Lázadozik, feszegeti a határokat, nagyon légy résen!

Nem, az ivartalanítás ezt nem befolyásolja, ettől függetlenül csináltasd meg :)

2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Alexandra jól írta. Az ivartalanítás sosem árt, de ez alapvetően viselkedési probléma. Kamaszodik, lázad...ez úgy működik, mint az embereknél. Kell egy kis idő, amíg benő a feje lágya, de nem lesz gond.
2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje nála alkalmazni a büntetést is. kamasz, teljesen normális a viselkedése. mostantól még szigorubban, gyakorolni, és jobban kiemelni a kivánt viselkedési formáért a jutalmat, a nemkivántért a büntetést.
2012. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Klikkerezünk vele, de már lassan ott tartunk, hogy sehol sem merem elengedni, mert nem jön vissza.:/


Pl most visszatért egy régi probléma, konkrétan a kakievés. 5 hónapos korára már tudta, hogy nem szabad, de 1 hete előre szaladt és egy lépcsőház mellett befordult, ahol már nem láttam. Én persze gyorsan mentem utána, hogy megint szem előtt legyen, de mire odaértem - bocsánat a kifejezésért - egy jó adag fosnak a felét már benyalta és az egész pofája tiszta sz*r volt. Nem szidtam le, mert mikor hívtam odajött, szóval nem rajtakaptam. Még aznap kétszer evett kakit. Aztán már csak pórázon sétáltattam és próbaképpen leültettem egy kupac elé, amibe előtte belekóstolt, de esze ágában sem volt beleenni. Aztán napokig próbáltam rajtakapni, de ha pórázon volt elkerülte a kupacokat, ha elengedtem, akkor figyelte, hogy elég messze legyek és akkor kezdett falatozni.:S Volt olyan is, hogy játszott egy kutyával és futás közben beleharapott!:O Pár nap múlva iszonyat mérges voltam és egyszer csak beleevett, amikor pórázon volt és idegességemben rácsaptam elég rendesen a fenekére. Azóta nem eszik ilyeneket, viszont iszonyat lelkifurdalásom van, hogy bántottam!:(


De tényleg olyan, mintha szándékosan bosszantana! Régen ha hívtam és nem jött vissza, akkor odamentem és pórázra kötöttem, aztán sétáltunk így pár percet, aztán ül/fekszik parancs és mehetett, aztán mindig visszajött. Most már hiába kötöm meg, utána megint olyan, mintha a falnak beszélnék.:( Nagyon bosszantó tud lenni, de nem szeretném bántani többet. Mit kezdjek vele ilyenkor?


Meg azt is észrevettem, hogy szintén a tüzelés óta sokkal ijedősebb. Az egy dolog, hogy a gyerekektől retteg, de itthon is mindig betojik már attól is, ha elmegyünk mellette, vagy valamit felemelünk a földről, ami kicsit nagyobb.:S Teljesen megváltozott, olyan mintha új kutyám lenne.:)

2012. jún. 13. 14:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Érdeme lenne elmenned vele egy suliba, ahol megtanítják, hogy tudod helyre rakni a viszonyotokat, hogy tudod megfelelően kezelni a problémákat verés, rángatás, szöges nyakörv és egyéb erőszakos beavatkozások nélkül. Merre laksz?
2012. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék vele suliba járni, de sajnos túl drága.:( Budapesten, azon belül pedig XI. kerben, Gazdagréten lakunk. Az Őrmezői kutyaiskolába mennék szívem szerint, mert nekünk a tükörmódszer a legszimpatikusabb, de egy alap képzés 49 ezer Ft.:S Ez nekem túl sok, főleg, hogy csak 2 részletben lehet fizetni. Ha alkalmanként lenne fizetés az megint más lenne, de így...:/
2012. jún. 13. 16:07
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is a tükör módszert javasoltam volna. :) Azért próbálj beszélni valamelyik oktatóval, talán tudnának segíteni máshogy is ebben a problémában, vagy a fizetést több részre szedik.
2012. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy nem olcsó a tükörsuli, de ekkora összegre nem gondoltam. Ez egyébként időben mit takar? Hány hónap? heti hány alkalom?
2012. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A honlapon az van, hogy 7 hét, de, hogy ez hetente hány alkalom azt nem tudom.:/ Alexandra te Székesfehérváron milyen suliba jársz? Vagy annak nincs konkrét neve? Már azon is gondolkodtam, hogy elviszem Székesfehérvárra, de az útiköltséggel már megint túl drága.:(
2012. jún. 13. 16:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi a Kaposi Dog Sportba járunk. [link]

7000Ft/hó, ebben heti 4 alkalom van benne (1 alkalom csak ÖV). Én elégedett vagyok :) Ugyan nem tükör suli, de jutalomfalat és játék a motiváció, figyelnek minden kutyára és szépen alakulunk :)

Joey most kezd komolyodni, a napokban vettem észre.

2012. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!