Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorosok! Mi a véleményete...

Labradorosok! Mi a véleményetek a kutyátokról? Milyen kutya?

Figyelt kérdés
Egy átlagos hobbikutyának szeretném, aki okos és jólnevelt legyen! Naponta kb. 2órát tudnék vele szabadban játszani! napi 4 egészségügyi séta + a 2óra játék! így tartható panelba?
2012. jún. 13. 17:54
 1/3 anonim válasza:

Nekünk egy labradorkeverék kutyusunk van. Nagyon-nagyon okos, szófogadó, amire megtanítottuk, azt tudja és alkalmazza. (Pl. megkerüli a veteményt, nem megy rá, nem tapossa össze, vezényszavakra hallgat stb.) Nagyon sokat kell vele foglalkozni, szeretetigényes. És rengeteg mozgásra van szüksége. Nálunk gyakorlatilag egy 5000 m2-es telken van és még így is igényli, hogy kivigyük, imád futkározni a szántóföldeken. (A falu szélén lakunk.) Ha nem mozgatod eleget, elképzelhető, hogy izgága lesz, meg olyan rettenetesen kövér, mint amilyeneket egyes filmeken látni...

Én a helyedben csak kistestű kutyát tartanék panelban, a többinek kínszenvedés a bezártság.

Az viszont tény, hogy emberbarát és valóban okos kutyák.

2012. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem labrador-németjuhász keverékem van. Kertes házban él, már hatéves. Nagyon megérzi az emberen ha szomorú, teljesen átveszi az ember hangulatát. Mi úgy lakunk, hogy már az utolsó utca, utánunk már szántóföld, és legelő van, mármint a kert hátulja arra néz. Nem hiszed el, mennyiszer kiszökik csak azért, hogy szabadon bóklászzon? Nem elég az udvar, a kétnapi séta neki. Igényli a foglalkozást. Sajnos az enyém el lett rontva, ezért van néhány hibája, eszméletlen vad az idegenekkel, macskaellenes, és ennivalót félti. Mindössze ennyi a baj, a többi csupa jó. Panelbe ne vidd.
2012. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem sajnos panelba nem alkalmas. Sok mozgásra van szüksége mert nagyon hízékony. Amikor megkaptam és elvittük az állatorvoshoz az első kérdése az volt hogy ugye nem panelba szeretnénk tartani mert az nem jó neki.

Szerintem nem szobakutya sajnos

2012. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!