Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német boxer kiskutyának...

Német boxer kiskutyának milyen tápot ajánlanátok? (2 hónapos)

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is boxerem van, én Pro Plan-nal etettem nagyon sokáig, most 6 éves most az eukanubát próbáljuk ki, eddig nagyon jó. De etettem már acanával, sajnos az nem vált be, pedig sokkal jobb az összetétele. Arra figyelj, hogy ne legyen nagyon magas a fehérje tartalma a tápnak, mert hamar nyúlhat tőle a kölyök.
2012. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, odafigyelek, köszönöm a segítséget!:) Egyébként hány százaléktól számít magasnak?
2012. jún. 14. 08:04
 3/8 A kérdező kommentje:

Pl. ez a táp jó lenne?


nyersfehérje 27 %, nyers zsír 16 %, nedvességtartalom 10 %, nyers hamu 6,4 %, nyers rostok 2,3 %, kalcium 1,6 % foszfor 1,1 %, anyagcseréhez felhasználható energia 4 218 kcal

2012. jún. 14. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk illetve még 6-7ismerősömnek szintén boxere van, mi ezekkel etettük/etetjük (ki mennyit tud rá költeni) és mind szépen fejlődött/ik:

brit care, brit premium large, royal canin boxer kölyöktáp (zoofast.uh-n árulják), cibau, farmina team breeder, ecopet, pro plan. Sokan váltottak farminára illetve britre a pro planról és a royalról, mert ár/érték arányban nem találták megfelelőnek, de ettől függetlenül magával a táppal elégedettek voltak.

Én britről váltottam cibaura, mind a kettővel 100%-ig meg vagyok elégedve, ami a cibau mellett szólt nálam, hogy minőségre jobb és árban majdnem ugyanott van, tapasztalatból meg azt tudom mondani, hogy ebből kevesebb is kell a kutyának.

Legjobban a brit care-t ajánlanám, de ha drága lenne akkor a team breeder/cibau tápokat annál is olcsóbban meg az ecopetet. (acanashop.hu-n ezekből a 20kg-os kiszerelés 8-13e Ft közt van).

2012. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! A Britet szemeltem ki egyébként, de lehet majd kipróbálom a többi fajtát is, amit említettél. Még a kutyus sincs meg, csak előre igyekszem tájékozódni.:)
2012. jún. 14. 12:08
 6/8 S.Money ***** válasza:
Szia! Egy két általános jó tanács: Az a legjobb ha váltogatod a tápokat illetve kevered őket. Az állatorvosi tapasztalat az, hogy egyrészt figyelj oda a tápértékre (ezeket már leírták neked, s ez helyese is, amit írtak), másrészt figyelj oda arra, hogy ne nőjön túl gyorsan (a csontjai túlságosan megnyúlnak hirtelen, s később nem lesznek elég erősek), ezért érdemes némi gyengébb minőséget hozzáadni (pl. pedigre, , frieskies stb.), illetve nagyon jó tapasztalataink vannak az immunerősítőkkel a fiatal kutyáknál (ezek nem vitaminok, azzal vigyázz, mert a túlvitaminozás szintén veszélyes). Mi az Immunovetet használtuk, amit nem tudsz túladagolni s megfizethető is. Egy másik dolog még amire figyelj az allergizálás, a csirke szerintem kerülendő, legjobb még mindig a hal (pl. Proplan lazacos), tele van omega 3 ill. omega 6 zsírsavakkal. Az embereknek is sokkal több halat kéne enni, ez igaz a mi legkedvesebb barátunkra a kutyára is. A jutalomfalatokkal sem árt vigyázni, abból is azt válaszd inkább ami kis kalóriatartalmú (pl. Gold naturalis, ez még a szőrének is jót tesz). Sok- sok örömet fog szerezni nektek a kutya! Jó egészséget kívánok!
2012. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy normális premium, superpremiumtáp úgy van kitalálva, hogy az lefedi a kutya igényeit, nem ajánlott keverni semmivel, főleg nem ipari hulladékka (frieskies és társai), mitől lenne jobb neki, ha egy egészségesen összeállított étrendbe gabona és húsipari MELLÉKterméket kevernek, szójával, ízfokozókkal és színezékekkel? Ha egyféle normális minőségű táppal van etetve, vagy pont a növekedési időszakban nem történik váltás egy magasabb fehérjetartalmúra, akkor nem fog hirtelen nyúlni.

Az izületeire meg kaphat izületvédőt (luposan, GF600), ami segít azokat karban tartani. Ezen kívül semmi másra nem lesz szüksége.

2012. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 S.Money ***** válasza:
48%
A superprémium, prémium tápok szerinted mégis miből készülnek, színhúsból? Szintén melléktermékekből, ahogy az egyik válaszoló írta. Attól még hogy drágább, mint a színhús attól még nem jobb, ezt jobb ha nekem elhiszed, aki ezzel foglalkozom (minőségellenőrzés). Sajnos már az emberi fogyasztásra szánt párizsi, virsli is szintén melléktermékekből készül, s hússal nemigen találkozik.
2012. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!