Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik illete mennyibe...

Mennyit eszik illete mennyibe kerül havonta egy csivava étkeztetése? Minden információ érdekelne!

Figyelt kérdés
Most szeretnék egy csivavát vásárolni. Találtam egy nagyon kedves tenyésztőt, 90.000-120.000 ft körül lesz a kiskutya és 2 hónap múlva lehet elhozni, addig beoltatják, törzskönyv stb.... Olyanok válaszát várnám akinek ilyen kutyája van. Minden információ érdekelne, felszeretnék készülni. Nem szertném felelőtlenül megvenni, és hogy utána csak a probléma legyen. A tenyésztő a Royal Canin tápot javasolta és valami pasztát amit akkor kell adni neki ha nem akar enni. Szerintetek? Mit kell azonnal beszerezni neki(játék fekhely szokásos dolgokon kivől?!). Elvan pár órát egyedül? kocsiban hogyan szállítható? Miután elhoztam el kell vinni állatorvoshoz?Köszönöm.

2012. jún. 14. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle pasztára nincs szüksége, egyen tápot. Ha calo-pet pasztára gondolsz, az remek űrhajóskaja, kényszeretetéshez betegség esetén tényleg jó, hogy ne haljon éhen a kutya, de egy egészséges kutyának nincs rá szüksége, akármilyen finnyás, már csak azért sem, mert árt a veséinek.

Ami kell, az nyakörv, póráz, kaja, tálak, egy-két játék (olyan is, amit sokáig tud rágni fogváltáskor), később kelleni fog majd kefe meg kutyasampon, de az az első napokon nem létszükséglet. Fekhelyet én nem vennék olyan egy éves koráig, mert fogváltáskor cafatokra szedheti, addig megteszi egy sokszor összehajtott régi pléd is.

Hogy a kocsit hogy bírja, az majd kiderül. Ellesz egyedül, ha hozzászoktatod, lassan, fokozatosan. Ne hagyd egyedül rögtön órákra.

Állatorvosi látogatás nem árt, már csak azért sem, hogy megismerjen titeket, megbeszéljétek az oltásokat, ilyesmiket.

2012. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csivim van, hanem yorkim, de igazából kutya-kutya, darab-darab:)

Én a Royal-t nem javaslom, nagyon magas a fehérjetartalma. Nem is értem, hogy miért etet vele olyan sok tenyésztő. Szerintem Acana, vagy Orijen. A Taste of the wild a legjobb, viszont azt általában 13 kilós kiszerelésben lehet kapni, szerintem ezen az egy helyen lehet csak venni 2 kilósat is:

[link]


Ennek viszont nincs kifejezetten kölyök tápja.


A tenyésztő valószínűleg a Calo-Pet pasztára gondolt, azt inkább csak végszükség esetén alkalmaznám, ha pl. megbetegszik a kutya, és nincs étvágya. Alapesetben semmi szükség rá, hiszen egy egészséges kutya jó étvágyú, és e nélkül is simán eszik.

Játékokkal csak óvatosan, mert az ember hajlamos minden hülyeséget megvenni a kutyájának, nálunk is kb. 20 darab játék hever a fekhelyén, amikkel nem játszik. Ja és azért a fekhelyén, mert esze ágában sem volt soha abban aludni:) Vagy a lábamnál alszik, vagy a nappaliban a fotelben.

Etető, itató tál, szerintem fémet vegyél: [link]

A szőrápoláshoz szükséges kefét. Ha jó minőséget szeretnél, akkor őket keresd fel: www.zanni.hu

A kozmetikumok, kefék, fésűk is prémium minőségűek. Én anno vettem Fressnapfben kefét, de az 1 év alatt tönkrement. A Zanniéknál vásárolt All system kefe 4 éve megvan, semmi baja. (3000 forint körül van)


Állatorvoshoz 1-2 nap múlva vidd le, ne érje őt azonnal "stressz" Ő majd elmondja, hogy mikor kell kapnia a következő oltást, stb. Tudod már hová fogtok járni? Ha pesti vagy, akkor tudok ajánlani egy nagyon jó dokit.


És foglalkozz sokat a nevelésével, főképp a szocializálásával! A csiviket hajlamosak a gazdik nagyon elrontani. Nem kell azt hinni, hogy minden más kutya vérengző vadállat, aki a Te kutyádat akarja szétszedni. Hagyd őt, hogy megszokhassa más kutyák jelenlétét, barátkozhasson, játszhasson.

És ha van rá lehetőséged, akkor majd menj el vele kutyaiskolába, nagyon jót fog tenni neki, és Neked is.

Természetesen jól elvan egyedül is, de azért ha nem muszáj 6-7 óránál többet ne kelljen egyedül lennie. Egy kutya, aki nevelve van, foglalkoznak vele, tanítják, és a falkasorrend tisztázva van, nem szenved szeparációs szorongással, tehát amíg a gazdi távol van, addig ő nyugodtan pihenget otthon.

2012. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hám, póráz, kaja, fémtálak, egy-két játék. Kaja jó minőségű száraztáp (egy csivavánál ez nem nagy költség), mellé lehet főzni neki húst, a csontos részeket kerülve, rizzsel és zöldségekkel. Fekhely, kutyakosár. Ha szétrágja, veszel újat, aludnia csak kell valamilyen normális helyen. Autóban a kis mérete miatt hordozóban szállítható, biztonságos is.
2012. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló, azért etetnek Royal Caninnal, mert még mindig kisebb a fehérje tartalma mint mondjuk az általad javasolt Acanának. A Taste of the Wild-ból meg meg kell nézni mit vesz meg az ember, mert pont most hívtak vissza több gyártósornyi kaját, mert szalmonella gyanúsak( [link] Érdemes utána nézni, mit vesz meg az ember!

Amúgy kb minden mást leírtak az előttem szólók! :)

2012. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2/3-as!Royalt nem javaslod mert magas a fehérje tartalma?nem is érted miért etet vele sok tenyésztő?te inkább Acanát,Orijent ajánlod? 1.nincs magas fehérje tartalma 2.Acana,Orijen még a Royaltól is több fehérjét tartalmaz 3. én se értem miért etetnek sokan Royalal és sok hasonlóval mikor egy sz..r táp!SZERINTEM!Kb. egy árban vannak az Orijen és Acana márkával de minőség szempontjából még említeni se lehet őket egy napon!Kedves kérdező SZERINTEM az általam említett két kiváló márka közül válassz(Acananak van kimondottan kis testű kölyök kutyának való méretben is és tényleg pici a tápszem mérete!)!a webkutyán 2,27 kg 3962ft nektek ez ezer évig elég lenne.
2012. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Brit Care szuperprémium táp, gabonamentes, nagyon jó az összetétele is és a fehérjetartalma is megfelelő.


Én inkább a szocializációról ejtenék pár szót és az otthoni dolgokról. Az első időkben 2-3 óránként le kell vinni pisilni/kakilni, illetve minden etetés, ébredés után, ha lent elvégezte a dolgát, hatalmas dicséret, ha fentre sikerül, szó nélkül töröld fel, ha épp rajtakapod, leszidhatod, de tényleg csak akkor, ha rajtakapod, utólag már nem értené. Pelenkát, almot ilyesmit nagyon nem ajánlok, mert nehéz dolgod lenne leszoktatni róla.


Ugye 8 hetesen fog a kutyus hozzád kerülni, ekkor már 2 oltása meglesz. Nagy körültekintéssel, de vidd le nyugodtan, ekkor még ne engedd más kutyák közelébe (kivéve esetleg akiket ismersz és 100%-ig biztos vagy benne, hogy megvannak az oltásai) és kerüld az olyan helyeket, ahol más állat ürüléke van, ezekkel se érintkezzen. Viszont jó, ha szokja az embereket, stb. Ami fontos, ha eljön az idő és kutyákkal ismereteted, vagy bármivel, ha látod rajta, hogy fél, ne vedd fel, ne simogasd meg, mert ezzel a félelmét erősíted benne. Az ilyen viselkedésből lesz a póráz végén örjöngő törpe terrorista (én csak így hívom, ismerek egy csivavát, aki pont ilyen, sőt még rosszabb, 100 kg-osnak képzeli magát és simán betámadja az én 40 kg-os bullmacimat).

Én a helyedben az első perctől arra nevelném, hogy akkor nyúlhat a kajájához, ha azt mondod "Tied", szerintem nagyon hasznos :)

Sok sikert a kutyihoz :)

2012. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek bazi magas a fehérje tartalma, Acanának is, Royalnak is, ezen kár vitatkoznotok :)!
2012. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen Alexandra teljesen igazad van csak épp nem mindegy hogy mitől van magas fehérje tartalma.hogy gabonától amire nincs szüksége a kutyáknak vagy hústól.én e miatt javasoltam egyértelműen Acanát vagy Orijent.De nem rég tudtam meg hogy a Brit tápnak is nagyon jó a hústartalma ami nekem kellemes meglepetés volt!Mert ugyebár vannak a drága és vagy olcsó épphogy nem hús mentes tápok és van Acana,Orijen,Fish4dog(és még egy két márka) stb. ami valóban magas hús tartalommal rendelkezik csak sajnos sokaknak nem meg fizethető(leginkább nagy testű kutyáknak).na szóval ezért lepődtem meg hogy abszolút meg fizethető és még ráadásul tartalmaz elfogadható mennyiségben húst.bár nekem a kutyám kis testű ezért Ő Orijen tápot kap.
2012. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, ez egyértelmű :)

Én sem díjazom az olyan tápokat, amik tele vannak nyomva kukoricàval és egyéb gabonákkal. Acana, Orijen mérfökdkövekkel jobb a Royalnál.

2012. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!