Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédunk egy beteges...

A szomszédunk egy beteges egyedül élő öregasszony. Attól még kedvelem, de ilyen. Örökbefogadott egy kölyök Sarplaninai juhászkutyát. Ez normális dolog? Szerintem nagyon nem!

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miert ne lenne normalis?
2012. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A sarplaninacok között is van kemény munka vonal, azok kegyetlenek, de van már egy kicsit könnyebb típus is, amolyan show vonal. Kan vagy szuka? Már láttam több olyan sarpit, amelyik hihetetlen jó fej volt, könnyen kezelhető, barátságos. Az első fél év a legfontosabb, erre hívd fel a szomszédod figyelmét. Ekkor mindent el kell követni, hogy a kutya szemében a lehető legnagyobb tekintélyt szerezze a gazdi -akkor még úgy ahogy könnyű lesz-, szocializálni kell a fajtársaihoz és az emberekhez is. Ez persze kemény munka, de elengedhetetlen. Mindenképp el kellene járnia egy kutya suliba. Viszont ha olyan a temperamentuma és/vagy a gazdi nem megfelelően áll hozzá a kutyájához, akkor érdemes tiszteletben tartani azt a környéket és a kutyát is. De az biztos, hogy egy ilyen állatot nem adnék oda akárkinek. Nem való mindenkihez.
2012. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

15:37-es! Azért ezen jót nevettem. Beszélünk egy idős néniről, te meg jössz azzal h kutyasuli meg szocializáció....XD Néni meghallaná és mondaná h ne káromkodj :D


Normális dolog, csak nem lesz jó vége.

2012. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első, hát épp azért, amit a második is mondott, ez nem egy könnyen kezelhető fajta, és hát ez a szomszéd nő, tuti biztos nem viszi el kutyasuliba, ezt garantálhatom. Szerintem a fejélre fog nőni, ő lesz a falkavezér, parancsolni fog. De nem tom szuka-e vagy sem.
2012. jún. 14. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Hat en egy oregneninek nem ajanlanek egy ilyen kutyat.Nagyon sokat kene vele foglalkozni,tanitani,de mindezt egy oregneni nem fogja.

Sajnalom a kutyat,hogy olyan helyre kerult,ahol vadallat lesz belole:(

2012. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Őszinte leszek: szerintem ez a kutyus - a mai helyzetet nézve - még szerencsés is, mert van hol lakjon, nem került harcoltatókhoz, nem verte agyon senki és nem pároztatják rommá.

Persze minden igénye messze nincs kielégítve, de még mindig a szerencsésebbek közé tartozik.

2012. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De mi lesz ha ez a kutya, Menne a neve amúgy, egyenesen rá támad majd a szomszédunkra? :P

De am ebből a névből hogy Menne nem tom kitalálni milyen nemű, meg nem kérdeztem, lehet ő sem tudja.

2012. jún. 14. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Csak mert egy állítólagos fajta kutyát kapott a szomszédod, már előre filózol azon, mi lenne, ha.......

Mennyi az az idős néni?

Tulajdon képen Te magad félsz, hogy bajotok lesz anno a szomszéd kutyájával?

2012. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Persze, tudom, kicsit abszurd ötlet, hogy az idős beteges nénike majd sétáltatja a 90 kg-os Bubukát meg suliba viszi, de nem kéne, hogy ez fura legyen. A mi sulinkba jelenleg 4 nyugdíjas jár, ezek között is 2 nénike már a 70 közelében jár. De járnak rendszeresen, már ég óta, élvezik is nagyon. Volt, hogy az unokákat is kihozták. :) Mindnek mozgékony, számukra kezelhetetlenebb kutyája van, labi, vizsla, amolyan örök gyerek ebek. Mára már ezek a nénik is eléggé megedződtek a kutyáikhoz, mozognak velük, képesek fegyelmezni őket. Csak azt mondom, nem annyira elképzelhetetlen, hogy egy idős ember elmenjen segítséget kérni. Pláne egy ilyen kutyával.
2012. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó idegrendszerű kutya, különösen egy pásztor vagy juhász kutya nem fogja megtámadni soha a gazdit, ha csak nincs rá jó oka. Ha a néni kiköti, megveri -bár ezt nehéz még elképzelni is egy beteges embertől-, totálisan elhanyagolja, akkor lehetséges lesz, hogy egyszer majd visszanyal a fagyi. De ha már csak egy kis kényeztetést is kap a kölyök, akkor egy-egy rossz pillanatban történt odakapásnál tovább nem fog menni az eb.
2012. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!