Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5-6 hónapos, selyempincsi...

5-6 hónapos, selyempincsi kutyának algopyrint, hogy lehet adni? (mennyit milyen időközönként mivel)

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az orvos mondja. De leginkább sehogy. A humán gyógyszerekkel nagyon kell vigyázni. Amúgyis, ha valamiért huzamosabb ideig fájdalomcsillapításra szorul a kutya, akkor állatorvos adjon utasításokat a kezelésére, ne tömjétek gyógyszerrel a saját szakállatokra.
2012. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit, amennyit az orvos mondott, úgy, ahogy az orvos mondta és olyan időközönként, ahogy az orvos mondta.

Megkaphatja egészben is pl. egy sonkával, összetörve a kajájával vagy lenyomhatjátok a torkán. Az a legbiztosabb.

2012. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos ajánlása nélkül semennyit, ilyen kicsi kutyánál amúgy sem kivitelezhető egy kb 60-80 kilós emberre gyártott készítmény adagolása, amikor a kiskutya max 2 kilós, gondold el mennyire kéne felaprózni egy tablettát.
2012. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
szóval itt nincs olyan akinek szint nincs pénze..áhh..hagyjuk
2012. jún. 14. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs túl sok pénzem, de arra azért van, hogy felhívjak egy dokit és megkérdezzem a véleményét. Vagy ha nincs pénzem telefonálni, akkor gyorsan elszaladok hozzá gyalog (nekem nincs jegyem, se bérletem, 2 km-re van a dokink...). De akkor is ő a szakember. Te viszont nem vagy állatorvos és nem kellene begyógyszerezned a kutyádat. (nekem kifejezetten tiltotta a doki az algopryrint pár évvel ezelőtt)


(mi az a selyempincsi?)

2012. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Akinek nincs pénze állatorvosra, ne tartson kutyát. Kegyetlenül hangzik, de gondolj bele, milyen szar érzés lehet, amikor úgy hal a kutya lassú kínhalált, hogy amúgy lehetne rajta segíteni, ha eljutna orvoshoz. Az egészsége sose legyen pénzkérdés, lopsz, csalsz, hazudsz, kölcsönkérsz a szomszédtól, vagy részletfizetést a dokitól. A gyerekét sem hagyja megmurdálni az ember, inkább összekoldulja a gyógyszerre valót a patika előtt. A kutyáért ugyanúgy felelősséggel tartozol.


Amúgy mi baja van, amire szerinted algopyrin a megoldás? Mert én csak nagyon kevés olyan betegségről tudok, ami elmúlik a fájdalomcsillapítástól.

2012. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a pénznek ahhoz, hogy nem gyógyszerezzük a kutyát, ha nincs semmi baja?! Ha meg baja van, akkor mégis milyen végzettséged van, ami alapján meg tudod állapítani a baját és el tudod dönteni a kezelés helyes módját?
2012. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem ember. A fájdalomküszöbe magasabb, pl. ha belelép egy tüskébe lehet kicsit sántítani fog pár napig de magától elmúlik nem kell se doki, se gyógyszer. Csak akkor kell gyógyszer ha komoly baja van de azt meg találomra te nem tudod megállapítani és rizikós kísérletezgetni mert lehet nagyobb bajt csinálsz.
2012. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs 13 vagyok, és nem adtunk neki végülis...Nekem ahonnan van igy hozta egy régi barátom hoogy azt mondta selyem pincsi falun élek nézzétek el aki nem tudja mire célzok az nézzen utána><" én nem fogok nekem csak egy barát kell akire számíthatok ha más nincs mellettem ...Azért nincs most pénzünk mert 100.000-rel kevesebb lesz mert a drágalátós tesóm nem jár suliba-.-" és én nem fogom a bellámat senkinek sem odaadni...és hogy lehetnek ennyire együgyűek a felnőttek sok válasznál nem ennél a klérdésnél annyira parasztok, gyerekszemmel többet látok az életben mint ők...nah mindegy szval aki ezt írtah ---> lopsz, csalsz, hazudsz ne tanítsál már a rosszra köszi szépen én nem fogom más embertársamat meglopni-.- Ennyi ..ohh az egyik válaszolónak üzenném..nem, nincs diplomás végzettségem 7. osztályos tanuló vagyok, segítséget kértem nem kritikát. Lehet Szarosnak ítéltek pedig nem ismertek nem ismeritek a gondolkodáomat de megnézném azilyennek közül h a létfontosságú kérdésekben és az olyan eldöntendő kérdésekben mint például az élet...ki az okosabb mert rajtam már keresztül ment sokminden attól még hogy 'kicsi' vagyok
2012. jún. 15. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ha azt megtudod kérdezni kaphat egy gyógyszert, azt is megkérdezhetted volna hogy ilyen és ilyen tünetei vannak mi a megoldás. Mi látatlanba honnan tudjuk hogy mire akarod a gyógyszert. Arról nem is beszélve, hogy 13 évesen már tudhatnád hogy az állattartás nagy feltelőség, és mint te is, a kutya is lehet beteg. A szeretet ott kezdődik hogy az ő érdekeit nézed, ez nem bántás hanem tény. Hiába mondod hogy szereted, ha gondoskodni nem tudsz róla, és hagyod szenvedni.
2012. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!