Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retrieverem fedeztetni...

Golden Retrieverem fedeztetni szeretném, hogyan?

Figyelt kérdés
Fedeztetni szeretném a Golden Retriever kutyámat. Hol hirdethetném meg?! Pár napja raktuk fel az expressz-re, volt 40 látogatója eddig. Tudnátok segíteni? :)
2012. jún. 15. 17:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%

Onnantól, h a te kutyádnak nincs törzskönyve bárki bármelyik kutyára rámondhatja h azok a szülei.


Kérlek, nagyon szépen kérlek, ne csináld. Több, mint másfél millió gazdátlan eb van ma Magyarországon. Aki ma nem tenyésztő és lehoz almot, az ezeknek a kutyáknak a halálát támogatja.

2012. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Talán a DNS teszt (apától, anyától, te kutyádtól) még segíthetne törzskönyvezni a kutyád (bár ebben nem vagyok biztos, nem tudom életkorhoz van-e kötve vagy sem), de mivel nem tudod velük felvenni a kapcsolatot, így ez a verzió is kilőve.

Ha tenyészteni szeretnél és imádod a goldikat, olvass róla nagyon-nagyon sokat, járj el kiállításokra és ha úgy gondolod, tenyésztési célból vásárolj egy goldit igazi tenyésztőtől, aki segíten fog neked mindenben!

2012. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Mutatták amikor érte mentünk a kutyusért."


És te tudod, hogy hogyan kell kinézne a származási lapnak? Én is tudok neked bármilyet mutatni, főleg, ha azt se tudod mit kell rajta nézni.

2012. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltuk, hogy valamilyen úton-módon törzskönyveztetjük. Abban biztos vagyok, hogy a szülei tks-ak mert a városban ahol lakom van egy másik goldis ember, és amint kiderült az ő kutyájának az én kutyám az unokája :) Mondta, hogy az ő összes kutyája tks
2012. jún. 15. 20:38
 15/26 anonim ***** válasza:
Az a valamilyen úton-módon törzskönyvezetetés csak a DNS vizsgálat lehet. Van rá 100e Ft-otok? És akkor még lehet, hogy keveset mondtam.
2012. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mondj le róla, semmilyen módon nem lehet letörzskönyveztetni egy több éves kutyát.
2012. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha versenyeredményei vannak, csak hirdesd a neten minél több oldalon. Többet nem tehetsz.
2012. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Na ezeket sem tudtam:)

Köszönöm szépen, majd alakul ahogyan alakul

2012. jún. 15. 21:58
 19/26 anonim ***** válasza:

A kutyádnak nem érdeke, hogy fedezzen, csak megbolondul tőle, semmi más nem fogja érdekelni ezután csak a szukák, végig fogja vonyítani az egész évet, domináns lesz, nehezebben kezelhető. A fedezés során különböző gyógyíthatatlan betegségeket is elkaphat, mivel nem értetek hozzá így kárt tehet magában és a szukában is. Mivel nem ismert a származása(az nem számít annak, hogy anno az orros alá dugtak két random törzskönyvet, ha a tiednek nincs tk-ja, akkor keverék) így könnyen lehet, hogy majd a testvérét, féltestvérét fedezi be, ami nem vezet túl sok jóhoz. Mivel se szűrései, se képességvizsgája, se kiállítási eredményei nincsenek, így a kutya külleme, temperamentuma és egészsége igencsak kérdéses. Te nem tudod megítélni milyen rejtett betegségei vannak, amit örökíthet vagy milyen apró rigolyák miatt lesz a kölyke kezelhetetlen.

Miért akarod ennek kitenni a kutyád? A kölyök nem fog rá jobban hasonlítani, mint bármelyik más golden kölyök. Ha komolyan érdekel a tenyésztés, akkor őt ivartalanítod és veszel egy törzskönyves goldit.

2012. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Könyörgöm szedd le a hirdetést és ivartalanítsd a kutyád! Akitől vetted, nem tenyésztő csak egy mocskos szaporító. Az, hogy 2 törzskönyves kutyát "összeengedett" még nem tenyésztő. Egy tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem az jár! Akár hobby célra, akár kiállítási, tenyésztési célra vesz valaki tőle kiskutyát.A te kutyád pedig csak fajtajellegű keverék, mivel nincs törzskönyve. Így pedig pároztatni semmi értelme, csak keverék kutyákat fogsz gyártani, azokból meg már van bőven elég!!
2012. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!