Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hugomat megharapta a kutyám....

Sophie12 kérdése:

Hugomat megharapta a kutyám. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Rálépett a lábára hugom, és megharapta a kezét. Kitisztítottuk a sebet meg ilyenek, aztán elaludt. Anyu azért aggódik, hogy elaludt, nehogy valami baj legyen..

A kutya kapott veszettség elleni védőoltást, de hugom nem kapott szurit. Nem tudom milyen a seb mert nem láttam be van kötve a keze. Szerintem speciel semmi baja sem lehet... Most mit tegyünk? Menjünk az ügyeletre? Régebben is előfordtult akkor csak kitisztították a sebet


Hugom 7 éves

Kutya Foxi keverék 2 éves


2012. jún. 15. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Azért egy tetanusz nem ártana, csak a biztonság kedvéért.
2012. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Menjetek el ügyeletre és kérjetek tetanuszt. Hiába van beoltva a kutya, elég sok baktérium él a szájában, azok belekerülhettek a sebbe és vérmérgezést okozhatnak - az halálos lehet.
2012. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 10 éves kor alatt nem adnak tetanuszt, mert a kombinált oltás (persze ha megkapta) addig védelmet nyújt. De egy szakszerű sebellátás akkor sem árt, főleg, ha mély a seb!
2012. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi nem lett semmi baj. A kutya megijedt, gondolom csak fájt is azért neki. Odakapott. A sebet ki kell tisztítani, és máskor ügyelni jobban. Én is léptem már rá lábára is, akkor szegény macskám látta kárát, fájdalmában azt kapta fel, szó szerint. Amikor viszont a farkára léptem rá, amikor létra utolsó fokáról ugrottam le a földre, hát a farka egy az egyben alatta volt. Megfordult, és egy vérfagyasztót ugatott rám. Amugy ártalmatlan német juhászkutya.

Kis öreg foxidat meg nevelgesd, mert idősn korra kezdenek begolyósodni, és rá ne kapjon az agresszióra.

2012. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Az előzőnek mondom, hogy egyáltalán nem normális, hogy a kutya megharapjon egy embert, főleg ha ismeri is! Ezért kell boxert, masztiffokat és német dogot tartani kisgyerekek mellet. Azok - hiába nagyok - nagyon óvatosak és nagyon vigyáznak a gyerekekkel. és szeretik őket! Nekem van egy német dogom. A legkisebb családtag meghúzta a nyelvét és az csak lihegett tovább. Persze leszidtuk a kisfiút! Aztán volt, hogy ráugrott (kicsi volt még, ezért a kutyának nem esett baja), és akkor is csak morgott egyet.
2012. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp mennék vele orvoshoz. A kutyát meg nagyon sürgősen neveljétek meg, mert ez egyáltalán nem normális. Meg mi az, hogy régebben is előfordult már?!
2012. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tetanusz mindenképpen kell a húgodnak, az én fiam is kapott kutyaharapás után:(

A dokitól függ, lehet, jelenti a tisztiorvosnak, ezért az oltási könyvet vigyétek magatokkal.

Jobbulást a kicsinek, a kutyának meg nevelés, mert elfajulhat,pláne, hogyha meg sem büntettétek.

Ilyenkor teljes szeparáció, szidás után persze, legalább 2 napíg szólni sem hozzá, kizárólag kaja, és a szükségletek elvégzése, de ekkor sem beszélni hozzá, lehetőleg rá sem nézni.

Drasztikusnak tűnik, de ha nem nevelitek, később még durvább lehet, ezt meg kell előzni!

Üdv.

2012. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: a húgodat vetélytársnak tekintheti a kutya, így mindenképpen tudatosítani kell benne, hogy a kislány felette áll!

Tanácsom lenne, mikor etetés van/felügyelet mellett persze/ pár napíg a hugi tegyen úgy, mintha ő enne először.

Tehát kaja a kutya elé, majd megfogni, és lássa, hogy a kislány eszik először.

Tudatosítani kell benne, hogy ő van a rangsor alján!

2012. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem MOST kezdjétek el megtanítani a kutyának, hogy ki a főnök... nagyon sok kutyánk volt, ideiglenes befogadók is voltunk évekig, de soha, egyik sem csinálta ezt. Valami nagyon nincs ott rendben... főleg ha már többször is előfordult.
2012. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!