Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutyám...

Mi a teendő ha a kutyám megharapta a szomszéd gyereket?

Figyelt kérdés

bullterrier 2éves szuka. ZÁRT UDVARON volt a kutya..4éves gyerek átnyúlt a kerítésen és úgy meghúzta a kutya fülét hogy nyüszített és megharapta...

oltva volt minden ellen törzskönyves jól nevelt kutya.

gyerek kezét összevarrták azt hiszem de nem tudunk pontosat.

jegyzőkönyvet felvették..

mi történhet a kutyámmal?

jogosan altatnák el?


2011. máj. 1. 20:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
43%

Nem altathatják el. Ez nem lenne fer.


De fogadok roma a gyerek

2011. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
93%
A kisgyerek volt a hibás a kutya csak védte magát.Gondolom mindenki védené magát ha a fülét húznák nem de?Ha el akarnák altatni akkor meg kéne mondanod hogy védte magát és azért harapott.Tehát nem történhet szerintem semmi vele:)
2011. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg a te területeden harapta meg, szóval biztos nem.
2011. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem történik. A kutya területen belül volt.

(nem ismerem a szomszédot, de nem engedném a kutyát a kerítésközelébe, nehogy "véletlen megegyen valamit"

2011. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem altathatják el, a gyerek volt a hibás minek nyúlt át és piszkálta a kutyát..:/ csak védte a kutyus magát..
2011. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:

sziasztok!

a kerítés az övék volt. ők csinálták , nem tehetek arról hogy nem volt biztonságos.

nem roma volt amúgy.

mikor a kutyát hoztuk szóltam nekik hogy figyeljenek a gyerekekre miattuk..

csak a nő ugye nagyon balhézik hogy megfognak verni mert lehet nyomorék lesz a gyerek meg ilyenek..

de miért hagynak egyedül egy 4évest? :(

ezért ne kelljen egy ártatlan amúgy teljesen békés kutyának meghalnia..

mindenkivel barátságos és csak megijedt és megvédte magát..

2011. máj. 1. 20:12
 7/75 anonim ***** válasza:
48%

Kérdezô, ne aggódj, nem a ti hibátok, hanem a szomszédé.


Elsô válaszoló: ne anyádból indulj ki...

2011. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, hát bocsánat cigány uraság hogy megsértettem. 2 év és már romániában pofázol
2011. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
100%

Engem harapott már meg olyan kutya, akivel kerítésen kívül már többször haverkodtam és egyszer -a saját hülyeségem- a kerítésen át akartam megsimogatni. Orvos, jegyzőkönyv, minden, ami kell, bár én magam is mondtam, hogy ismerem a kutyát és biztos, hogy egészséges, ép idegrendszerű kutya, csak én voltam a hülye, ennek ellenére ki kell, hogy vizsgálják a dolgot.

A következő történt:

Ellenőrizték az oltási bizonyítványt, ez rendben volt. Kiment hozzájuk a hatósági állatorvos, megnézte a kutyát, elmondták neki, hogy mi történt (ezt te is mondd majd el, mert nem biztos, hogy a gyerek vagy a szülei pont úgy mesélik el, ahogy te), ezután megállapította, hogy a kutya nagy valószínűséggel egészséges, csak a területét védte, de két hétig meg kell figyelni. Aláíratta a tulajjal a jegyzőkönyvet, kifizettette a kiszállást (mert ezt ki kell) és kb. két hét múlva visszament, újra megnézte a kutyát, ezután már csak a papírokat küldte ki, hogy a kutyának semmi baja. Ennyi volt.

Ehhez lehet, hogy kellett az is, hogy én is a kutya tulaja mellett álltam, nem akartam, hogy a kutyának bármi bántódása essen és ezt hangoztattam is.

Remélhetőleg nálatok sem lesz semmi gond. Mindenképpen mondd el, hogy a gyerek a kerítésen benyúlt és még húzta is a kutya fülé. Ha ezt tudják, nem hiszem, hogy gond lesz (hacsak a gyerek szülei nem szemétkednek azzal, hogy máshogy mesélik el a sztorit).

2011. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
hát szerintem nem..van térfigyelő kamera betörők ellen ami felvette a dolgot..bár anyáék azon izélnak hogy nem biztos hogy kint lehetett volna a kamera..
2011. máj. 1. 20:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!